CS:GO'da aim nasıl geliştirilir?

Hocam 60Hz'den dolayı olduğunu biliyorum fakat daha önce arkadaşımın bilgisayarında da oynamıştım ve onunki de 240Hz di ona rağmen hareketli hiçbir hedefi vuramıyorum.

Hareket eden rakibi vuramadığınızı kendiniz de söylüyorsunuz yani sadece Hz değil reflekslerinizi de geliştirmeniz gerekiyor olabilir.

Hocam 60Hz'den dolayı olduğunu biliyorum fakat daha önce arkadaşımın bilgisayarında da oynamıştım ve onunki de 240Hz di ona rağmen hareketli hiçbir hedefi vuramıyorum.
Fare hassasiyetini ve DPI ını kendine göre ayarla. Aim haritaları var botları vurabileceğin onlarda botları vurarak çalış

Cs de gerçekten iyi bir aimim var ancak adam p90 ile koşarak sıkıyor ve hiç bir şey yapamıyorum:)
Sakinliğinizi korumalısınız. Sakin kalamazsanız fps oyunlarında başarılı olamazsınız.

Fare hassasiyetini ve DPI ını kendine göre ayarla. Aim haritaları var botları vurabileceğin onlarda botları vurarak çalış

Sakinliğinizi korumalısınız. Sakin kalamazsanız fps oyunlarında başarılı olamazsınız.
Sens im de sıkıntı olduğunu düşünüyorum zaten ama bir türlü kendime uygun sensi bulamıyorum sürekli sens değiştiriyorum bu yüzden

Hocam elimde değil istemeden awp ile bir atış kaçırınca bir daha vuracak kadar soğukkanlı oynayamıyorum hemen kaçıyorum ve sonra ölüyorum

Sürekli sens değiştirmeniz iyi bir şey değil, bir tane bulup onu kullanmanız daha iyi sonuçta yavaş yavaş alışacaksınız.

Peki o sens bana uygun olmayan sens ise de yine onun ile oynamaya devam mı etmeliyim veya sensimi nasıl bulabilirim?

Sens im de sıkıntı olduğunu düşünüyorum zaten ama bir türlü kendime uygun sensi bulamıyorum sürekli sens değiştiriyorum bu yüzden
Bir tane aim haritasına gir. Sabit duran botun kafasına nişan al ve botun etrafında hareket et. Hareket ederken crosshairinı botun kafasında tutmaya çalış. Mesela botun kafasına nişan alıp sağa doğru hareket ederken doğal olarak mouse u sola çevirmen gerekecek. Bunu yaparken crossun botun kafasını ıskalayıp çok fazla sola gidiyorsa sensin yüksek demektir. Crossun ıskalamanın tam tersi geç kalıyorsa ve yetişemiyorsa sensin düşük demektir. Bunu 5 dakika doğru sens bulana dek yap. Doğru sens ne dersen de, crossunu rahatça kafada tutabiliyor olduğun hassasiyet doğrusu olacaktır. Ne ıskalayacak, ne de geç kalacak olman lazım.

Hocam elimde değil istemeden AWP ile bir atış kaçırınca bir daha vuracak kadar soğukkanlı oynayamıyorum hemen kaçıyorum ve sonra ölüyorum.

Peki o sens bana uygun olmayan sens ise de yine onun ile oynamaya devam mı etmeliyim veya sensimi nasıl bulabilirim?

DPI ve sensinizi deneyerek bulun. Oynarken en rahat hissettiğinizi, en iyi şekilde oynadığınızı düşündüğünüz sensle oynamaya devam edin, ve bunu değiştirmeyin.

Ayrıca oyunu oynarken kendine güven. Ve sadece bir oyun olduğunu unutma. Sadece bir oyun olduğunu unutup sakinliğini kaybeder panik yaparsan zaten oynayamazsın kafan karışır. Soğukkanlı kalmalısın. Deathmatch gir sesleri tamamen kapat ya da kıs ve arkadan müzik aç derim.

Hangi silahlar hangi mesafeler için idealdir, recoil nedir, hangi davranışlarla recoil minimuma indirilir, bunlar öğrenildikten sonra hs only sunucularda bol bol antreman.

Geri
Yukarı