Çözüldü CS:GO ilk açtığımda ekran kartının %40-50 kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

koblermat

Centipat
Arkadaşlar CS:GO'yu ilk açtığımda ekran kartının %40-50'sini kullanıyor ve kullanıma göre düşük performans veriyor (250-280FPS) ancak ikinci kez açtığımda almam gerek değerlere dönüyorum. %65-79 civarı (330-430FPS). Ekran kartım MSI RTX 2060 Ventus 6 GB OC, nedenini ve çözümünü bilen varsa ve yardım edebilirse çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Kart oyunu tırnağıyla açıyor diyebiliriz.
Oyunu açarken hiç zorlanmıyor ve verdiği FPS gayet normal.
Kartın %100 de çalışması için zorlayan bir oyun oynaman lazım fakat o kart hertürlü senin HZ değerinin üstüne çıkartıcaktır FPS'i.

Bu değerleri beğenmediğine Nvidianın yeni lanse ettiği 360 Hz monitörden aldın herhalde. Şaka bir yana muhtemelen oyun motorundan kaynaklı bir problemdir. Bazı oyunlarda hangi kart kullanılırsa kullanılsın 144 fps geçilemezken bazı oyunlarda 800-900 fps değerleri görülebiliyor, tamamen oyunun yazıldığı oyun motoruna bağlı ve dert edilecek bir priblem değil.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorunu yaratan Windows 10 Xbox dvrmış onu tamamen devre dışı bıraktım, şu anda 330-450 FPS de oynuyorum High ayarlarda. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı