CS:GO'da 1 ms MPRT ile GTG arasında çok fark var mı?

1 MS ile 4 MS farkını hissetmezsiniz bile. TN panel alıp gözünüzü pert edeceğinize 3 MS'ye kıyıp gözünüze bayram edin. Sıkıntı yaşamazsınız.
Tam olarak böyle değil evet 1MS ile 4MS arasındaki fark anlaşılamaz ama TN ile IPS arasındaki hız farkı gayet anlaşılır dostum, olay sadece MS değil, MS'in olayı ghosting olayıdır ve zaten 4MS'te bu baya zor.

7/24 CS oynuyorsa adamın renk ile işi yok TN alsın, ama diğer oyunları da oynayacaksa IPS ya da VA.

1ms almak istiyorsan monitörden bi ayarı açman lazım tam hatırlamıyorum bunu açınca ekran parlaklığın fark edilir şekilde düşüyor zaten arkadaşın dediği gibi farkı hissetmessiniz IPS panel iyidir.

Tam olarak böyle değil evet 1MS ile 4MS arasındaki fark anlaşılamaz ama TN ile IPS arasındaki hız farkı gayet anlaşılır dostum, olay sadece MS değil, MS'in olayı ghosting olayıdır ve zaten 4MS'te bu baya zor.

7/24 CS oynuyorsa adamın renk ile işi yok TN alsın, ama diğer oyunları da oynayacaksa IPS ya da VA.
E-Spor işleri ile uğraşılmıyor ise boşa para gibi geliyor bana TN panel. Olur illa bir gün film izlemek istersin zevki alamazsın.

E-Spor işleri ile uğraşılmıyor ise boşa para gibi geliyor bana TN panel. Olur illa bir gün film izlemek istersin zevki alamazsın.
Tabiki öyle dostum, bende 2 monitör var AOC'nin 2K 144HZ VA panel modeli ve 1080p 144HZ TN panel AOC bir monitör. Renk farkı bariz olsa da hız farkı profesyonelsen lazım olabilir. Ama değilsen taibki IPS ve VA daha mantıklı.

Evet, bu farkı anlaman için üst düzey oyuncu olmana da gerek yok. Aradaki fark anlaşılıyor. CS:GO odaklı bir monitör istiyorsan kesinlikle TN panel 1 MS bir monitör tercih etmeni öneririm. IPS'in MS değerleri, TN panelde olan değerler kadar iyi değil. TN panel performans odaklı monitörler olduğu için, CS:GO'da daha kaliteli performans verir. Ek olarak CS:GO için monitör alacaksan, BenQ haricinde monitör önermem. Monitör seçenekleri en geniş kapsamlı olan monitörler, BenQ'da mevcut. BenQ XL2411P almanı öneririm.

Aldığınızda kullanımdan sonra yorum yapar mısınız eksiler var mı diye? Bende bu modeli almayı düşünüyordum.
Evet, bu farkı anlaman için üst düzey oyuncu olmana da gerek yok. Aradaki fark anlaşılıyor. CS:GO odaklı bir monitör istiyorsan kesinlikle TN panel 1 ms bir monitör tercih etmeni öneririm. IPS'in MS değerleri, TN panelde olan değerler kadar iyi değil. TN panel performans odaklı monitörler olduğu için, CS:GO'da daha kaliteli performans verir. Ek olarak CS:GO için monitör alacaksan, BenQ haricinde monitör önermem. Monitör seçenekleri en geniş kapsamlı olan monitörler, BenQ'da mevcut. BenQ XL2411P almanı öneririm.

IPS ile TN arasındaki GTG farkı ne kadar oluyor?

Evet, bu farkı anlaman için üst düzey oyuncu olmana da gerek yok. Aradaki fark anlaşılıyor. CS:GO odaklı bir monitör istiyorsan kesinlikle TN panel 1 ms bir monitör tercih etmeni öneririm. IPS'in MS değerleri, TN panelde olan değerler kadar iyi değil. TN panel performans odaklı monitörler olduğu için, CS:GO'da daha kaliteli performans verir. Ek olarak CS:GO için monitör alacaksan, BenQ haricinde monitör önermem. Monitör seçenekleri en geniş kapsamlı olan monitörler, BenQ'da mevcut. BenQ XL2411P almanı öneririm.

O modelide dusunmustum. Ama film. İçin kotu diyorlar.

Geri
Yukarı