Seni çok iyi anlıyorum neden bilmiyorum böyle oluyor.

Konuştuğum bir operatör çalışanı bana bina kalabalık olduğu için aynı porttan farklı dairelere internet veriyor bundan dolayı laglanma ve geçikme oluyor dedi.

Bu kodları bana verdi;

ipconfig /release
ipcongig /flushdns
ipconfig /renew

Bu kodları CMD'ye yapıştır yapıp enterlayın. Eve gelen interneti başka boş porttan yönlendiren bir kodmuş. İnternetiniz 5 saniye gidip geliyor yenileniyormuş. Oyuna girerken bunu yapıyorum bir nebze fayda oluyor ama sonra yine bozuluyor. Sizde bir deneyin en azından ilk oyuna girdiğinizde ekranda bir akıcılık olursa internet problemi de diyebiliriz en azından.
Açıkça yalan söylemiş bunu kaç defa yaptım tahmin bile edemezsin. Olay internetse 3 farklı İSS ile denedim Turknet TT Altyapısında(VDSL, CGNAT dahil), TurkTelekom(VDSL, CGNAT dahil), Superonline (Fiber CGNAT yok) sorun elektrik fakat çözümü şu an için yok.
Onlar internete ping düşürme yazınca çıkan cmd kodları bilgisayarındaki internet ayarlarına reset atıyor gibi bir şey yani öyle port değişikliği gibi bir şey yapmıyor port değişikliği fiziksel olarak telekom çalışanının gelip senin internetinin geldiği dolaptan internet portunu (cihaz) değiştirmek. Arkadaşlar bu problemin elektrik ile alakalı olduğuna eminim artık yani ben kısmen çözdüm tek tek prizleri bir multi metre ile test ettim alt kattaki prizlerde bir problem vardı topraklama pimlerinde multimtrenin ışığı yanıyordu sadece alt kattaki bazı prizlerde oluyordu bu bende içini açıp baktım bazı fazladan kablolar vardı ve bunlarda elektirik vardı ama tam olarak anlamadım yani bu kabloların işlevini bu kabloları söktüm ama bir değişiklik olmadı daha sonra o odanın sigortalarını indirdim zaten kullanmadığım bir odaydı 2 haftadır pc gayet güzel çalışıyor monitör renkleri , sesler , fare çok duyarlı hissettiriyor hitreg çok iyi hale geldi bir elektirikçi çağırıcam ama iyi bir elektrikçi bulup çağıracağım elektirikçilere derdimizi anlatamıyoruz 2 ölçüm yapıp bir problem olmadığını söylüyorlar.
Benzer bir durumdan fakat aynı olmayan bir olaydan dolayı odama yeni hat çektirip ayrı sigorta taktırmıştım fakat etki etmedi fakat denemekte fayda var etki ederse bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Açıkça yalan söylemiş bunu kaç defa yaptım tahmin bile edemezsin. Olay internetse 3 farklı ISS ile denedim TurkNet TT Altyapısında(VDSL, CGNAT dahil), Türk Telekom(VDSL, CGNAT dahil), Superonline (Fiber CGNAT yok) sorun elektrik fakat çözümü şu an için yok.

Benzer bir durumdan fakat aynı olmayan bir olaydan dolayı odama yeni hat çektirip ayrı sigorta taktırmıştım fakat etki etmedi fakat denemekte fayda var etki ederse bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Mesela şu an gece oynuyorum saat 2'de oyunlarda attığım mermi direk adama gidiyor inanılmaz akıcı. Geceleri internet kullanım sayısı az olduğu için bant genişliği daralıyor demek. Bilmiyorum ben internet operatörlerine bu konuda güvenmiyor. Kalabalık olan bölgelerde bu sorun çok yaşanıyor.

Mesela şu an gece oynuyorum saat 2'de oyunlarda attığım mermi direk adama gidiyor inanılmaz akıcı. Geceleri internet kullanım sayısı az olduğu için bant genişliği daralıyor demek. Bilmiyorum ben internet operatörlerine bu konuda güvenmiyor. Kalabalık olan bölgelerde bu sorun çok yaşanıyor.
Geceleri elektrik kullanımı da azalıyor. Sorunun iss olduğunu düşünüyorsan değiştirebilirsin fakat sonuç muhtemelen değişmeyecek.

