CS:GO Rütbe Atlayamama Sorunu

Kaplanbjk006

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar rankım şu an LEM ve 11 maçlık bir seri yaptım. Bunların üçü beraberlik gerisi galibiyet ve sekizinde ilk ikiyim, diğerleri de en kötü üçüncülük. Ancak hala rank atlayamadım. Ayrıca aktif harita olan Cobble'da oynuyorum tüm maçlarımı.

Elo denilen bir rütbe puanı mevcut. Bu daha önceki maçlarınızdan düşük olabilir. Beraber oynadığınız arkadaşlarınızın rütbeleri düşükse, tek oynayın rütbe atlayana kadar.

Arkadaşında dediği üzere oynadığın takım arkadaşlarının rütbesi senden düşük olabilir. Ayrıca ard arda kazandığın maçların oynanma tarihide etkili. Son 11 galibiyeti 1 haftada alıp rank atlatmayabilirde, ancak 8 maçı aynı gün galibiyet yapıp rank atlatabilirde. Yani rank havuzundaki sıralaman düşmüş olabilir aradan günler geçtiyse.

1 maç kazanıp 1 maç kaybetip böyle böyle gidersen zor yükseliyorsunda art arda 9-10 maç kazanınca felan olduğunu gördüm. Pek bir bilgim yok daha fazla maç kazanıncada yükselebilirsin. 10 maç kazandıktan sonra rank atlayamadıysan benden bilme yani (y)

Sanırsam bu konuyu açmanın amacı seri bir yükselişteyken bu kadar emek verdikten sonra neden hala yükselemediğini düşünmendi. CS:GOda rütbelerde oyuncuların toplamına göre yüzdeler mevcut. Genellikle DMG den sonra rütbe atlamak, diğerlerine göre çok daha uzun sürer ki Supereme ve Global en zor yükselilenlerden biri olarak biliyorum. Eğer şansına oyununu oynadığın sıra yükselme ihtimalin olan rütbedeki yoğunluk fazla ise az da olsa bir etkisi olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta sabit bir yüzdede tutmak imkansız. Küsuratlar her zaman değişir. Ayrıca henüz rütbe yükselemesen de senin ELOn yükselir ve karşına çıkan rakiplerin de doğal olarak ELOsu ve rütbesi yükselir. Sonuç olarak oyun sonunda senden yüksek rütbede bir yoğunluk görecek olursan yeni rütbene yaklaştığını anlayabilirsin (ELOn sınıra gelmiş demektir.) :)

10 maç seri yaptım. Seriden sonra 3 maç 16-14 yenildim. 1 maç daha kazandım ve rank atladı. MGE'den DMG. Biraz saçma işliyor bu rank sistemi.
Sadece 2 round fazladan almış rakip. Ayrıca mvp ve kalan 9 oyuncunun elo'su da etkili. Eğer kazandığın elde fark daha fazla ise mantıklı. Tabi o anki yüzdelerle ilgili de olabilir. Gerçekten de kafa karıştırıcı bir sistem.

Round'ları felan bırakın şimdi. Eğer eski maçlarında çok kötü oynayıp sattıysan - kısacası eski maçlarındaki stat'ların kötüyse - yeni maçlarında ard arda 20 maç kazansan da rütbe atlaman zorlaşıyor. Kısacası bu yeni rütbe sistemi kazanma/kaybetme oranı ve MVP'ye dayalı biraz.

Round'ları felan bırakın şimdi. Eğer eski maçlarında çok kötü oynayıp sattıysan - kısacası eski maçlarındaki stat'ların kötüyse - yeni maçlarında ard arda 20 maç kazansan da rütbe atlaman zorlaşıyor. Kısacası bu yeni rütbe sistemi kazanma/kaybetme oranı ve MVP'ye dayalı biraz.
eskinin pek önemi yok açıkçası. 2000 saatim var ve ilk oyuna başladığımda silverdim uzun bir süre. Hatta hala favori map istatistiklerde dust2 diye geçiyor. Fakat şuan le oldum. Ayrıca senin dediğin gibi olsa beraberliklerde bile eloyu etkilemesi gerekenden çok daha fazla etkilerdi ve yine genelde rank düşüşleri görünürdü. Millet oyunu iyice sökünce yeni hesap açıp hızlı rank kasardı. Aslında dediğin mantık sadece yeni bir csgo oyuncusunun ilk 10 oyunu için geçerli.

eskinin pek önemi yok açıkçası. 2000 saatim var ve ilk oyuna başladığımda silverdim uzun bir süre. Hatta hala favori map istatistiklerde dust2 diye geçiyor. Fakat şuan le oldum. Ayrıca senin dediğin gibi olsa beraberliklerde bile eloyu etkilemesi gerekenden çok daha fazla etkilerdi ve yine genelde rank düşüşleri görünürdü. Millet oyunu iyice sökünce yeni hesap açıp hızlı rank kasardı. Aslında dediğin mantık sadece yeni bir csgo oyuncusunun ilk 10 oyunu için geçerli.
Ben de 1.5k saat sonrası Supreme'dim, ard arda 5-6 oyunum olduğu halde LE'den çıkamıyordum. Sebebi ne sence? 6 oyunun 4'ünü ben taşıyordum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı