CS:GO rank atlanmıyor

KOUsoftware

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Rütbem Silver 2 üst üste 4 maç kazandım rütbe atlayamadım birkaç gün sonra üst üste 5 rek kazanmama ve rek başına skor 60'ın edo 5'in üzerinde olmasına rağmen yine atlayamadım. Full dust2 girdiğim için olabilir mi yoksa oyunun rank sistemi mi sıkıntılı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin öngördüğü bir şeyler var işte... 2 Ay önce bırakmıştım oyunu. Global Elite idi rütbem. 2 Ay sonra arkadaşlar çağırdı gelin bir MM atalım diye, girelim dedik rütbeler silinmiş. Maçı oynadık kazandık Supreme attı. 2 maç daha attık Global Elite geldi yine. Bütün haritalar da Dust 2 idi.
Oyunun rank sistemi hakkında kimsenin gerçek bir bilgisi yok, hepsi kulaktan dolma. Bu yüzden sadece oynamaya veya oyunu bırakmaya bak. :)
Harbiden ya, ne değişik bir şey 5 yıldır bi çözemedim şu rank olayını.

Çok sıkıldım...

Silver arkadaşların daha önce hiçbir makale de açıklanmayan saçma sapan safsata dolu kulaktan dolma bir yerden çıkma bilgileri, evren sırrı gibi açıklamasından. Dust2 de aktif rekabetçi havuzunda Nuke'de benim en çok sevdiğim map Train ve yıllardır train oynuyorum ve rankım LEM, sürekli Train oynamam ile Dust2 oynamanız arasında fark yok kandırmayın kendinizi.

Eski elo kayıt ediliyor ve onun üzerine bir rank alıyorsun istersen git 0'a 40 ölme ile oyna yine Silver vermez nova 4 falan verir.
Güzel kardeşim ne söylediğini önce kendin anladın mı ? Bir sıfırlanıyor diyorsun bir kayıt ediliyor. Kendinle çelişiyorsun. Kim bilir kimden duydun veya nereden uyduruyorsun. Kimsenin bildiği bir şey yok anlayın artık şunu. Valve çıkıp kardeşim bu işi biz böyle yapıyoruz derse inanırım. Bu kadar ;)

Güzel kardeşim ne söylediğini önce kendin anladın mı ? Bir sıfırlanıyor diyorsun bir kayıt ediliyor. Kendinle çelişiyorsun. Kim bilir kimden duydun veya nereden uyduruyorsun. Kimsenin bildiği bir şey yok anlayın artık şunu. Valve çıkıp kardeşim bu işi biz böyle yapıyoruz derse inanırım. Bu kadar ;)
Kanka nasıl sallayacaklarını şaşırdılar. Çok üzülüyorum çok.

Haritayla gram alakası yok rütbenin. Yıllarca oynadım, genel mantık şu. Kazandığın maçlarda 1 ya da 2.sırada ol kaybettiğin maçlarda da 1 veya 2'de ol. Kazandığın maçı ezerek kazan, Kaybettiğin maçı ezilmeden kaybet. En önemli şey şahsi görüşüm tabii, Kazanılan - kaybedilen roundlar. 16-14 kaybettiğin maçın ardından 16-3 kazanırsan bu Mmr'a ciddi etki ediyor. Win streak yapmadan da çok rank atladım böyle.

Haritayla gram alakası yok rütbenin. Yıllarca oynadım, genel mantık şu. Kazandığın maçlarda 1 ya da 2.sırada ol kaybettiğin maçlarda da 1 veya 2'de ol. Kazandığın maçı ezerek kazan, Kaybettiğin maçı ezilmeden kaybet. En önemli şey şahsi görüşüm tabii, Kazanılan - kaybedilen roundlar. 16-14 kaybettiğin maçın ardından 16-3 kazanırsan bu Mmr'a ciddi etki ediyor. Win streak yapmadan da çok rank atladım böyle.
Buda şey gibi olmuş 'eğer 16-0 kazanırsan iki tane win sayılıyor' diyenler gibi... Merak ediyorum dediklerinizi CS:GO - Rekabetçi Yetenek Grubu ve Profil Rütbesi buradan mı analiz ettiniz.

Tüm elo sıfırlanıyor olayını biraz açıklar mısın? Nasıl bir elo sistemi var CS:GO matchmaking'de?

CS:GO'daki elo sistemi biraz farklı LoL'deki gibi kazanıp kaybetmeye dayalı değil gene kazanıp kaybetmek önemli ama bunun yanında killiniz assistiniz ölüm sayınız bomba kurma sayınız Ace atma sayınız bomba imha etme sayınız rehine kurtarma sayınız gibi birçok şeyde elonuzu etkiler bir de bir bilgi veriyim karşınıza hile geldiyse ve sürekli report atıyorsanız bu sizin güven faktörünüzü düşürür haberiniz olsun.

CS:GO'daki elo sistemi biraz farklı LoL'deki gibi kazanıp kaybetmeye dayalı değil gene kazanıp kaybetmek önemli ama bunun yanında killiniz assistiniz ölüm sayınız bomba kurma sayınız Ace atma sayınız bomba imha etme sayınız rehine kurtarma sayınız gibi birçok şeyde elonuzu etkiler bir de bir bilgi veriyim karşınıza hile geldiyse ve sürekli report atıyorsanız bu sizin güven faktörünüzü düşürür haberiniz olsun.
Bu oyunu 8 yıldır oynayan 4'ü yarı profesyonel birisine söylüyorsun dostum bunları. Ben biliyorum neyin ne olduğunu arkadaşa imalı bir soruydu sadece.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı