CS:GO'da yatırım yapmak mantıklı mı?

Borsa bir kaç haftadır çöküşte gerçekten. Hatta belki daha da uzun zamandır. Endeks diplerde ve daha ne kadar diplere gider bilmiyorum. Neyseki Kârdan zarar ediyorum. Seçime kadar hatta seçimden sonra bile bir süre 1 gün iyi 4 gün kötü şeklinde devam edecek gibi ama hakkımızda hayırlısı. (Borsa yazısını görünce dayanamadım yazmadan)​
Ben önceden hisse tutuyordum ama halka arzı gördükten sonra bıraktım hisse almayı halka arzlara abandım. Bugün de galiba son olacak. CWENE bekliyorum şimdi...

Belki tekrardan hisse almaya başlarım fiyatları çok uygun.

Ben önceden hisse tutuyordum ama halka arzı gördükten sonra bıraktım hisse almayı halka arzlara abandım. Bugün de galiba son olacak. CWENE bekliyorum şimdi...

Belki tekrardan hisse almaya başlarım fiyatları çok uygun.​
Halka arzlar artık kusura bakmayın ama halka ırz gibi bir şey oldu. Çok fazla rağbet var. Artık oransal da olmuyor. O yüzden eskisi gibi getirisi yok. Öğrencilerin harçlığını çıkarmasına vesile oluyor sadece. Ben dün ASTOR ekledim dipteyken. Şu piyasa koşullarında uzun vadede güvendiğim tek hisse sanırım. Diğerleri ise çok oynak haldeler. Şu ara alırken de satarken de çok tereddüt yaşıyor insan. O yüzden tradelık yerine uzun dönem yatırıma yönelmekte fayda var.​

video oyunları yatırım aracı değildir. CS:GO 2 gelince skin fiyatları vs. ne olacak belli değil. Birde cidden bu oyunun baron şirketleri falan var hocam skin piyasasında dikkatli ol.

Halka arzlar artık kusura bakmayın ama halka ırz gibi bir şey oldu. Çok fazla rağbet var. Artık oransal da olmuyor. O yüzden eskisi gibi getirisi yok. Öğrencilerin harçlığını çıkarmasına vesile oluyor sadece. Ben dün ASTOR ekledim dipteyken. Şu piyasa koşullarında uzun vadede güvendiğim tek hisse sanırım. Diğerleri ise çok oynak haldeler. Şu ara alırken de satarken de çok tereddüt yaşıyor insan. O yüzden tradelık yerine uzun dönem yatırıma yönelmekte fayda var.​
Evet dediğiniz gibi oldu... Ne diyelim yani ülkede sağ kalan bir şey bırakmadılar. Bende uzun vade seviyorum zaten.

Anladım, turnuva sonu ucuza alınıp sonradan pahalıya satılıyor fix bir şekilde. Bu işin garanti kısmı gibi. Kasa ve skinlerden daha kârlı satış yapmak daha kârlı olmaz mı? Birde birşey sormak istiyorum bynogame tarzı sitelerde satış yapmak daha kârlı mı olur? Yoksa steam toplulukta falan mı?
Evet hocam altın gibi, daha karlı ancak daha riskli seçenekler var tabii.

Bynogame gibi türk sitelerini önermem şahsen fiyatlar genelde pahalı oluyor, en iyi al/sat yeri kesinlikle BUFF163'tür hocam ancak bakiye yüklemek için Çin vatandaşı olmak zorunlu bu yüzden sadece item satıp oradan gelen bakiye ile başka item almak için kullanabiliyoruz Çin dışı ülkelerde. Bakiye yüklemek için Gamerspay, Bitskins, DMarket gibi siteleri kullanabilirsiniz. Şahsen DMarket kullanıyorum.

Nakiti Steam bakiyesine dönüştürmek için bu tarz sitelerden skin vb. gibi itemler alabilirsiniz. Şahsen 1.72$'ın altına bulursanız TF2 anahtarları da alınıp Steam'dan veya BUFF163'ten satabilirsiniz.

Bu arada BUFF163; Steam marketinden büyük tek sitedir ve inanılmaz değerli Dragon Lore veya 2014 Holo Katowice stickerları gibi çoğu eşyaları alabileceğiniz ya tek yerdir ya da stoğu en bol olan yerdir.

Ne zaman 4.5 olucaklar?
Turnuva bitimine yakın, yani 12-13 gün içinde olurlar hocam muhtemelen.
Hocam bu dediğiniz kapsüller şu an Steam'de satılıyor mu tam ismini söyler misiniz bulamadım da.
Ürünler bugün satışa çıktığı için şu anda sadece CS:GO'nun ana menüsünde alınıyor, 1 hafta içinde Steam marketine ve takas ile diğer 3. parti sitelere çıkacaktır. Güncel fiyatı 17.95 TL ancak her sene olduğu gibi satıştan kalkmadan %75 indirime girip 4.45-4.50 TL civarı bir fiyata inecektir.

Bynogame gibi türk sitelerini önermem şahsen fiyatlar genelde pahalı oluyor, en iyi al/sat yeri kesinlikle BUFF163'tür hocam ancak bakiye yüklemek için Çin vatandaşı olmak zorunlu bu yüzden sadece item satıp oradan gelen bakiye ile başka item almak için kullanabiliyoruz Çin dışı ülkelerde. Bakiye yüklemek için Gamerspay, Bitskins, DMarket gibi siteleri kullanabilirsiniz. Şahsen DMarket kullanıyorum.
Anladım hocam. Nakite çevirmek yerine sadece steamden alıp satmayı da düşenbilirim basitinden.
Ürünler bugün satışa çıktığı için şu anda sadece CS:GO'nun ana menüsünde alınıyor, 1 hafta içinde Steam marketine ve takas ile diğer 3. parti sitelere çıkacaktır. Güncel fiyatı 17.95 TL ancak her sene olduğu gibi satıştan kalkmadan %75 indirime girip 4.45-4.50 TL civarı bir fiyata inecektir.
Csgo satmayı bırakıyor değil mi? Hala pazarda satabileceğiz yani sanırım bu durumda da fiyat artmış olcak ama fiyatı ne zaman artar acaba?

Selam, malumunuz CS2 çıkıyor ve kasaların, skinlerin falan fiyatlarının artacağı konuşuluyor. Şu sıralar da yatırım yapmak mantıklı mıdır? Hangi itemlere yatırım yapmak daha kârlı olur?
Bilgili arkadaşların önerilerini ve fikirlerini bekliyorum.
Kasalara yatırım yapın kasalara, millet kasalar düştü diye ağlıyor ben kasaları 3 tl den aldım. Daha iyi olanı 3 kuruştan aldı. Yarın öbür gün 30 tl olunca 10 tl den aldık diye sevineceksiniz, kasa alın ve bekleyin. Asla üzmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı