CS:GO GTX 860M Düşük CPU ve GPU Kullanımı

Alte Mariner

Hectopat
Daha fazla  
Sınav maratonu sonrasında CS:GO atayım dedim FPS değerleri normal değildi. Afterburner'la test ettim ve CPU ve GPU kullanımının düşük olduğunu fark ettim. Call of Duty 4 MP'de değerler biraz daha normal; GPU %82 CPU %58 civarı seyrediyor. Arkaplanda herhangi bir şey açık değil kullanımı takip ediyorum. CS:GO'da problem mi var, yoksa güncellemelerle oyun değişti mi? En son geçen sene oynadığımda 90 FPS'den aşağı inmiyordu laptop, şimdi 60-90 arası ve takılmalar oluyor. Bu arada laptop ve Nvidia güç ayarları yüksek performansta.
İşlemci: i5 4210H 2 çekirdek 4 3.5GHz, RAM: 8GB 1600MHz DDR3.

Adsız.png
Adsız1.jpg

Son düzenleme:
Sınav maratonu sonrasında CS:GO atayım dedim FPS değerleri normal değildi. Afterburner'la test ettim ve CPU ve GPU kullanımının düşük olduğunu fark ettim. Call of Duty 4 MP'de değerler biraz daha normal; GPU %82 CPU %58 civarı seyrediyor. Arkaplanda herhangi bir şey açık değil kullanımı takip ediyorum. CS:GO'da problem mi var, yoksa güncellemelerle oyun değişti mi? En son geçen sene oynadığımda 90 FPS'den aşağı inmiyordu laptop, şimdi 60-90 arası ve takılmalar oluyor. Bu arada laptop ve Nvidia güç ayarları yüksek performansta.
İşlemci: i5 4210H 2 çekirdek 4 3.5GHz, RAM: 8GB 1600MHz DDR3.

Eki Görüntüle 405304Eki Görüntüle 405310
Serverde en az 15 kişi var değerleriniz gayet normal. Ve bir süre yazamayacaksınız galiba :D

Birebir aynı problemi yaşıyorum.
CPU ve GPU yeterince kullanılmıyor. Bundan 2 yıl öncesine kadar 320 fps e kadar sabit olarak oynayabiliyordum.
Ne yapacaksın 60 fps den fazlası diyenler için; monitörüm 100 Hz e Hız aşırtılmış durumda. Bu nedenle 100 fps altında lag oluşturuyor.
Fps genelde 70-120 arasında sürekli dalgalı. ( rekabetçi , topluluk, botlarla , botsuz çevrimdışı farketmeksizin)
Ve garip bir şekilde oyunun ayarlarını olabilecek en yüksek hale bile getirsem fps düşmüyor da artmıyor da.

Isı değerlerim 70-85 derece. Termal macunum yeni ve gayet kaliteli.
Driverlar güncel.
Variency 0.3-1 ms arasında.

Bu sorun da sadece CSGO oyununda var. GTA 5 Very High ayarlarda bile 80 fps sabit alabiliyorken bu oyunda neden bu halde hala çözemedim.

İ5 4200H
GTX850M
8 GB DDR3
Windows 10 Pro

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı