Çözüldü i5 7500 GTX 1060 3GB düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanTeller

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ben 1,5 sene önce bir sistem topladım son günlerde sistemimde oyunlarda fotoğraftaki gibi sıkıntılarla karşılaşıyorum Battlefield 5 Ultra ayarlarda ekran kartı kullanımı düşük 30 FPS anca oynuyorum bu değerler i5 7500 GTX 1060 3GB için normal değerler mi? İnternette videolara baktığımda insanlar 60 FPS rahat oynayabiliyorlar sıkıntı nedir sizce?

Tam sistemim:

MSI GTX 1060 3GB Gaming X GPU
i5 7500 3.4 GHz işlemci
8 GB 2400 MHz RAM

Screenshot_1-min.png

Çözüm
Çift kanal şart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Olmaz o kadar tahminim en fazla 20 FPS falan artış olur o da belki. O kötü işlemciden kurtulman gerekiyor her şeyden önce ben olsam işlemciden başlardım RAM yerine. Tavsiyem en az 8/8 veya 6/12 bir işlemciye geçmen.
İşlemcim gerçekten o kadar kötümü ya aldığımda 800 900tl arası para vermiştim.

İşlemcim gerçekten o kadar kötümü ya aldığımda 800 900tl arası para vermiştim.
İşlemciniz ne yazık ki ters zamanda çıkmış bir işlemci. Çekirdek savaşları gazisi de denebilir. Bir sonraki i5ler 6 çekirdeğe çıktılar ve işlemciniz artık i3 kategorisine düştü.

Çift kanal, FPSlerinizi ikiye katlamaz ama hatrı sayılır derecede performans artışı görürsünüz. Çift kanal 2x8 geçin ve bana teşekkür edin. :)

İşlemciniz ne yazık ki ters zamanda çıkmış bir işlemci. Çekirdek savaşları gazisi de denebilir. Bir sonraki i5ler 6 çekirdeğe çıktılar ve işlemciniz artık i3 kategorisine düştü.

Çift kanal, FPSlerinizi ikiye katlamaz ama hatrı sayılır derecede performans artışı görürsünüz. Çift kanal 2x8 geçin ve bana teşekkür edin. :)
İnşallah bende çift kanal RAM'e geçecem. Fakat attığınız videoda biraz abartı fark yok mu?

Hayır işlemcin o kadar kötü bir işlemci olmamakla beraber, en güçlü 4/4 işlemcilerden bir tanesi. Sadece piyasadaki birkaç oyun çoklu çekirdeğin nimetlerinden faydalanıyor. (Assassin's Creed Odyssey, Origins gibi). İmzamdaki sistemde Battlefield 1 oyununda ultra ayarlarda GPU kullanımım çoğunlukla %95-%99 seviyelerinde dolaşıyor, herhangi bir sıkıntım yok ve memnunum. Kendi sistemimde RAM takviyesi BF1'de GPU dalgalanmasına ve FPS değerlerimin artışında büyük rol oynadı. Yalnız Battlefield 5 için texture ayarını medium veya high'a getirip, diğer ayarları (resolution scale hariç) ultraya getirmeni ve sisteminde bulunan RAM'in aynısından bir tane daha almanı tavsiye ederim.

İnşallah bende çift kanal RAM'e geçecem. Fakat attığınız videoda biraz abartı fark yok mu?
Abartı fark yok, gayet normal bir fark. Oyunlar çift kanal mimarisiyle çift kanaldan işlemciyle sohbet edebildikleri için büyük performans kazanımları oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizinkine benzer bir sistemde oluşturduğu farklar.

Performansında yüksek bir artış oldu mu?

Ürünü lanet olsun ki stok sormadan Nanokatalog'dan satın almıştım. Şu an az önce elime ulaştı sisteme takacağım ve bilgilendireceğim.

Evet 2 günde test yaptım, yeterli seviyede tüm oyunlarda gözle görülür güzel bir fark oldu. Gerçekten tekrar Battlefield V oyunundan örnek vermek gerekirse ekran kartı kullanımım düzeldi ve FPS olarak da 60-90 arası gidiyorum. Gayet güzel oldu, tavsiyeler açısından teşekkürler. ♥

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı