CS:GO Haksız VAC ban açılır mı?

Yukarida da belirttigim üzere; "eğer bir VAC yasaklamasının bir hata sonucu verildiği tespit edilirse otomatik olarak kaldırılır."

Bunun icin destek ekibinin kontrol etmesine gerek yok.

Cok ama cok zor. Hatali olsaydi 2 sene bekletmezlerdi.

Sistem otomatikman mi kontrol ediyor? Valve'ın kendi iletişim sitesinden iletişime geçmeye çalışırsak herhangi bir muhatap veya bir karşılık alabilir miyiz?

Cok ama cok zor. Hatali olsaydi 2 sene bekletmezlerdi.

Peki banın sebebi hesabı paylaştığım kuzenimin kendi bilgisayarından başka bir hesaptan daha önce hile açtığı için aynı IP'den giriş yapıldığı vesaire tespit edilip, benim hesabımda hile açmamasına rağmen aynı bilgisayarda daha önce başka bir hesaptan hile açtığı için ben de ban yemiş olabilir miyim?

Sistem otomatikman mi kontrol ediyor? Valve'ın kendi iletişim sitesinden iletişime geçmeye çalışırsak herhangi bir muhatap veya bir karşılık alabilir miyiz?

Evet. Diğer soruya gelecek olursak, yasaklanma konularıyla otomatik cevaplar dışında ilgilenmiyorlar. Yani paylaştığım makaledeki bilgiler haricinde size özel bir bilgi verilmiyor.

aynı IP'den giriş yapıldığı vesaire tespit edilip, benim hesabımda hile açmamasına rağmen aynı bilgisayarda daha önce başka bir hesaptan hile açtığı için ben de ban yemiş olabilir miyim?

VAC sistemi IP üzerinden herhangi bir işlem uygulanmamakta fakat bilgisayarda hile mevcut ise bu sizin hesabınızı da etkileyebilir. Zira Valve, VAC korumalı sunuculara güvenilir cihazlardan bağlandığınıza emin olun diyor.

"VAC tarafından yasaklanmayacağımdan nasıl emin olabilirim?

Sadece güvenilir makinelerden VAC korumalı sunuculara bağlanın. Steam'e bağlandığınız makinede hile yazılımının olup olmadığından emin değilseniz asla VAC korumalı sunucularda oynamayın."

Evet. Diğer soruya gelecek olursak, yasaklanma konularıyla otomatik cevaplar dışında ilgilenmiyorlar. Yani paylaştığım makaledeki bilgiler haricinde size özel bir bilgi verilmiyor.

VAC sistemi IP üzerinden herhangi bir işlem uygulanmamakta fakat bilgisayarda hile mevcut ise bu sizin hesabınızı da etkileyebilir. Zira Valve, VAC korumalı sunuculara güvenilir cihazlardan bağlandığınıza emin olun diyor.

"VAC tarafından yasaklanmayacağımdan nasıl emin olabilirim?

Sadece güvenilir makinelerden VAC korumalı sunuculara bağlanın. Steam'e bağlandığınız makinede hile yazılımının olup olmadığından emin değilseniz asla VAC korumalı sunucularda oynamayın."

Kuzenim yiyeli 1450 gün olmuş neredeyse kendisi de arkadaşlarıyla maç giriyor diye vermiştim bir kere kendi hesabı banlı olduğu için verdim, o zaman da yani olaydan 1 yıl önce falan.

Sistem örneğin benim VAC banımı üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen kontrol ediyor mudur?
Ve yediğimiz banların kayıtlarını Valve süresiz şekilde saklıyor mudur?

Yani kendisinin de bir yan hesabı yok birkaç yıl boyunca kullandığı hileyi bilgisayarında saklamamıştır.

Sistem örneğin benim VAC banımı üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen kontrol ediyor mudur?
Ve yediğimiz banların kayıtlarını Valve süresiz şekilde saklıyor mudur?

