CD Projekt Red'in Hacklenen Kaynak Kodları Açık Arttırmaya Girdi!

soyulduk.png

CDPR İÇİN İŞLER RAYINDAN ÇIKTI!​

Geçtiğimiz günlerde CDPR ekibi bir hack saldırısı yaşadığını duyurmuş ve korsanların kendilerinden fidye istediklerini duyurmuştu. Korsanların iddiasına göre Cyberpunk 2077, The Witcher 3 ve onun yayınlanmayan yeni sürümü, Gwent ve diğer oyunlarının kaynak kodlarının elinde olduklarını söylemiş ve eklemişti: "48 saat içerisinde şartlarımız sağlanmazsa kaynak kodlarını piyasaya servis edeceğiz. İtibarınız ve iş ortaklarınız ile ortaklığınızın zarar görmemesi için dediklerimizi yapın."

Detayları için buraya tıklayın.

Geçtiğimiz saatlerde korsanlar, Tom's Hardware'e göre CDPR'in projelerinin kaynak kodları EXPLOIT forumlarında 1 Milyon $ dolardan başlayan teklifle açık arttırmaya çıkmış.

Ayrıca eğer 7 Milyon $ paranız varsa doğrudan açık arttırmaya girmeden kaynak kodları alabilirsiniz. (iddiaya göre)

KAYNAK (MULTIPLAYERTV-INSTAGRAM)

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 875440

CDPR için işler rayından çıktı!​

Geçtiğimiz günlerde CDPR ekibi bir hack saldırısı yaşadığını duyurmuş ve korsanların kendilerinden fidye istediklerini duyurmuştu. Korsanların iddiasına göre Cyberpunk 2077, The Witcher 3 ve onun yayınlanmayan yeni sürümü, Gwent ve diğer oyunlarının kaynak kodlarının elinde olduklarını söylemiş ve eklemişti: "48 saat içerisinde şartlarımız sağlanmazsa kaynak kodlarını piyasaya servis edeceğiz. İtibarınız ve iş ortaklarınız ile ortaklığınızın zarar görmemesi için dediklerimizi yapın."

Detayları için buraya tıklayın.

Geçtiğimiz saatlerde korsanlar tom's Hardware'e göre CDPR'in projelerinin kaynak kodları exploıt forumlarında 1 milyon $ dolardan başlayan teklifle açık artırmaya çıkmış.

Ayrıca eğer 7 milyon $ paranız varsa doğrudan açık artırmaya girmeden kaynak kodları alabilirsiniz. (iddiaya göre)

KAYNAK (multıplayertv-Instagram)

Yazık vallahi :(

Oyunda olmayan şeyleri var gibi gösterip gerçekle hiç alakası olmayan sistem gereksinimlerini çok iyi optimize etmişiz gibi ve buna benzer bir sürü şeyi yapmasına rağmen yine de batmasını istemem...
7 milyon param olacak bir de gidip onunla bug dolu oyunun kodlarını mı alacağım?

Deme öyle ya belki kod biliyorsundur düzeltirdin :(

Firmanın batmasını istemiyorum ve bunun hackerlar tarafından bir ceza olarak yapılmadığını sadece zor durumlarından faydalanmak için bu zamanı doğru bulduklarını düşünüyorum. Sonuçta kötü niyetle yapılan bir işe verilen kötü niyetli bir cevabı asla tasvir edemem.

Lakin CDPR oyununu bastıra bastıra RPG diyerek tanıtıp sonrasında "Action-Adventure" diye değiştirerek (resmi twitter hesabında bu yaşandı) oyuncuları resmen yarı yolda bıraktı. Bu da yetmezmiş gibi çalışmadığı resmen bilinen oyunu tuttu, mevcut nesil konsollara (PS4-XBOX ONE) sattı.

Kısacası bir dolandırılma olayını resmen yaptılar. Şanslı biri olarak PC'de GFN üzerinden oyunum bir kere bile atmadan bitirdim ama PS4 için bekleyen ve o çıkışı gören bir oyuncu olsaydım sanırsam içten içe batmasını isterdim.

Şuan için CDPR tarafından resmi bir açıklama yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı