CS:GO Ping sorunu

dustfinger

Kilopat
Uzunu süredir internette araştırıyorum önerilen çözümlerin hepsini denedim fakat hiçbir faydası olmadı lürfen yardımcı olun :( Hatta internetin bağlantısı zayıftır diye TP-link WA901ND ürününü de kullandım o da bir işe yaramadı

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler şimdi wi-fi etkiler. Ve siz oyundayken birkaç kisi daha interneti kullaniyorsa bu da etkiler. Ve arkaplanda uygulamalarda internet yer. Onlari da durdurun bir de öyle deneyin. Tabi işin donanimindan hiç bahsetmiyorum bile.

İnternete kablo ile bağlanmayı deneyin. Kablo ile bağlandığınızda sorun çözülmüyorsa modemin üzerindeki "wlan" tuşuna 3 saniye basılı tutun. Sorun yine düzelmez ise ctrl+alt+del>görev yöneticisi>Ağ(resim koydum) tıklayınız. Ağı kullanan programlar sıralancaktır. Yüksek seviyede ağ kullanımı gördüğünüz program olursa kapatıp tekrar deneyin.

image.jpg

İnternete kablo ile bağlanmayı deneyin. Kablo ile bağlandığınızda sorun çözülmüyorsa modemin üzerindeki "wlan" tuşuna 3 saniye basılı tutun. Sorun yine düzelmez ise ctrl+alt+del>görev yöneticisi>Ağ(resim koydum) tıklayınız. Ağı kullanan programlar sıralancaktır. Yüksek seviyede ağ kullanımı gördüğünüz program olursa kapatıp tekrar deneyin.

Hocam kablolu kablosuz fark etmiyor. Ayrıca ordan baktıgımda neti yiyen herhangi bir şey yok. Bir de bu olay evde yalnızca benim laptopta oluyor. Diğerleri oynarken bir sıkıntı yaşamıyor. Yalnızca bende.

Eğer sorunun ping ise ve evindeki diğer bilgisayarlarda bu sorun olmuyorsa senin bilgisayarında alt tabanda interneti kullanan başka programlar vardır. Bu durum için game booster kullanabilirsin. Genelde bu tarz programlar alt tabandaki çoğu programı kapatır. Bunu bir denemenizi öneririm.

Herkes bir sorun yaşıyor ama kimse şu bilgileri vermemiş:
  • Bağlantı tipiniz: ADSL, Fiber, VDSL2 ?
  • PC bağlantınız: Wi-Fi, Ethernet ?
  • İşletim sisteminiz: Windows 10 ?
  • Modeminiz: TTNET mi verdi yoksa kendiniz mi aldınız ?
  • Ping değeriniz: Ping'im yüksek. İyi de ne kadar yüksek ?
  • Bağlanılan sunucu: Türkiye mi ABD mi, Avrupa mı?
Bu bilgileri verirseniz soruna daha iyi çözüm getirebiliriz.

Herkes bir sorun yaşıyor ama kimse şu bilgileri vermemiş:
  • Bağlantı tipiniz: ADSL, Fiber, VDSL2 ?
  • PC bağlantınız: Wi-Fi, Ethernet ?
  • İşletim sisteminiz: Windows 10 ?
  • Modeminiz: TTNET mi verdi yoksa kendiniz mi aldınız ?
  • Ping değeriniz: Ping'im yüksek. İyi de ne kadar yüksek ?
  • Bağlanılan sunucu: Türkiye mi ABD mi, Avrupa mı?
Bu bilgileri verirseniz soruna daha iyi çözüm getirebiliriz.

• VDSL2
  • Wi-Fi
  • Windows 10
  • TTNET' in verdiği
  • Normal olarak 70ms sabit ancak ani dalgalanmalarla 700ms' e kadar çıkıyor
  • Avrupa
@Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı