CS:GO R5 1600 ve GTX 1660 Düşük GPU ve CPU kullanımı

akcahan

Centipat
@Silinen üye öncelikle bilgisayar özelliklerim:
Ryzen 5 1600
GTX 1660 6 GB
Corsair 8 GB RAM 3000MHZ
240GB SSD 1TB HDD (oyun SSD'ye yüklü)
Abi 5 yılımı bu oyuna verdim. Yarı profesyonel olarak oynuyordum. Yeni bilgisayar aldım özellikleri yukarıda yazılı.
Biliyorum CS GO işlemci ağırlıklı bir oyun. FPS'im gördüğün gibi beni tatmin etmiyor. Arada ciddi düşüşler yaşıyorum.
Nedeni düşük CPU ve GPU kullanımı olduğunu düşünüyorum. Tüm forumlara baktım neredeyse (yabancı forumlar dahil) ama bir türlü bulamadım kullanımı nasıl yükselteceğimi. (Bu arada biliyorum grafikleri falan yükseltmem gerek ama istemiyorum. )
Arkadaşlarımın bilgisayarları benimkinden daha kötü özelliklerde ama onlar sabit 300 FPS alıyor (arada tabii 270'lere düşüyor). Kısaca demek istediğim ben nasıl CPU ve GPU kullanımını yükseltebilirim? (Tabii %100 olsun istemiyorum ama yani en az %70-%80 olmalı bence CPU).

2.pngAdsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Csgo Ryzen optimization diye arat Youtube ve Reddit'de anlatımlar var. Çekirdek kapatacaksın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Csgo Ryzen optimization diye arat Youtube ve Reddit'de anlatımlar var. Çekirdek kapatacaksın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Usta onu denedim zaten kullanım anca %5 falan artıyor yani olmadı.Yinede teşekkürler.

Cs go için bu kullanımlarınız normal. CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun ekran kartını çok zorlamıyor.
R5 2600x rtx 2060 sistemim var, kullanımlar bendede aynı. Çok kötü bir ekran kartınız dahi olsa Battlefield 5, gta 5 gibi ekran kartını %60'dan fazla kullanmayan bir oyun cs:go.

Cs go için bu kullanımlarınız normal. CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun ekran kartını çok zorlamıyor.
R5 2600x rtx 2060 sistemim var, kullanımlar bendede aynı. Çok kötü bir ekran kartınız dahi olsa Battlefield 5, gta 5 gibi ekran kartını %60'dan fazla kullanmayan bir oyun cs:go.
Aynı sistemde sabit 300 alanlar nasıl alıyor ? (aynı grafiklerde)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı