CS:GO'da AK47 & M4A4 mü yoksa SG553 & AUG mu?

Katılmıyorum, Spray'e alıştıktan sonra oyunun en güçlü silahı hem DPS olarak hem fiyat olarak. Becerenin oyunun tanrısı olduğu doğru fakat AK ile çömelip taramayı biliyorsanız rütbe olarak kartala kadar yolunuz var. Bu silahları, yani M4A4 ve AK-47'yi kullanamıyorsanız CS:GO'da yükselmeniz mümkün değil zaten. P90 alıp tarayıp koşmak bir yere kadar.

Bu arada konuya dönersek Krieg ve AUG çok ağır nerf yediler yazık oldu açıkçası. Ben bu silahları bol bol kullanırdım belli başlı haritalarda fakat artık bir sebep göremiyorum.
Katılmadığınız nokta neresi tam anlayamadım? Çömelip tarayarak kartala çıkanlar yüzünden yüsek rütbelerde oyun oynayamıyoruz :)

Ak47 kullanmayı öğrenmek insana seviye atlatıyor. Aylarca Nova kümesinde tıkılan

Katılmadığınız nokta neresi tam anlayamadım? Çömelip tarayarak kartala çıkanlar yüzünden yüsek rütbelerde oyun oynayamıyoruz :)

Şöyle söyleyeyim CS:GO'da yeteneksiz bir oyuncuysanız bile sizi AK-47'den iyi taşıyacak bir silah yok zaten. Kafa değil gövdeye nişan aldığınızı varsayıyorum yine AK-47 en isabetli ve yüksek hasarlı silah, ve fiyat olarak çok ucuz. Eğer zor bir silah arıyorsanız M4A1 kullanmayı deneyin derim, düşük DPS, kafa gitmezseniz ve flank oynamıyorsanız üzen bir silah. (En azından şarjör kapasitesini artırdılarda eskisi kadar zorlanmıyorum bu silahla. T'leri rush attıklarında tutmakta çok zorluyordu 20 mermi ve eksik rezerv şarjör. Şimdi daha iyi.)

• Ct için yakın mesafede m4a4 uzak mesafe için kesinlikle aug.
  • T için ise sg553 ve ak47 ikisi de tek atıyor spray için ak47 hs için sg553 çünkü yavaş ateş ediyor.

Oyunda 3000 saatim var. Yaklaşık 2000 maç oynadım 1090 galibiyetim var. Rankım global. Sadece şunu söyleyebilirim, M4 ve AK47 bu oyunun temeli sayılır. Bu silahları düzgün kullanmayı öğrenmeden ilerlemeniz mümkün değil. SG ve aug gibi silahlar takım olarak avantajlı konumda iken çok yardımcı olur size. Yani temel silah olarak kullanmanıza gerek yok.

Katılmıyorum, Spray'e alıştıktan sonra oyunun en güçlü silahı hem DPS olarak hem fiyat olarak. Becerenin oyunun tanrısı olduğu doğru fakat AK ile çömelip taramayı biliyorsanız rütbe olarak kartala kadar yolunuz var. Bu silahları, yani M4A4 ve AK-47'yi kullanamıyorsanız CS:GO'da yükselmeniz mümkün değil zaten. P90 alıp tarayıp koşmak bir yere kadar.

Bu arada konuya dönersek Krieg ve AUG çok ağır nerf yediler yazık oldu açıkçası. Ben bu silahları bol bol kullanırdım belli başlı haritalarda fakat artık bir sebep göremiyorum.

Çok ağır nerf attılar açıkçası üzücü bir durum. Almak için sebep bırakmadılar resmen.
Hocam söyledikleriniz çok mantıklı. Bende zaten artık M4 ve AK ye başladım şuan çok zor ama olur ilerde.
Peki AK ile Ctrl ile çömelip mi spray atmak gerekiyor yoksa ayakta shift ile de olur mu?

Hocam söyledikleriniz çok mantıklı. Bende zaten artık M4 ve ak ye başladım şu an çok zor ama olur ileride.
Peki ak ile CTRL ile çömelip mi spray atmak gerekiyor yoksa ayakta Shift ile de olur mu?

