GTX 1060 3GB FPS Sorunu

Kronik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bundan bir hafta önce bir sistem topladım. Sistemi teslim aldıktan sonra GTA V oyununa girdim. 55-70 arası FPS değerleri alırken bile sisteme sürekli drop giriyor. Fakat bu söylediğim drop FPS drobu değil. Gözle görülür bir şekilde anlık olarak 60 FPS'te kasıyor ve düzeliyor. Bu olay 2 veya 3 saniyede bir gerçekleşmekte. Sistemde sıcaklık değerleri gayet normal, Sürücüler son sürüm. Bu hata hangi bileşenden dolayı gerçekleşiyor olabilir? Sistemim:

Asus GTX 1060 3GB
AMD Ryzen 5 1400
WD Blue 1TB HDD
Asus Prime A320M-k anakart
600W Xıgmatek güç kaynağı

Bu sorun hangi bileşenden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, sorun açık ve net bir şekilde ekran kartının 3 GB VRAM'e sahip olması ve oyunların sahip olduğundan daha fazla VRAM kullanması. Bu sinir bozucu bir durum ve dediğin gibi anlık droplara sebep olur. Maalesef hatayı başta yapmışsın, keşke buraya danışsaydın...

Selam, sorun açık ve net bir şekilde ekran kartının 3 GB VRAM'e sahip olması ve oyunların sahip olduğundan daha fazla VRAM kullanması. Bu sinir bozucu bir durum ve dediğin gibi anlık droplara sebep olur. Maalesef hatayı başta yapmışsın, keşke buraya danışsaydın...
3GB lik VRAM sınırını aşmıyorum. Oyunda yeşil renkte gözükmekte.

Ekran kartını güncelle olmazsa ekran kartını çıkar tak.

Birde RAM kaç GB ?

1060 3G yerine 1050Ti Gaming X 4G alaydın keşke hem rahatlardın.

:technopat::uyan:

Fiyat/Performans çok önemli.

İleri de ekran kartlarının fiyatı düşeceği için ileri de update yapabilir.
Dolar 3.50 olmasaa 1060 alan olmaz :sinsi:
Bende MSI GT 630 vardı 4 GB 128bit GTA 4 oynanmıyordu. Lilberty city 800x600 oynuyordum AMD FX işlemci vardı. 128 bit sıkıntılı bence.

1050Ti Kullandım ve GTA 5'te 1 kere bile fps drop görmedim sadece video çekerken arada bir takılma oluyor.

LOL: 260-280FPS
CSGO: 260FPS(Yüksek)
GTA 5 70-90 (Yüksek)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam burda GTX 1060 3 GB ile 6 GB modellerini karşılaştırıyor 55-68 arası FPS alıyor hepsini ultra oynuyor. Ben de araştırıyorum ama RX 580 4 GB alıcaktım kahpe bitcoinciler işimi bozdu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı