CS:GO'da nasıl aim geliştirilir?

Yakın mesafede deagle'ın ilk iki mermisi neredeyse hiç sekmiyor. İkişer ikişer sıkmak zaten adamın midesine sıktığınızda 58 58 vurarak adamın işini bitiriyor armor olsa bile. (HvH bilgilerim sağ olsun hitbox chest açıp doubletap ile w basma günlerim geldi aklıma.)

AK'de ise 3 4 mermilik spray atmayı deneyebilir.
AK ile spray mükemmel atılıyor bence.

CS:GO nankör bir oyundur. Battlefield, Valorant gibi herkesin oynayabileceği bir oyun değil. Neden nankör bir oyun dersen oyuna belli bir süre ara verince bütün dengen şaşıyor. Tekrar hayatsız gibi oyunda takılman sürekli maç atıp antrenman yapman gerekiyor ki eski formuna yaklaşabilesin.
2015'ten beri oynarım BANA göre oyunu hayatsızca oynayıp sürekli elini sıcak tutmak bu oyunda kaliteli bir aim için şart. Belli oynama saatinden sonra zaten insan vücudu motor becerileri artık oyun dinamiklerine alışmaya başlıyor hangi pozisyonda hangi atışın nasıl bir vuruş sağlayacağını kavramaya başlıyorsun.
CS:GO yeni başlayanlar için öyle 300-500 saatle milleti tokatlayabileceğin bir oyun değil.

CS:GO nankör bir oyundur. Battlefield, Valorant gibi herkesin oynayabileceği bir oyun değil. Neden nankör bir oyun dersen oyuna belli bir süre ara verince bütün dengen şaşıyor. Tekrar hayatsız gibi oyunda takılman sürekli maç atıp antrenman yapman gerekiyor ki eski formuna yaklaşabilesin.
2015'ten beri oynarım bana göre oyunu hayatsızca oynayıp sürekli elini sıcak tutmak bu oyunda kaliteli bir aim için şart. Belli oynama saatinden sonra zaten insan vücudu motor becerileri artık oyun dinamiklerine alışmaya başlıyor hangi pozisyonda hangi atışın nasıl bir vuruş sağlayacağını kavramaya başlıyorsun.
CS:GO yeni başlayanlar için öyle 300-500 saatle milleti tokatlayabileceğin bir oyun değil.

Sağ ol dostum aim geliştirmek için atolye mapleri oynuyorum bir de ölüm maçı giriyorum. Ama yine de adam görünce telaşlanıyorum direkt deagle, ak gibi silahlarda taramaya başlıyorum.

Sağ ol dostum aim geliştirmek için atolye mapleri oynuyorum bir de ölüm maçı giriyorum. Ama yine de adam görünce telaşlanıyorum direkt deagle, ak gibi silahlarda taramaya başlıyorum.
Yeni oyuncuların yaptığı en klasik iki hareket; adamı görünce şarjörü üstüne boşaltmak ve dibindeki adama ateş ederken oturarak sıkmak. CS:GO'da uzaktaki bir adama oturarak sıkabilirsin fakat yakın çatışma esnasında oturmak doğrudan HS yeme olasılığını arttırıyor. Bir de yakın uzak fark etmez çatışmadayken sabit durma 😀 Ne demek istediğimi ilerleyen zamanlarda anlarsın.

CS:GO'da her silahın farklı bir dinamiği var. Deagle ile yakın mesafedeki adama peş peşe 2-3 el sıkabilirsin. Fakat adam uzaktaysa deagle ile kararlı ve tek tek sıkman daha isabetli olur.

AK-47 ile uzaktaki adama spray atamamalısın. Ha atılır mı? Atılır ama o başka bir seviye ben bile yıllardır oynadığım halde o uzaktaki adama spray atmaya cesaret edemiyorum. Sana verebileceğim tavsiyeler uzaktaki adama tek tek ateş et, orta karar bir mesafedeki düşmanına spray atmaya başladığında baktın spray iyice kayıyor saçma sapan yerlere gidiyor hemen ateşi kes tek tek sıkmaya başla.

Her neyse buradan oyunun sadece silah dinamiklerini yazmaya devam edersem 3 sayfa yazı çıkar. İşin özü oyunu çok sık oynamak ve sürekli antrenman yapmak nişanını geliştirmenle doğru orantılı.

Yeni oyuncuların yaptığı en klasik iki hareket; adamı görünce şarjörü üstüne boşaltmak ve dibindeki adama ateş ederken oturarak sıkmak. CS:GO'da uzaktaki bir adama oturarak sıkabilirsin fakat yakın çatışma esnasında oturmak doğrudan HS yeme olasılığını arttırıyor. Bir de yakın uzak fark etmez çatışmadayken sabit durma 😀 ne demek istediğimi ilerleyen zamanlarda anlarsın.

CS:GO'da her silahın farklı bir dinamiği var. Deagle ile yakın mesafedeki adama peş peşe 2-3 el sıkabilirsin. Fakat adam uzaktaysa deagle ile kararlı ve tek tek sıkman daha isabetli olur.

AK-47 ile uzaktaki adama spray atamamalısın. Ha atılır mı? Atılır ama o başka bir seviye ben bile yıllardır oynadığım halde o uzaktaki adama spray atmaya cesaret edemiyorum. Sana verebileceğim tavsiyeler uzaktaki adama tek tek ateş et, orta karar bir mesafedeki düşmanına spray atmaya başladığında baktın spray iyice kayıyor saçma sapan yerlere gidiyor hemen ateşi kes tek tek sıkmaya başla.

Her neyse buradan oyunun sadece silah dinamiklerini yazmaya devam edersem 3 sayfa yazı çıkar. İşin özü oyunu çok sık oynamak ve sürekli antrenman yapmak nişanını geliştirmenle doğru orantılı.

Tamam dostum teşekkür ederim.

Geri
Yukarı