O an hangisi işinize geliyorsa. Yani çömelmek mantıksız bir taktik değil sadece siz her 1v1'de çömeliyorsanız bu kötü alışkanlıktır çünkü 1v1 ya da 1v2 için gerçekten ihtiyacınız yok çömelmeye ayakta vurabilmeniz lazım rahatlıkla.

Peki çömelmek nerede mantıklı? Ben size bir klip atayım kendiniz izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çömelip bir şarjörde dört oyuncu vurmak var birde çömelip tek bir oyuncuya 30 kurşun harcamak var. Bana genelde hep ikincisi denk geliyor adam akıllı nişan almayı öğrenmek yerine çömelmeye güvenen ve ''AK prosuyum'' diye gezinenler. Kararı siz verin. :)

O an hangisi işinize geliyorsa. Yani çömelmek mantıksız bir taktik değil sadece siz her 1v1'de çömeliyorsanız bu kötü alışkanlıktır çünkü 1v1 ya da 1v2 için gerçekten ihtiyacınız yok çömelmeye ayakta vurabilmeniz lazım rahatlıkla.

Peki çömelmek nerede mantıklı? Ben size bir klip atayım kendiniz izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çömelip bir şarjörde dört oyuncu vurmak var birde çömelip tek bir oyuncuya 30 kurşun harcamak var. Bana genelde hep ikincisi denk geliyor adam akıllı nişan almayı öğrenmek yerine çömelmeye güvenen ve ''AK prosuyum'' diye gezinenler. Kararı siz verin. :)
Mükemmel çok çok teşekkürler hocam. Umarım Fnatic kazanmıştır bu maçı :D Brollan eskiden SG oynuyordu ama şu aralar hep AK oynuyor neden acaba.
Bende ayakta vurmaya çalışacağım yada gerektiğini durumlarda dediğiniz gibi çömelerek çok teşekkürler.

Son olarak konudan farklı bir şey sormak istiyorum. Küçük Crosshair mi, yoksa büyük Crosshair mi daha avantajlı daha iyi.
SG Aug oynarken büyük Crosshair kullanıyordum çünkü dürbün kullanıyordum ama yinede HS attığım çok oluyordu dürbünsüz. Şimdi AK ye geçtim ve sanki uzaktaki adamları göremiyorum bu yüzden Crosshair bayağı küçülttüm biraz işe yaradı ama sanki Crosshair i adamın kafasına getirirken büyüğe kıyasla daha çok zorlandım sanki bu doğru mu hangisi iyi?

Mükemmel çok çok teşekkürler hocam. Umarım Fnatic kazanmıştır bu maçı :D Brollan eskiden SG oynuyordu ama şu aralar hep AK oynuyor neden acaba.
Bende ayakta vurmaya çalışacağım yada gerektiğini durumlarda dediğiniz gibi çömelerek çok teşekkürler.

Son olarak konudan farklı bir şey sormak istiyorum. Küçük Crosshair mi, yoksa büyük Crosshair mi daha avantajlı daha iyi.
SG Aug oynarken büyük Crosshair kullanıyordum çünkü dürbün kullanıyordum ama yinede HS attığım çok oluyordu dürbünsüz. Şimdi AK ye geçtim ve sanki uzaktaki adamları göremiyorum bu yüzden Crosshair bayağı küçülttüm biraz işe yaradı ama sanki Crosshair i adamın kafasına getirirken büyüğe kıyasla daha çok zorlandım sanki bu doğru mu hangisi iyi?

Crosshair büyük olması merminin boyutunu değiştirmiyor yani rahat edebildiğiniz sürece ne kadar küçültürseniz o kadar iyi.

Aug ve SG553 gibi dürbünlü silahları belirli bir elodan sonra bırakmak zorundasınız gibi bir şey. AK47 ve M4 gibi silahlar artık belirli bir elodan sonraki main silahlar olarak oturmuşlardır. Yani rifle çalışmanızda ve geçmenizde yarar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı