CS:GO ve TF2 kaynak kodları çalındı!

Merhaba, bilindik Team Fortress 2 Youtuber'ı Delfy'nin videosuna göre Team Fortress 2'nin Kaynak kodları çalındı. Bilgisayarlarınızın zarar görme ihtimalinden dolayı oyuna girmeyin. Neler olduğunu anlamak için baktım. Birçok Team Fortress 2 server kendini kilitledi.

Bilgisayarlarınızın zarar görme ihtimalinden dolayı oyuna girmeyin. Neler olduğunu anlamak için baktım. Birçok server kendini kilitledi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak olarak aldığım videonun özet, şu:
Team Fortress 2 üzerinden Source Oyun Motoru kodları sızdırıldı ve çalındı. Bu motoru kullanan Counter Strike: Global Offensive ve bunun gibi online Source Engine kullanan oyunlardan uzak durun.

Bazı Team Fortress 2 serverları çöktü. Delfy şunu söylüyor: Kaynak kodlar sızdırıldığı için bu saldırıyı yapan kişiler sizin itemlerinizi ve oyun dosyalarınızı silebilir. Team Fortress 2 oynamayın ve resmi Valve güncellemesini bekleyin.

Bütün Source Engine ile yapılan oyunlar tehlikede. En sevdiğim server bile kilitlenmiş!

Ekran Görüntüsü (31).png

Team Fortress 2'yi silmek zorunda kaldım. :(

Eki Görüntüle 543262

Valve sever biri olduğum için birçok Valve oyunu yüklü, onlarıda silmem gerekicek.

Ekran Görüntüsü (32).png

Yıllardır Team Fortress 2 oynuyorum ilk defa böyle bir haber geldi. Anlaşılan Team Fortress 2 CS:GO'daki Source motorundan sonra en çok üzerinde durulan motor olduğu için Team Fortress 2'ye saldırdılar! Valve uzun zamandır Team Fortress 2'ye güncelleme getirmiyordu, bu onlar için fırsat olmuş olmalı.

Böylelikle sahip oldukları Source bilgileri ile CS:GO yüklü bilgisayarlara zarar verme ihtimalleri çıktı.

Source Oyun Motorunu Kullanan Riskli Oyunlar!:

Edit: Unutmayın Singleplayer oyunlar bu kadar risk taşıması pek mümkün değil bu yüzden silmenize gerek olmayabilir.

Valve oyunları
Diğer geliştiricilerin oyunları

ÖNEMLİ EDİT:

"Oyunu silin"
kısmı önlem amaçlı tavsiyemdir. Oyunu silmek zorunda değilsiniz elbette.

Son düzenleme:
Merhaba, bilindik Team Fortress 2 Youtuber'ı Delfy'nin videosuna göre Team Fortress 2'nin Kaynak kodları çalındı. Bilgisayarlarınızın zarar görme ihtimalinden dolayı oyuna girmeyin. Neler olduğunu anlamak için baktım. Birçok Team Fortress 2 server kendini kilitledi.

Bilgisayarlarınızın zarar görme ihtimalinden dolayı oyuna girmeyin. Neler olduğunu anlamak için baktım. Birçok server kendini kilitledi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütün Source Engine ile yapılan oyunlar tehlikede. En sevdiğim server bile kilitlenmiş!

Eki Görüntüle 543260

Team Fortress 2'yi silmek zorunda kaldım. :(

Eki Görüntüle 543262

Valve sever biri olduğum için birçok Valve oyunu yüklü, onlarıda silmem gerekicek.

Source Oyun Motorunu Kullanan Riskli Oyunlar!:

Valve oyunları
Diğer geliştiricilerin oyunları
Allah'ım ne oluyor? Daha az önce TF2 girdim ondan önce de CS:GO'da rekabetçi attım. Aga tam olarak ne olabilir yav.

Allah'ım ne oluyor? Daha az önce TF2 girdim ondan önce de CS:GO'da rekabetçi attım. Aga tam olarak ne olabilir yav.
Team Fortress 2'de serverlara baksana bir. En baba serverlar kilit vurmuş!
"Bu arada bütün yazıyı tam alıntılama."

Son düzenleme:
Bilgisayarımda TF2 yüklüydü oynamama rağmen, şimdi silmekle uğraşamayacağım için lisanslı Bitdefender Total Security yazılımımın veritabanını güncelledim ve ikinci görüş tarayıcısı olarak lisanslı HitmanPro Alert kurdum.

Bilgisayarımda TF2 yüklüydü oynamama rağmen, şimdi silmekle uğraşamayacağım için lisanslı Bitdefender Total Security yazılımımın veritabanını güncelledim ve ikinci görüş tarayıcısı olarak lisanslı HitmanPro Alert kurdum.
Önlem olsun diye Team Fortress 2'yi silmiştim. Ancak geri yükleyip durumları takip etmeyi tercih edicem. Kaspersky Cloud Free ve Comodo IS umarım beni korur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı