CS:GO'da çok fazla ekranda yırtılma oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

rev0

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunda ekranım yırtılıyormuş gibi oluyor ama sadece CS:GO'da oluyor. 220-300 FPS arası alıyorum ve monitörüm 144Hz. Artık canım sıkıldı. Gerçekten oyunu 5-6 kere silip yükledim hala düzelmiyor. Bilen varsa yardım edebilir mi? (ekran kartım RTX 2060 işlemci R5 3600x)

Arkadaşlar oyunda ekranım yırtılıyormuş gibi oluyor ama sadece CS:GO'da oluyor. 220-300 FPS arası alıyorum ve monitörüm 144Hz. Artık canım sıkıldı. Gerçekten oyunu 5-6 kere silip yükledim hala düzelmiyor. Bilen varsa yardım edebilir mi? (ekran kartım RTX 2060 işlemci R5 3600x)
FPS yi 144 FPS e sabitle sorun çözelir

240 hz monitör al 240 FPS oynarsın yani ne kadar Hz o kadar FPS ;)

Yanlış bilgi
MSI Afterburner indir, içinde RivaTuner eklentisi çıkıyor görselde attım. Ekranda FPS sabitleme bölgesi var bende görünüyor 165 olarak onu 144 yapacaksın, sorunun kalıcı olarak çözülecektir. Bunu sadece CS:GO'da değil tüm oyunlarda kullan monitörün 144FPS'yi geçemiyor zaten sen o görüntüyü almıyorsun. Ekran kartı kendi kendine boş yere fazladan çalışıyor. %40 kullanımda olmak yerine %100 kullanıma çıkarıyor kendini. Hem elektrik faturana sağlam bir tokat atıyor her ay hem de kendi ömrünü ciddi biçimde kısaltıyor hiçbir yararı olmaksızın. Bu olay diğer oyunlarda olmuyor çünkü Riot Games tüm oyunlarını 100 FPS'ye sabitlemiş durumda, onun dışındaki oyunlar da genelde yüksek sistem istediği için FPS'in 150'yi pek geçmez sen de fark edemiyorsun. CS:GO'da hem sabitleme yok hem sistem gereksinimi yok doğal olarak farkedebiliyorsun. Oyunu silip yüklemeniz maalesef bir anlam ifade etmeyecektir.

1614715380404.png

Artı -1 Eksi
MSI Afterburner indir, içinde RivaTuner eklentisi çıkıyor görselde attım. Ekranda FPS sabitleme bölgesi var bende görünüyor 165 olarak onu 144 yapacaksın, sorunun kalıcı olarak çözülecektir. Bunu sadece CS:GO'da değil tüm oyunlarda kullan monitörün 144FPS'yi geçemiyor zaten sen o görüntüyü almıyorsun. Ekran kartı kendi kendine boş yere fazladan çalışıyor. %40 kullanımda olmak yerine %100 kullanıma çıkarıyor kendini. Hem elektrik faturana sağlam bir tokat atıyor her ay hem de kendi ömrünü ciddi biçimde kısaltıyor hiçbir yararı olmaksızın. Bu olay diğer oyunlarda olmuyor çünkü Riot Games tüm oyunlarını 100 FPS'ye sabitlemiş durumda, onun dışındaki oyunlar da genelde yüksek sistem istediği için FPS'in 150'yi pek geçmez sen de farkedemiyorsun. CS:GO'da hem sabitleme yok hem sistem gereksinimi yok doğal olarak farkedebiliyorsun. Oyunu silip yüklemeniz maalesef bir anlam ifade etmeyecektir.

Eki Görüntüle 903620

Eskiden hiçbir sorun yoktu 400 FPS'lerde oynuyordum ve akıyordu oyun acaba altyapimda mi bir sıkıntı var sadece CS:GO takılıyor diğer oyunlarda bir sıkıntı yok.
V-Sync kullanmayı denedin mi?

Monitörüm de V-Sync özelliği yok (BenQ XL 2411p)
Hat değerlerim de bu şekilde.

Dosya Ekleri

• e.PNG
    e.PNG
    19,5 KB · Görüntüleme: 106
Eskiden hiçbir sorun yoktu 400 FPS'lerde oynuyordum ve akıyordu oyun acaba altyapimda mi bir sıkıntı var sadece CS:GO takılıyor diğer oyunlarda bir sıkıntı yok.

Monitörüm de V-Sync özelliği yok (BenQ XL 2411p)
Hat değerlerim de bu şekilde.

Söylediğim gibi sadece CS:GO takılıyor çünkü diğer oyunlarda o kadar çok FPS görmen zor, görsen de oyunun optimizasyonuna bağlı olmayabilir internetle alakalı değil.

Hocam konunuzu görünce çok şaşırdım.
i5 4460 3.2 hz
16gb ddr3 ram
gtx 960 2gb
benq rl2411k ekran 144hz

böyle bir sitemim var
1280 960 çözünürlükte en az 200 fps alıyorum.
350 leri görüyorum
Daha önce başka monitörüm vardı. Samsung 60 hz
Hiç ekran yırtılma sorunu yaşamıyorum.
MSI Afterburner indir, içinde RivaTuner eklentisi çıkıyor görselde attım. Ekranda FPS sabitleme bölgesi var bende görünüyor 165 olarak onu 144 yapacaksın, sorunun kalıcı olarak çözülecektir. Bunu sadece CS:GO'da değil tüm oyunlarda kullan monitörün 144FPS'yi geçemiyor zaten sen o görüntüyü almıyorsun. Ekran kartı kendi kendine boş yere fazladan çalışıyor. %40 kullanımda olmak yerine %100 kullanıma çıkarıyor kendini. Hem elektrik faturana sağlam bir tokat atıyor her ay hem de kendi ömrünü ciddi biçimde kısaltıyor hiçbir yararı olmaksızın. Bu olay diğer oyunlarda olmuyor çünkü Riot Games tüm oyunlarını 100 FPS'ye sabitlemiş durumda, onun dışındaki oyunlar da genelde yüksek sistem istediği için FPS'in 150'yi pek geçmez sen de fark edemiyorsun. CS:GO'da hem sabitleme yok hem sistem gereksinimi yok doğal olarak farkedebiliyorsun. Oyunu silip yüklemeniz maalesef bir anlam ifade etmeyecektir.

Eki Görüntüle 903620

Bu yöntemin kötü yanı var.
Afterburner Csgo'da artık çalışmıyor.
Allow third party program gibi bir kod eklemek lazım.
Bu kodu ekleyince Afterburner çalışıyor ama güven faktörünüz düşüyor.
Sonra maçlarda karşınıza bolca hile gelme şansı oluyor.
O yüzden önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı