CS:GO VAC ban açtırılabilir mi?

Overwatch müfettişlerinin çoğu maçı izlemeden karar veriyor, gerçekten hile yapmadıysanız belki bu kişilerden birkaçına denk gelmiş olabilirsiniz. Ya da 1-1.5 hafta önce Reddit'te CS2 betası çıktıktan sonra Overwatch kalktı ve aynı anda fazla raporlanan kişilerin direk Overwatch banı yediği hakkında post görmüştüm (postu aradım fakat bulamadım) umarım sizin başınıza bu gelmemiştir.

Umarım gelmemiştir 250 TL verip aldım ama 1 hafta oynayamadan ban yedim yani umarım açılır.

Overwatch müfettişlerinin çoğu maçı izlemeden karar veriyor, gerçekten hile yapmadıysanız belki bu kişilerden birkaçına denk gelmiş olabilirsiniz. Ya da 1-1.5 hafta önce Reddit'te CS2 betası çıktıktan sonra Overwatch kalktı ve aynı anda fazla raporlanan kişilerin direk Overwatch banı yediği hakkında post görmüştüm (postu aradım fakat bulamadım) umarım sizin başınıza bu gelmemiştir.

Hayır tüm müfettişler hile demiş 1 tane bile hayır dememiş dese ban yemeyeceğim.

Açtıramazsın. Ve ayrıca başka Steam hesabını VAC banlı telefon numrasıyla doğrularsan diğer hesabın da ban yer.

Aslında yanlış değil. Ben bu şekilde ban yemiştim. Ban geçmişimi de atarım inanmayan için.

@volkiavcii

Aslında yanlış değil. Ben bu şekilde ban yemiştim. Ban geçmişimi de atarım inanmayan için.

İki hesapta da tek telefon kullandığım için banlanmıştım. Bu bilgiyi kim doğru değil diye işaretledi ise. Yanlışı var.

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-13_165119111.png
    resim_2023-04-13_165119111.png
    350 KB · Görüntüleme: 40
Tüm yorumları tek tek okudum, durumunuz gerçekten çok ilginç. Herhangi bir topluluk sunucusuna girdiniz mi? Oradan indirmiş olduğunuz dosyalar belki de VAC'ı tetiklemiştir ve önce kalıcı kırmızı faktör yemişsinizdir daha sonrasında Oyun Banı'na dönmüştür. Pek emin değilim... Tespit edilen bir hile kullansaydınız direkt olarak VAC banı yerdiniz. Yine de dürüst olmak gerekirse hesapta zaten başka bir daha banınız var, makro demişsiniz falan ama oda bir hile türü sonuçta. Ben sizi diğer oyunculardan daha avantajlı duruma getirecek bir yazılım kullandığınızı düşünüyorum buda haliyle yasaklanmanıza sebep olmuş olabilir. CS:GO'da hilenin bir çok türü var, belki de belli olması zor olan bir hile açtınız ya da skin değiştirici gibi şeylerde olabilir.

Overwatch ban yediysen hatalı olabilir çünkü oyunda Overwatch sistemi şu anlık kaldırıldı ow düştüysen otomatik ban yemiş olabilirsin sistem tarafından.

Tüm yorumları tek tek okudum, durumunuz gerçekten çok ilginç. Herhangi bir topluluk sunucusuna girdiniz mi? Oradan indirmiş olduğunuz dosyalar belki de VAC'ı tetiklemiştir ve önce kalıcı kırmızı faktör yemişsinizdir daha sonrasında oyun banı'na dönmüştür. Pek emin değilim... Tespit edilen bir hile kullansaydınız direkt olarak VAC banı yerdiniz. Yine de dürüst olmak gerekirse hesapta zaten başka bir daha banınız var, makro demişsiniz falan ama oda bir hile türü sonuçta. Ben sizi diğer oyunculardan daha avantajlı duruma getirecek bir yazılım kullandığınızı düşünüyorum bu da haliyle yasaklanmanıza sebep olmuş olabilir. CS:GO'da hilenin birçok türü var, belki de belli olması zor olan bir hile açtınız ya da skin değiştirici gibi şeylerde olabilir.

Hayır hocam CS:GO için bir hile söz konusu değil oyuna şu ana kadar 700 TL yatırdım parayı kolay kazanmıyorum o yüzden hile kullanıp çöp etmem o parayı verdikten sonra Rainbow da silah sekmesi çok abartı ve saçma olduğundan makro kullanıyoordum o kadar.

@volkiavcii

İki hesapta da tek telefon kullandığım için banlanmıştım. Bu bilgiyi kim doğru değil diye işaretledi ise. Yanlışı var.

Evet benim arkadaşım da bu şekilde ban yedi yan hesabında hiçbir şekilde banlık şeyler yapmamıştı sanırım bazen banlayabiliyorlar.

Mantık olarak bakınca mantıksız ya haramdan ders çıkarmış olabilirim yani 3. parti çalışmıyor CS:GO oynarken ban yemem için hiçbir sebep yok.

Aslında yazdığım şey doğru bilgiymiş.

(Az önce bir başka arkadaşım daha böyle banlandığını söyledi)

Son düzenleme:
Ban yediğin sırada telefon numaran hangi hesaplara ekliyse o hesaplardan ban yersin. Eğer ban yedikten sonra telefon numaranı eklersen eklediğin hesap ban yemez.

Ban yediğin sırada telefon numaran hangi hesaplara ekliyse o hesaplardan ban yersin. Eğer ban yedikten sonra telefon numaranı eklersen eklediğin hesap ban yemez.

bir VAC yasaklaması telefon numaramı ne yönde etkiler?
VAC yasaklamaları, yasaklamanın uygulandığı hesaptaki telefon numarasını paylaşan bütün hesaplara uygulanır. VAC yasaklamasının uygulanmış olduğu oyuna sahip olmayan hesaplara da aynı şekilde VAC yasaklaması uygulanacaktır ve o oyunu artık alamayacaklardır.
VAC yasaklı hesap veya hesaplardaki telefon numarası üç gün boyunca askıya alınacak olup bu süre içerisinde başka bir hesaba eklenemeyecektir. Eğer bu telefon numarası daha sonra tekrar VAC yasaklaması alacak bir hesaba eklenmiş olursa, askıya alınma süresi daha da uzatılacaktır.
not: bu özellik her oyun için etkin durumda değildir ve kullanımı geliştiricinin takdirindedir.

Askıya alınma süresi uzatılır diyor ancak bunun yerine ban yediğini söylemişti arkadaşım.

Arkadaşım başka bir arkadaşımın bilgisayarından steamını açıyor bilgisayar sahibide hile kullandığı için o bilgisayardan giriş yapılan ve CS oynanan tüm Steam hesaplarını banlıyorlar başka bir yerde steamınızı açtınız mı acaba?

Geri
Yukarı