CS:GO Ping Sorunu

Veli Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba son 1 haftadır ping konusunda sıkıntı yaşıyorum. Uydunet'i aradığımda bizden kaynaklı değil bir de modem firmasını aramamı söyledi. Modem firması da biz bir şey yapamayız sadece port yönlendirme yapabiliriz dedi. Bana şimdi CS:GO'nun port ve ip numarası lazım. Port 27015 sanırsam, yardımcı olursanız sevinirim.

Onunla alakalı olduğunu zannetmiyorum. Bence servis sağlayıcın ya da altyapıyı sağlayan Türk Telekom ile alakalıdır. Eğer kablosuz internet kullanıyorsan o da büyük bir etkendir.

Kablolu kullanıyorum CSGO Esea da Oynuyorum türk serverlerinde 15 alıyordum şuanda 60 ama yabancı serverlerde artma yok ordada 65 alıyorum sıkıntının eseada olacağınıda sanmıyorum

Türkcell 4.5 G kullanıyorum. Hiç bir problem yoktu fakat son 20 gündür CS ve LOL'de yüksek ping var. Diğer oyunların hiç birinde ping sorunu yaşamıyorum ona keza TS de kullanıyorum ondada ping yok. Müşteri hizmetlerini aradım internetinizde veya bölgeniz de problem yok diyor bir türlü çözüm yolu bulamadım.

Bendede aynı sorun var şuanda yabancı sunucularda 65 alıyorum türk sunucusunda 60 bende TS kullanıyorum orda pingim 90 uydunet müşteri hizmetlerini aradığımda bizden kaynaklı değil diyor .

Superonline 8 mbps internet kullanıyorum. CS:GO ve LOL de genellikle ayarsız ping alıyorum. Bazen 60 oynuyorum bazen 80 ping oluyor. LOL de aynı bazen 55 ping bazen sabit 80 yada 100 ping oluyor. Ben de buna bir anlam veremedim.

Ping değerinizi test edin 5-10-15 ping ise normal. 20-30-40 ise oyunda ping olması normal. Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test

Başlat - Çalıştır - Cmd - ping google.com.tr

Kaç ms ile bağlandığınızı gösterir. Arka planda hiç bir şey açık olmadan test ederseniz daha faydalı olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı