CS:GO'da kendimi nasıl daha fazla geliştiririm?

Keremtunus

Hectopat
Makaleler
2
Oyunda 2000 saatim var hala birşeylerin eksik olduğunu düşünüyorum aim Power açısından çok iyiydim taki. Valorant R6 girene kadar bunu nasıl düzeltebilirim aim traning diyeceksiniz onun dışında bir yolu var mı?

Yani tekrardan pratik yaparak. Artık aim mi çalışırsın ne yaparsan yap, kısacası pratiğini güncel tutarak gelişmeyi sürdürebilirsin. Gelişemiyorsan oyunu sil.

Aim'den yana sıkıntınız yok ise tek başınıza oynarken geliştirebileceğiniz tek şey kendinize tecrübe katıp olası senaryolarda neler yapabileceğini az çok tahmin etmek. Mesela "1v3 kaldım bomba şurda benim şuraya gitmem gerek ve rakip en son şurada görüldü ne yapmalıyım?" Tek yapabileceğiniz çok oynayıp tecrübe kazanmak. Oyunlarda çok yükseklere gelmek istiyorum diyorsan tek başına olacak bir iş değil ekip lazım. Farklı senaryolara alıştıkça soğukkanlılığınız artar size büyük artı katar.

Oyunda 2000 saatim var hala birşeylerin eksik olduğunu düşünüyorum aim Power açısından çok iyiydim taki. Valorant R6 girene kadar bunu nasıl düzeltebilirim aim traning diyeceksiniz onun dışında bir yolu var mı?

Oyunlarını analiz et. Çoğu zaman nişan alma yeteneğin kötü olduğu için değil, yanlış kararları verdiğin için ölürsün. Bu hatalar yanlış zamanda rakibe görünmek, Shift basmamak gibi şeyler olabilir. Bunları not et ve oyunlarda yapmamaya çalış.

İletişim. Çoğu bu tür oyunda iletişim ve koordine olmak önemlidir, sesli sohbet kullanmıyorsanız kullanmanızı öneriyorum.

Oynadığın platform neresi?
2000 saate ulaşıp hâlen MM oynama, Faceit oyna. Oyun zekan ilerler. Map havuzunu genişlet, kendini call vermeye alıştır. Yenildiğiniz zamanlarda seni dinlemelerini sağla. İngilizce'ni geliştir. Movement'ın da iyi oldukça kendin oynaya oynaya gelişirsin zaten. Eski bir Faceit 6 levelden tavsiyeler, yani bunlar benim önerilerim, siz belki benden daha iyi biliyorsunuzdur, bilmiyorum. Hiçbir şeyin garantisini vermiyorum.

Oynadığın platform neresi?
2000 saate ulaşıp hâlen mm oynama, FACEIT oyna. Oyun zekan ilerler. Map havuzunu genişlet, kendini call vermeye alıştır. Yenildiğiniz zamanlarda seni dinlemelerini sağla. İngilizce'ni geliştir. Movement'ın da iyi oldukça kendin oynaya oynaya gelişirsin zaten. Eski bir FACEIT 6 levelden tavsiyeler, yani bunlar benim önerilerim, siz belki benden daha iyi biliyorsunuzdur, bilmiyorum. Hiçbir şeyin garantisini vermiyorum.

Ya zaten FACEIT oyuncusuyum mm oynadığım yok pek öyle arada arkadaşlar çağırırsa takıma troller geliyor çok fazla bir sıkıntısı o 30 kill alıyorum kaybediyorum 4-5 lose streak yapıyorum bir yerden sonra moral kalmıyor.

CS 'yi bıraktım Valorant oynuyorum. Mutluyum :)

CS 'de kendinizi geliştirmek için sürekli oynamanız lazım.
Ben Valorant oynayınca CS 'deki aimimi ve sprayimi kaybettim ; CS oynayınca Valoranttaki aimimi ve sprayimi kaybettim.
Birine veda etmem gerekiyordu ve veda ettiğim oyun CS:GO oldu :D

Geri
Yukarı