CS:GO Profesyonel Oyuncuları Taklit Etme Hastalığı

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Bu duruma benim gibi sinir olan başkası var mı? Mesela adam profesyonel oyuncu, çözünürlük ayarını 4:3 1024x768 yapmış DPI ve Sensitivity ayarlarını paylaşmış. Bunların hepsini kendine ayarlayıp öyle olunca daha iyi oynayacağına inanan arkadaşlar var. Her zaman derim ki kendi ayarlarınızı kendiniz bulun adamları taklit edip onun yolunu izlemeyin. Onları taklit edeceğinize gidin nerede nasıl davranılır hangi durumda bomba atılır veya nerelere pusulabilir. Bunları öğrenmek daha mantıklı değil mi?

Ben Mount & Blade Warband oyuncusuyum çok uzun zaman oynadım ve CS:GO'ya başladığım ilk zamanlarımda sensitivity ayarım 8'di. AWP ile çok iyi oynuyordum çünkü MBW oyununda sensitivity'i 15-20 yapıyordum hızlı kılıç sallamak için.

Ve CS:GO'ya geri başladım, bırakmıştım. Düşük kümede başlattı fakat 3 küme atladım. Kendi kümeme 2 kaldı.
Şu anki güncel kümem : MGE (Çift Keleş)

Oynamak isteyen arkadaşlar için steam linkim : Steam Community :: Randower

Son düzenleyen: Moderatör:
Taklit etme de denilmez aslında. Birinin ayarlarını direk alıp kullanmak tabi mantıksız fakat genelde ayarlar birbirine yakın olur. Profesyonel oyuncunun ayarından yola çıkarak birkaç düzenleme ile kendisine daha iyi gelen bir ayar tutturabilir.

Daha az piksel daha az görüş açısı daha çok dikkat. Böyle paylaşır paylaşanlar ve haklılar. Hassasiyeti paylaşmak saçma tabi.

Taklit etme de denilmez aslında. Birinin ayarlarını direk alıp kullanmak tabi mantıksız fakat genelde ayarlar birbirine yakın olur. Profesyonel oyuncunun ayarından yola çıkarak birkaç düzenleme ile kendisine daha iyi gelen bir ayar tutturabilir.
Evet dediğin doğru. Fakat benim eve geldiğinde tüm ayarları "S1mple" denen oyuncu ile aynı yapan arkadaşım var. Herşeyi aynı yapıyor harfiyen. Sadece o özellikleri ne amaçla kullanıldığını öğrenip kendi ayarını çıkaranlar en iyisi.

Daha az piksel daha az görüş açısı daha çok dikkat. Böyle paylaşır paylaşanlar ve haklılar. Hassasiyeti paylaşmak saçma tabi.
Daha az görüş açısı = Daha dar alanı görme. Şahsen soldan ses aldığımda adamı görüyorsam tam kafasından vurabilirim fakat dar açıda görmüyorken soldan ses alırsam sadece o tarafa dönüp tahmini atış yapıyorum. 4:3 1024x768 yapılıyor genelde ayar. Görüş açın daralıyor. Fakat öyle olunca daha iyi oynayacağına inanmaktansa bu ayar bana hitap ediyor deyip o ayarı yapmak daha mantıklı. Dediğimi anlayabilmişsindir umarım. Ayara saçma demiyorum. Görüp tamamen ordan kopyalayanları düşünmeden kullananları ima ettim :)

Hassasiyet hakkında dediklerine katılıyorum, ancak çözünürlük fazla bir şey fark etmez.

Profesyonel çözünürlükleri birbirine çok yakın aslında. Yani elbette kendin deneyebilirsin ama hemen hemen aynı bir sonuç elde edebiliyoruz.

Hassasiyet hakkında ise çok haklısın hassasiyet tamamen kendi kendine bulabilmek daha sağlıklı olur.

Hassasiyet hakkında dediklerine katılıyorum, ancak çözünürlük fazla bir şey fark etmez.

Profesyonel çözünürlükleri birbirine çok yakın aslında. Yani elbette kendin deneyebilirsin ama hemen hemen aynı bir sonuç elde edebiliyoruz.

Hassasiyet hakkında ise çok haklısın hassasiyet tamamen kendi kendine bulabilmek daha sağlıklı olur.
Sırf örnek veriyorum "Hiko" 4:3 1024x768 yaptı diye böyle yapanlar var. Bu ayar daha dar alanı görmeni sağlar. Şahsen ben sadece pistol roundlarda 4:3 1024x768 geri kalanlarda 1920x1080 16:9 olarak kullanıyorum. Tamamen kendi seçimimdir :D Çünkü öbür zamanlarda o ayar açıkken 1 piksel farkla bile adamı göremediğin oluyor.

Sırf "didisinin, didisi" yaptı diye yapanlara ben de uyuz oluyorum.

Ama şahsen ben FHD + high ayarlarda oynardım. Ancak internetten bulduğum herhangi bir adamın adını uyguladım. (çözünürlüğü tam hatırlamıyorum ama 4:3)

Çok ciddi bir fark hissettim adamların kafası balon gibi oldu resmen. :) Tabii Zaman içinde kendine özgü halinde getirdim.

Mesela çoğu kullanıcı CTRL'ye serçe parmağı ile basıyor. Ama ben avuç içi ile basıyorum. Şimdi soruyorum, ben yayıncı olsam kaç kişi avuç içi CTRL kullanır? :)

Geri başlamasaydın keşke global elit maçında seçkin eşleştirme 3000 saatli hesabimizla takim giriyoruz karşıya spinbot geliyor hilenin ardı arkasi yok

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı