CS:GO Performans Düşüklüğü ve Mouse Lag Sorunu

dayw

Kilopat
Öncelikle merhaba.

Profesyonel olarak Counter-Strike: Global Offensive oynamaktayım. Yaklaşık 2011 yılında almış olduğum ve günümüze kadar üstüne parça eklediğim bilgisayarımda "yeterli donanıma sahip olmasına rağmen" düşük performans almaktayım.

Bilgisayarımda genel olarak yaşamış olduğum sıkıntı; ortalama FPS değeri almama ve sıcaklıkların normal olmasına rağmen, mouse imlecimde gecikme (input lag) olması, düşük ping değeri aldığım sunucularda bile "hit registration" probleminin olması.

Deneyerek fark etmiş olduğum önemli bir konuya değinecek olursam; kendi kurmuş olduğum oyunda mouse tepkimesi puanlandıracak olursam (8/10), herhangi boş ve düşük pingli bir sunucuya girdiğimde ise (2/10)

Yazılımsal olarak herşeyi denediğimi ve artık "benim bilgimle" yapılabilecek pek birşey kalmadığını düşünüyorum.

Bana bu konuda yardımcı olursanız, çok teşekkür ederim. İyi günler.

Bilgisayar özelliklerim
  • İşlemci: AMD Phenom II X4 840 3.2 GHZ "stok halindeyken daha fazla ısındığından dolayı, 3.6Ghz yaptım ve daha yüksek FPS / daha düşük sıcaklık alıyorum
  • Ram: 8GB (4GBx2 stick) 1333 (1600 Overclocked) Mhz KINGSTON
  • Sabit disk: Seagate 500GB, WD 1TB
  • Ekran kartı: ATI HD Radeon 6790 1GB 256 Bit
  • Monitör 1 & 2 : AOC 2043fs (LED), SAMSUNG SME 1920N (LCD)
  • Anakart : FOXCONN A6GMV (Samsun sel baskını olduğunda elektriğin ani dalgalanmasından ötürü yandı), GA990-XA UD3 Revision 3.0
  • İşletim sistemi : Windows 7 Ultimate Gamer Edition x64 , (Windows 8.0 ve 8.1 sürümleri denendi, daha düşük performans aldım)
  • Power supply : THERMALTAKE 80Plus 750W (nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı sistem boşta iken sigortayı attırdı ve daha sonra tekrar sigortayı açıp denediğimde aynı şeyi tekrarladı. Şu anda kullanamıyorum) , Markasını bilmediğim 350W malzemesi ağır PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Anil bey, ben teamquash 2004 WCG Türkiye şampiyonları ile lan Game'de uTk takımında oynamış eski Pro gamerlerdenim. Yardımcı olmaya çalışayım, şu anki benim kullandığım PC'de cross ile mouse arasında gecikme bir nevi tepkisel yavaşlama ve buna bağlı olarak aim kayması yaşıyorum. Ara sıra eğlencesine giriyim diyorum ama biz Pro'lar için bu ciddi sorun olmakta. Win 10 kurdum, BIOS güncelledim, ekran kartı değiştim, modem değiştim, monitör değiştim, HDD ve ethernet de değiştim tık yok :) Extra soğuk bir özel soğutma sistemle ekran kartı ve işlemciyi de çok düşük seviyelerdebile soğuttum bana mısın demedi sistem. Bu arada 2009 yılına ait bir sistem, takdir edersiniz ki CS eski bir oyundur GO ise biraz daha güncellenmiş versiyonu olmakla birlikte değişmediğim tek parçası anakart kalmıştı. Bence anakart görüntü biriminden kaynaklı ya da anakart odaklı sorun bu sorunlar başka oyunlarda hissedilmiyor ama CS gibi saniyelik refleksli ve cross ile skor alınan oyunlarda daha belirgin. Sevgiler Michael JacksoN.

Merhaba Anil bey, ben teamquash 2004 WCG Türkiye şampiyonları ile lan Game'de uTk takımında oynamış eski Pro gamerlerdenim. Yardımcı olmaya çalışayım, şu anki benim kullandığım PC'de cross ile mouse arasında gecikme bir nevi tepkisel yavaşlama ve buna bağlı olarak aim kayması yaşıyorum. Ara sıra eğlencesine giriyim diyorum ama biz Pro'lar için bu ciddi sorun olmakta. Win 10 kurdum, BIOS güncelledim, ekran kartı değiştim, modem değiştim, monitör değiştim, HDD ve ethernet de değiştim tık yok :) Extra soğuk bir özel soğutma sistemle ekran kartı ve işlemciyi de çok düşük seviyelerdebile soğuttum bana mısın demedi sistem. Bu arada 2009 yılına ait bir sistem, takdir edersiniz ki CS eski bir oyundur GO ise biraz daha güncellenmiş versiyonu olmakla birlikte değişmediğim tek parçası anakart kalmıştı. Bence anakart görüntü biriminden kaynaklı ya da anakart odaklı sorun bu sorunlar başka oyunlarda hissedilmiyor ama CS gibi saniyelik refleksli ve cross ile skor alınan oyunlarda daha belirgin. Sevgiler Michael JacksoN.
Gayet bilgilisiniz, sizin gibi insanların olması yararlı, Counter-Strike yüzünden bir nesilin biraz kuruması kötü oldu :D

Merhabalar Gökhan bey. Ben de 2004 senesinde WCG 2004 ön-elemelerinde oynamakla kalmış (samsun216 takımı), yaşımın yetersizliğinden ötürü şehir dışına çıkamamış eski bir progamer'ım.

Daha önceden Foxconn A6GMV model anakartım vardı ve şu anda kullandığım anakart Gigabyte GA-990XA UD3- (ReV3.0)

Nedendir bilmiyorum ama problemi çözebileceğime dair pek umudum kalmadı. Her gün yeni bir bilgi öğreniyoruz ve bunun üzerinden gidiyor, farklı yollara çıkıyoruz.

İnsanların birçoğu, bunlara progamerlar dahil (yaşamadıkları için bilmiyorlar) bu olaya placebo gözüyle bakıyorlar ve problemin sadece ve sadece "kafada" olduğunu söylüyorlar :)

Ben ise gözle görülebilir, el ile hissedilebilir bir gecikmeden bahsediyorum. Onun ekseriyetinde de bir de hit registration problemimiz var, senelerdir çözülemeyen (sadece CS'de değil, birçoğu farklı tür oyunda farklı şekilde karşııma çıkıyor örneğin Battlefield 3-4, Osu! , H1z1 vs) ^_^

Videosu alttadır, iyi seyirler. (Bunu izlerken bile vay efendim DM kas, aimini geliştir, adama sıkmıyorsun zaten "recoil Control" nedir bilmeden yapacaklar özellilkle bu yorumu)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Battlefield 3'te yaşadığım problem;

Geri
Yukarı