Açıkça yalan söylemiş bunu kaç defa yaptım tahmin bile edemezsin. Olay internetse 3 farklı İSS ile denedim Turknet TT Altyapısında(VDSL, CGNAT dahil), TurkTelekom(VDSL, CGNAT dahil), Superonline (Fiber CGNAT yok) sorun elektrik fakat çözümü şu an için yok.

Bence yeni hat çektirmek sorunu çözmez sorunu yaratan yeri bulmalısınız bende evdeki çoğu prizi denedim bazı prizlerde özellikle ilk 20 dk çok iyi hissetiriyor daha sonra yavaş yavaş bozulmaya başlıyor. Apartmanda yaşıyorsanız sizin için bulması baya zor olabilir komşunuzdan gelme olasılığı da var.

Bence yeni hat çektirmek sorunu çözmez sorunu yaratan yeri bulmalısınız bende evdeki çoğu prizi denedim bazı prizlerde özellikle ilk 20 dk çok iyi hissetiriyor daha sonra yavaş yavaş bozulmaya başlıyor. Apartmanda yaşıyorsanız sizin için bulması bayağı zor olabilir komşunuzdan gelme olasılığı da

Binada şu an 84 daire var. Dediğinizde olabilir ilk 2 sene yarısı boştu yeni bina çünkü ama şimdi neredeyse ful daireler. Yeni hat çekme olayı buraya nasıl olur onu bilemiyorum artık. Gerçekten can sıkıcı bir durum. Ayrıca TurkNet'e de geçmiş yapmıştım bu sorun için bir faydasını görmemiştim.

Bence yeni hat çektirmek sorunu çözmez sorunu yaratan yeri bulmalısınız bende evdeki çoğu prizi denedim bazı prizlerde özellikle ilk 20 dk çok iyi hissetiriyor daha sonra yavaş yavaş bozulmaya başlıyor. Apartmanda yaşıyorsanız sizin için bulması baya zor olabilir komşunuzdan gelme olasılığı da var.
Evet o yüzden tek çözüm taşınmak gibi duruyor.

Binada şu an 84 daire var. Dediğinizde olabilir ilk 2 sene yarısı boştu yeni bina çünkü ama şimdi neredeyse ful daireler. Yeni hat çekme olayı buraya nasıl olur onu bilemiyorum artık. Gerçekten can sıkıcı bir durum. Ayrıca TurkNet'e de geçmiş yapmıştım bu sorun için bir faydasını görmemiştim.
internet servis sağlayıcısı aynı altyapıyı kullanıyorsa bir fark olmaz bence farklı altyapı olmalı mesela superonline farklı altyapıdan internet veriyor onu deneyebilirseniz iyi olur bizim içinde bir fikir olur. Ama dediğim gibi elektrik problemi olması daha olası şu anlık bilgisayarım daha iyi çalışıyor ama hala bir senkrozasyon problemi var hissediyorum bazen gün içinde 1-2 saatliğine fareyi çok daha keskin hissediyorum. Genel olarak o odanın sigortalarını kapatmak %80 oranında sorunu çözdü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video inceleyebilirsiniz sorunu baya detaylı ve kanıtlarıyla anlatmış ama hala farklı evde bilgisayarın neden daha iyi çalıştığını kanıtlayamıyor.

İnternet servis sağlayıcısı aynı altyapıyı kullanıyorsa bir fark olmaz bence farklı altyapı olmalı mesela Superonline farklı altyapıdan internet veriyor onu deneyebilirseniz iyi olur bizim içinde bir fikir olur. Ama dediğim gibi elektrik problemi olması daha olası şu anlık bilgisayarım daha iyi çalışıyor ama hala bir senkrozasyon problemi var hissediyorum bazen gün içinde 1-2 saatliğine fareyi çok daha keskin hissediyorum. Genel olarak o odanın sigortalarını kapatmak %80 oranında sorunu çözdü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video inceleyebilirsiniz sorunu bayağı detaylı ve kanıtlarıyla anlatmış ama hala farklı evde bilgisayarın neden daha iyi çalıştığını kanıtlayamıyor.

Tamam işte Superonline kullanıyordum TurkNet'e geçtim 6 ay onu kullandım bir düzelme olmadı tekrar Superonline'ın 500 download 50 Upload'nu geçtim yine aynı

Yeni konular

Geri
Yukarı