CS:GO'da hile var diyen oyuncular

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Not: Prime hesabim yok ve oyunda 350'ye yakin saatim var. SS i buraya birakiyorum.

1663174188011.png

Her CS:GO konusu acildiginda spawn olan ' CS:GO'da hile dolu kanka' tiplerine lafim. Oyunda kac saatiniz varda kac hile gordunuz?
Ilk olarak yeni tertemiz bir hesapta basladiysaniz bu sekilde davranmaniz normal. Cunku guven faktorunuz dusuk. CS:GO'da guven faktoru dedigimiz bir olay var. Ovgu aldikca artar, report yedikce azalir ve ban yemeye kadar gider. Bu sistem yanlış bilmiyorsam Steam'deki, oyundaki saatinizi oyun saatlerinizi vs alip kendince isleyip size bir guven faktoru cikartiyor. Ornek olarak -allow_third_party_software kodunu kullanirsaniz guven faktoru uyarisi alirsiniz. Ben bu forumda CS:GO Valorant vs konulari gordum ve genel olarak CS:GO'yu kotulerken kullandiklari arguman hile korumasi ve 128 tick. Oyunda 1-2 saatinizi gecirip ondan sonra 'oyun hep hile doldu' demeye gerek yok. Tamam benim de saatim aşırı fazla degil fakat azimsanacak kadar da degil. Su ana kadar Max 4-5 hileci ve DM de 1 tane spinbot gordum. Sadece ofkenizi kusmak yerine yapici elestiri yapmaya calisir ve bu bu nedenden hile geliyor ya da bu kadar hile geldi yazarsaniz sevinirim. Boyle bos bir konu icin birbirimize girmemize gerek yok.

7 bine yakın saatim var güven faktörümün gayet yüksek olduğumu düşünüyorum gerek oyun içi tavrımla gerek yaklaşımımla ama ne hikmetse her 3 maçta 1 kere hile geliyor. Yani kısa özet şu CS:GO'nun hile koruması için yoldan kör topal Afgan çevirsem daha iyi hile koruması yapacaktır. Bu lanet oyunda hala birçok hile mevcut.

Karşı oyuncunun hile kullandığını nasıl anlıyorsunuz? Herkes HvH modunda kullanmıyor hileyi. Karşınızda iyi oynadığını düşündüğünüz bir oyuncu nişan desteği kullanıyor olabilir.

Hileler oyun için ciddi bir sorun. Ne kadar hile kullanıldığı ile ilgili fikir edinmek isterseniz yabancı hile geliştirme forumunda konulara bir bakabilirsiniz.

CS:GO kötüleyen kişiler genelde yaşı küçük ve daha önce CS 1.5, 1.6, Source vb. sürümleri oynamamış ve oyundaki yabancılarla iletişim kurmayı beceremeyenler. Valorant'ın Türkiye'de bu kadar tutmasının tek sebebi oyundaki kişilerle kolayca anlaşabilmeleri. Bana kalırsa Valorant Paladins, Overwatch ve CS:GO çakması bir oyun. (Karakterler ve yetenekler Paladins-Overwatch'dan, oyun mantığı CS:GO'dan.) Ancak Riot Games çok iyi nabız ölçen bir firma ve bunu da bilgisayar oyunu oynayan kişilerin yüksek olduğu yerlerde sunucu açmasından anlayabilirsiniz.

Karşı oyuncunun hile kullandığını nasıl anlıyorsunuz?

Genellikle belli ediyorlar kendini. İmkansız vuruşlar, duvar izlemeleri, aim kitlemeleri vs. oyunda bir süre geçiren kişiler kolaylıkla anlayabiliyor.

Geri
Yukarı