CS:GO nasıl Valorant'tan daha hafif bir oyun?

Enahaine

Decipat
Makaleler
1
Valorant'ta 90 160 arası FPS alırken çoğu zaman 110-90 arası CS:GO'da ise 200 250 FPS alıyorum bunun sebebi nedir grafiksel olarak CS:GO çok daha iyi bir oyun ama niye Valorant daha çok sistem istiyor?

Valorant'ta 90 160 arası FPS alırken çoğu zaman 110-90 arası CS:GO'da ise 200 250 FPS alıyorum bunun sebebi nedir grafiksel olarak CS:GO çok daha iyi bir oyun ama niye Valorant daha çok sistem istiyor?

Valorant işlemci üzerine CS:GO ekran kartı üzerine diyerekten biliyorum hocam bir de çeşitlilik falan derken Valorant daha ağır.

Hocam büyük ihtimalle Valorant'ta çok fazla patlama efekti, partüküller vs olduğu için.

Dostum Valorant'ın grafikleri CS:GO'dan daha iyi ve CS:GO'ya kıyasla daha fazla ekran kartı kullanıyor bu bariz bir şey.

Hocam bir kere oyun motorları ve çıkış yılları farklı. Çıkış yılları arasında 6-7 sene var ki bu geliştirme aşamasında daha üst düzey teknolojilerin kullanıldığını gösterir. Üst düzey teknolojiler de daha fazla sistem ister. Valorant UE 4 ile çıkış yapmış bir oyundur. CS ise Source oyun motoru ile yazılmıştır. Aynı şekilde bu iki motor arasında da bayağı bir yıl farkı var.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı