CS:GO, Yakında Source 2 Oyun Motoru ile Yenilenebilir

Şu sıralar dışında CS:GO oyuncu kitlesi zaten yavaş yavaş oyundan çekiliyordu. Yaptıkları mantıklı mı? Belki evet. Fakat oyunu daha kötü bir hale getirirse(ki hangi güncellemenin sevildiği görülmüş? ) düşüşünü engelleyemez. Valorant ile CS:GO tamam ikisi de FPS oyunu fakat aynı kulvarda değiller. Umarım oyun çöp olurda Valve kendine gelir. :)
Zaten sanırım geçenlerde bir güncellemede Shader ayarlarını düşük yapsan bile yüksek grafiklerde gösteriyormuş oyunu. Bu sorun hala düzelmedi çoğu kişide FPS düşüşü var.

@CillianMurphy Valorant ile CS:GO çok farklı oyunlar değil. Bariz bir biçimde CS:GO oynayanların en rahat edebileceği oyunlardan birisi. Saatlerce oynadım diyorum, hadi bana inanmayın, açın Twitch'i.

Çatır çatır vuruyor herkesi CS'ciler.

CS:GO bitmez evet. Sahnede bitmez. Hala profesyoneller oynar ama, benim gibi adamlar oynamaz. Hileyi engelleyemiyorsa, işine gelmiyorsa ben yokum. Emin olun o oyuncu sayısı düşünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. 64 Tickrate'te zevk almayı beklemiyorum zaten. Sağdan soldan paranın dibine vuran Valve zahmet eder de sunucularını 128 Tick yaparsa o zaman daha eğlenceli olabilir. Olay bu zaten. Valorant'a giriyorum, oyna tuşuna basıyorum ve oynuyorum bu kadar basit.
CS:GO ile Valorant'ın neresini birbirine benzettiniz acaba ? Birbirleriyle yakından uzaktan alakaları yok. Ayrıca CS:GO oynamayacak iseniz oynayamaya bilirsiniz size oyunu zorla oynatan yok. Şu an anlık olarak CS:GO oynayan kişi sayısı 1.250.000 girip Steam üzerinden kontrol edebilirsiniz. Sırf Valorant'ı övmek için CS:GO'ya laf atmanıza, onu ezmeye çalışmanıza gerek yok zaten CS:GO kendini kanıtlamış bir oyun. Ayrıca Valorant ile bir oyunu karşılaştırmak istiyorsanız bu CS:GO olmamalı ona daha yakın bir oyun olmalı.

Son düzenleme:
CS:GO'nun son zamanlarda oyuncu sayısı arttıkça artıyor. Bu Valve için bir yandan iyi bir yandan kötü. Ayrıca CS:GO'ya rakip olarak Riot Games gibi tecrübeli bir markanın Valorant gibi bir oyunla çıkması CS:GO'yu daha köklü değişikliklere zorlarken var olan oyuncu kitlesini de Valorant'ta kaptırmaması için daha iyi değişiklikler yapmak zorunda bırakacak. Source 2 motoruyla oyunun güncellenmesi Dota 2 gibi olacaksa çok iyi olacaktır ama resmi 128 Tickrate sunucuları da en azından oyun içinden ayarlanabilir hale getirilmeli. Zaten Ping derdimiz var, bir de eğlencesine MM girdiğimiz zaman 64 Tickrate çilesi çekiyoruz.

CS:GO her zaman yerini korumadı. CS:GO vasatın altı bir çıkış yaptı, hatta CS 1.6 takımları bile CS:GO oynamayı reddetmişti.

CS:GO berbat bir çıkış yapıp bu günlere geldiyse; adam akıllı hile koruması olan, network altyapısı CS:GO'dan 30 kat daha iyi olan bir oyun da rahatlıkla oraya gelebilir.

Valorant'ı denemenizi tavsiye ederim.

CS:GO çıkacağı zamanda CS: Source vardı ama sen bilirsin.

Grafikleri için oynanan bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Elbette oyun dinamikleri ve FPS değerlerine pozitif bir artış sağlayacaksa güzel olabilir.
Motordan ziyade, hile ve rus çocuklarına karşı adımlar atılması daha iyi olur diye düşünüyorum. Ben çok fazla CS:GO oynayan birisi değilim. Buna rağmen beni bile beş dakika içerisinde sinir etmeyi başarabiliyorlar.

CS:GO neden ölmedi biliyor musunuz? Yıllarca alternatifi olmadı. Bugün ise var.

CS:GO'da eğer Faceit FPL'de oynuyorsanız güzel oyun, katılıyorum. MM gibi platformlarda hile zaten olur nasıl bir cümledir allah aşkına? Zorunda mıyım ben hileye karşı gelmeye? Faceit'in engelleyebildiği hileyi Valve neden engelleyemiyor? 64 tickrate'li sunucularda oynamak zorunda değilim.

CS:GO'nun kaymak tabakası oynamaya devam edebilir. Ben de yıllarca CS:GO severek oynadım ama şu an CS:GO bana keyif vermiyor, aksine sinir ediyor.
PUBG'de alternatifti noldu :D.

PUBG'de alternatifti ne oldu :D.

Oynanış olarak alternatifi değildi. FPS oyunlar ile CS:GO çok farklıdır. Mesela Apex, overwatch gibi oyunlar hiçbirzaman CS'ye rakip olamadı çünkü CS(1.6, GO..) tamamen yetenek ve gerçeklik üzerine kurulu. PUBG, CS'den daha gerçekçi(gerek grafik gerek harita) ama oyundakimantık çok farklı PUBG'de her zaman bir' şans faktörü olayı var fakat CS oyunları her zaman saf yetenek ve oyun zekası ister. Valorant ise CS'nin biraz daha cartoon versiyonu gibi, oyun içi yetenekler var ama yine en önemli olan keskin aim. İşte bu yüzden Valorant benim gözümde CS'ye karşı tek rakip. P. S: Valorant'ın yapımcılarından volcano CS'nin eski profesyonel oyuncusu ve cache haritasının yapımcısı ve oyunu CS:GO mekanikleri ile bayağı yakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı