CS:GO Sensitivity Ayarlama ve Tecrübe

Tithisa

Decapat
Etrafıma bakıyorum, kartallarla oyun oynuyorum ama adamın oyuna girdiği yok 1 el atıp çıkıyor. Günde 4 saat CS oynayan ben, adamdan daha kötüyüm. Neden? Neredeyse her gün aim çalışıyorum en az 30 dakika deathmatch giriyorum ama ne fayda. Sensitivity ayarımda sorun olabilir diyecektim ama 1 aydır kullandığım hassasiyeti de değiştirmek istemiyordum. Peki sensitivity nasıl ayarlanır? Not: Yoruma kendi sens ve DPI ayarlarınızı istemiyorum. Nasıl sens ayarlanır onu istiyorum. Yazsanız da konuyla ilgili olsun.

Sensitivity: 2.20
DPI: 400
RAW input: Kapalı
Fare ivmesi: Kapalı

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum çoğu kişi gibi ben de hangi ayara alışırsan ondan devam etmen taraftarıyım. Sürekli ayar değiştirme sabit bi ayarın olsun. Mousepadinin bir kenarına fareni koy ve diğer kenara doğru kaydır. Fareni mousepad genişliğinde tam çevirdiğinde, oyunda 360 derece dönüyor olman lazım. En azından profesyoneller böyle diyor(ivmesiz oynayanlar). Ben 3 senedir 400 dpi 2.5 sens ile oynuyorum. Ayarlarım çok uzun süredir sabit olduğu için ciddi bir kas hafızası oluştu. Sabah uyandığımda surf girip ardından aim_botz haritasında takılıyorum. 100 kill challenge'da 55 saniyenin altına düşmeden o haritadan çıkmıyorum. Sonrasında DM girdikten sonra rekabetçide zımba gibi oluyorum.

Dostum çoğu kişi gibi ben de hangi ayara alışırsan ondan devam etmen taraftarıyım. Sürekli ayar değiştirme sabit bi ayarın olsun. Mousepadinin bir kenarına fareni koy ve diğer kenara doğru kaydır. Fareni mousepad genişliğinde tam çevirdiğinde, oyunda 360 derece dönüyor olman lazım. En azından profesyoneller böyle diyor(ivmesiz oynayanlar). Ben 3 senedir 400 dpi 2.5 sens ile oynuyorum. Ayarlarım çok uzun süredir sabit olduğu için ciddi bir kas hafızası oluştu. Sabah uyandığımda surf girip ardından aim_botz haritasında takılıyorum. 100 kill challenge'da 55 saniyenin altına düşmeden o haritadan çıkmıyorum. Sonrasında DM girdikten sonra rekabetçide zımba gibi oluyorum.
Kaç fpsle oynuyorsun ?

Zaten uzun süredir aynı sens ile oynuyor iseniz eliniz halihazırda o hassasiyete alışmıştır. Fakat kolay bir test ile tam olarak anlayabilirsin, bu testi şöyle anlatayım. Herhangi bir haritada duvara silahla yuvarlak olacak şekilde ateş et veya haritaya bir bot at. Crosshairini yuvarlak içerisine veya botun kafasına sabitle ve hareket etmeye başla, hareket ederken dikkat edeceğin nokta crosshairinin sürekli botun kafasında tutabilmen, eğer hareket ederken crosshairini genel olarak belirlediğin noktadan yani botun kafasından çok fazla saptırmıyorsan o sens ile oynamaya alışmışsındır. İzlemek için de vaktin varsa bir link bırakıyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beyler son zamanlarda biraz paranoyakım bu vibrancegui gibi şeyleri ben PC sıfırladıktan sonra indirmiştim ama hiç exesini falan açmadım. Ban yer miyim? Cevabınız “hayır” olacak. Ama coronadan bu kadar korkmuyorum :D. Diyelim ki ben açtım programı rengimi değiştirdim, benim laptop olduğu için ekran işlemciye bağlı. Orada sınır 100 maksimum ama ben vibrance gui vb... Programlar kullandığım zaman o 100 orada vibrance guide ayarladığım kadar olacak mı? Mesela programda 200 ama işlemci programında da mı 200 olacak?

Biliyorum herkes kişisel oluyor sens ayarı deyip kestirip atıyor ancak bir sürü etken var o yüzden optimal bir sens ayarı kimse öneremiyor.

- Etrafında dönerken Mouse'u yüzeyden kaldırarak mı hareket ettiriyorsun yoksa yüzeyden kaldırmadan mı?
-Mouse'u kontrol ederken koldan mı bilekten mi hareket ettiriyorsun? Kolun masanın üstünde mi yoksa masanın dışında mı kalıyor? (Dirsek masaya temas ederek oynuyorsan daha yüksek sens ayarına sahip olman gerekiyor ki rahat hareket edebilesin)
-Kaç Inc ve HZ monitör'de oynuyorsun? (Ben geçen hafta 17, 3" Laptop'da oynuyordum, bu hafta 24" 144Hz monitörde oynamaya başladım ve eski sens ayarlarımı kullanamadım)
-Oyun içi çözünürlüğün nedir?(4:3 oynuyorsan karakterler 16:9'a oranla daha hızlı hareket ediyor gibi gözüküyor genişledikleri için)

Oynarken tam arkana dönmek için sadece Mouse'u bilekten döndürerek mi hareket ettirmeyi tercih ediyorsun yoksa Mouse'u yüzden kaldırarak mı buna odaklı sens ayarını yapman senin için en mantıklısı olur bence. Kendini en rahat hissettiğin ve sprayleri kontrol edebildiğin sens ayarında kalıp 1 hafta onla oynayıp alışmayı denemek en mantıklısı. Umarım anlaşılabilir bir şekilde kendimi ifade edebilmişimdir.

Beyler son zamanlarda biraz paranoyakım bu vibrancegui gibi şeyleri ben PC sıfırladıktan sonra indirmiştim ama hiç exesini falan açmadım. Ban yer miyim? Cevabınız “hayır” olacak. Ama coronadan bu kadar korkmuyorum :D. Diyelim ki ben açtım programı rengimi değiştirdim, benim laptop olduğu için ekran işlemciye bağlı. Orada sınır 100 maksimum ama ben vibrance gui vb... Programlar kullandığım zaman o 100 orada vibrance guide ayarladığım kadar olacak mı? Mesela programda 200 ama işlemci programında da mı 200 olacak?

Oyunun herhangi bir oyun dosyasına müdahale etmiyorsa, ki büyük ihtimalle etmiyordur en azından ben öyle düşünüyorum. Bu yüzden ban sebebi olacağını da sanmıyorum. Ayar konusunda bir fikrim yok. Renkleri çok fazla yoğunlaştırmak gözlerini yorabilir dikkat et. Ayrıca oyun içerisinde ben neden gelişemiyorum diye kafana takma, düzenli olarak gelişmek için çalışıyorsan illa ki sonucunu alırsın, alıyorsundur. Bu hayatta da böyledir, tabi bazı konular istisnai olabilir. :)

3 yıldır aynı sens demek :D. Ben en fazla 58 saniye yapıyorum 1 aydır kullandığım sens ile.

Geri
Yukarı