Çözüldü CS:GO maçlara geç giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Çnrrr

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz (4 CPUs)

RAM: 16 GB 1600 MHz (DDR3L) / DirectX sürümü: DirectX 12

Sistem türü: 64 bit işletim sistemi / Sistem modeli: Satellite Pro R50-B

Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 5500
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB
Ekran kartı
Intel HD Graphics 5500
İşlemci
Intel Core i5-5200U 2.20GHz
"Mekan başlatılıyor" yazısında uzun bir süre kaldıktan sonra maça giriyorum. Ve bazen neredeyse maç bitmiş oluyor. Yardım edecek var mı?

Çözüm
Oyununuz muhtemelen HDD'ye yüklü ve işlemci içerisindeki GPU bu işlemi yürütecek güçte değil. RAM kapasiteniz bu oyun için en minimum düzeyde ve işlemci VRAM olarak da RAM'lerinizi tüketmesi gerekiyor. Dolayısıyla önbellekleme işlemleri uzuyor. Dolayısıyla yavaş ve yetersiz sistem gereksinimlerinden dolayı oyun geç yükleniyor. Olay bu.

Önerim en az 4 GB olmak üzere RAM yükseltmesi yapmanız. Bu oyuna muhtemelen %30 %40 hız artışı sağlayabilir.

Eğer oyununuz HDD de ve başka bir SSD bir biriminiz yoksa bir SSD satın almanız ve işletim sistemi ile bu oyunu SSD'ye kurmanız böylece yüklemelerde ciddi bir hız kazanacaksınızdır.
Kesinlikle. Piyasadaki en kötü SSD bile bir çok HDD'den daha hızlı sık kullandığınız uygulamaları SSD içinde kullanın
Peki SSD hangi disk onu nasıl öğreneceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Peki SSD hangi disk onu nasıl öğreneceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Görev yöneticisi > Performans sol tarafta kalan menüde işlemci - bellek - disk - ağ gibi ibareler göreceksiniz. Disk ibaresinin altında SSD yada HDD yazar oradan öğrenebilirsiniz. Eğer yazmıyorsa "disk" yazısının üzerine basın pencerenin altında "Tür: SSD" yazması gerekiyor. Yapamazsanız fotoğraf gönderin lütfen

Görev yöneticisi > Performans sol tarafta kalan menüde işlemci - bellek - disk - ağ gibi ibareler göreceksiniz. Disk ibaresinin altında SSD yada HDD yazar oradan öğrenebilirsiniz. Eğer yazmıyorsa "disk" yazısının üzerine basın pencerenin altında "Tür: SSD" yazması gerekiyor. Yapamazsanız fotoğraf gönderin lütfen
Burası mıdır?

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-18_173327679.png
    resim_2022-05-18_173327679.png
    30 KB · Görüntüleme: 28
Sistem türü: Satellite Pro R50-B
Laptop: Toshiba Satellite Pro R50-B-16m

Buradan baktığımız zaman 16 GB'a kadar RAM desteğiniz bulunuyor. Yani içerideki RAM artırabilmek için slot mevcut.

Ve CD girişiniz var. Önerim CD girişini söküp yerine bir SSD adaptörü alıp CD girişinden SSD ekleyip takmanız yönünde. Böylece hem hddnizi hem SSD nizi kullanabileceksiniz. CD girişinden feragat edeceksiniz ama günümüzde neredeyse hiç kullanılmayan bir teknoloji.

Buradan baktığımız zaman 16 GB'a kadar RAM desteğiniz bulunuyor. Yani içerideki RAM artırabilmek için slot mevcut.

Ve CD girişiniz var. Önerim CD girişini söküp yerine bir SSD adaptörü alıp CD girişinden SSD ekleyip takmanız yönünde. Böylece hem hddnizi hem SSD nizi kullanabileceksiniz. CD girişinden feragat edeceksiniz ama günümüzde neredeyse hiç kullanılmayan bir teknoloji.
Hocam para toplayıp 8 gb ram almayı düşünüyorum.

Hocam para toplayıp 8 GB RAM almayı düşünüyorum.

Almanız gereken RAM tipi DDR3L RAM 8 GB tır. Ve Letgo gibi sitelerde 300 TL'ye rahatlıkla bulunabiliyor. Çift slot olduğu için eğer bütçe el verirse ileride 8+8 yapmanızı tavsiye ederim.

SSD olarak da 240GB'lık SATA SSD alıp CD adaptörü ile birlikte laptopa takabilirsiniz. YouTube'da yeterince konu ile alakalı video da mevcut.

Teşekkürler.
Almanız gereken RAM tipi DDR3L RAM 8 GB tır. Ve Letgo gibi sitelerde 300 TL'ye rahatlıkla bulunabiliyor. Çift slot olduğu için eğer bütçe el verirse ileride 8+8 yapmanızı tavsiye ederim.

SSD olarak da 240GB'lık SATA SSD alıp CD adaptörü ile birlikte laptopa takabilirsiniz. YouTube'da yeterince konu ile alakalı video da mevcut.
SSD'yi şuanlık düşünmüyorum. Fakat RAM önerisi için teşekkürler.

Geri
Yukarı