Yasaklanmanın hatalı olup olmadığını kontrol etmek için 2 sene beklediğini sanmıyorum. Bu hem gereksiz hem de haksızlık olur. Ne sebepten ötürü yasaklanma aldığınızı Valve elbette biliyor fakat bu konu hakkında zerre kadar bir bilgi sağlamıyor.

Yasaklanmanın hatalı olup olmadığını kontrol etmek için 2 sene beklediğini sanmıyorum. Bu hem gereksiz hem de haksızlık olur. Ne sebepten ötürü yasaklanma aldığınızı Valve elbette biliyor fakat bu konu hakkında zerre kadar bir bilgi sağlamıyor.

Peki bazen tamamıyla bir sisteme güvenip bir insan tarafından kontrol edilmemesi haksızlıklar oluşturamaz mı bunun örneği yok mudur? Ayrıca sizin yazınızı okumuştum gene önce Overwatch sonra VAC ban atıldıysa açılmaz demiştiniz. Ben ban yediğim sene bilgisayarımı kaldırmıştım sınava çalıştığımdan dolayı, yani yediğim banın da sonradan farkına vardığımdan dolayı Overwatch'dan VAC bana dönüşüp dönüşmediğini bilmiyorum bunu öğrenebilir miyim? Son maçlarımın demosu vesaire kayıtları da silinmiş midir üzerinden zaman geçtiğinden dolayı?

bunun örneği yok mudur?

Örnekleri mevcut fakat yok denecek kadar az.

Overwatch sonra VAC ban atıldıysa açılmaz demiştiniz.

O mesajların üzerinden bayağı bir zaman geçti. Sistemde değişiklikler yapıldı. Ben artık Overwatch yasaklanmalarının VAC yasaklanmasına dönüştürüldüğüne de pek şahit olmadım. Zira verilen Overwatch yasaklanmalarından oldukça eminiz gibi bir bilgi mevcut makalede.

Overwatch'dan VAC bana dönüşüp dönüşmediğini bilmiyorum

İlk verilen yasaklanma genelde burada belli oluyor. Hesap bilgilerinizi gizleyerek yazanları görsel olarak paylaşabilirsiniz.

Son maçlarımın demosu vesaire kayıtları da silinmiş midir üzerinden zaman geçtiğinden dolayı?

VAC sistemi otomatik yazılım tespit ettiğinden dolayı maç kayıtlarına baktıklarını sanmıyorum. Maç kayıtlarından bir şey çıkmaz kısacası.

O mesajların üzerinden bayağı bir zaman geçti. Sistemde değişiklikler yapıldı. Ben artık Overwatch yasaklanmalarının VAC yasaklanmasına dönüştürüldüğüne de pek şahit olmadım.

Benim ban yeme zamanım da o zamanlar gibi aslında.

İlk verilen yasaklanma genelde burada belli oluyor. Hesap bilgilerinizi gizleyerek yazanları görsel olarak paylaşabilirsiniz.

Bu paylaştığım resim mi?

Dosya Ekleri

• x.jpg
    x.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 26
Bende ban yedim zamanında hile kullanmadım ama skin changer vardı PC'de arada açardim unutmazsam. Biraz araştırdıktan sonra o açilmayan program bile ban yedirmiş bazılarına bir şey yapamadım sonra. Senin PC'de hile olabilecek bir şey varsa o şekilde yemiş olabilirsin.

Bu mudur hocam?

Daha detayli bir yazi olmasi lazim.

Hocam araştırdım en son oynanılan birkaç maç verisi buldum ama video kayıtlarını bulamadım gerçekten kuzenim hile açtıysa bunu öğrenemez miyim? Sadece skorlara bakabiliyorum video kayıtlarını da bulabilir miyim kesin hile açılıp açılmadığını öğrenmek için?

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-21_023420133.png
    resim_2023-02-21_023420133.png
    69,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı