CS:GO'nun ömrü az mı kaldı?

Neyi açayım? Oyunda ortada duran 3 çizgiye denk getirerek adam vuruyoruz. Yıllardır CS çıkıyor ve yıllardır oynanıyor. 1.5 den beri oynuyorum ve vardığım konu şu; Counter Strike iyi bir oyun değil. Artık daha iyi savaş oyunları var ve kendini geliştirmezse bitecek.
Oyun çıkalı 10 yıl oldu ve hala yaklaşık 1 milyon günlük oyuncu trafiğine sahip. Popülist, içi dolu olmayan yorumlar bunlar. Koşarak adam vurduğun oyunla karıştırdın sanırım.

Tam olarak hangi anlamda bittigini ögrenebilir miyim?
Öğreteyim
CS go nun oyuncu sayısı çok olabilir ancak oyunun ismini hiç duymamaya başladım hiç sesi çıkmıyor oyunun gündem değil sarsıntı yaratacak bir güncelleme ne zamandır gelmiyor
Valorantta bazı sıkıntılar olsada yeni kan oyunu sevmeyen olsada riot oyuna değer veriyor sürekli aktif tutuyor valve oyunu aktif tutmuyor belki CS valodan daha çok oynamıyordur ancak oyunun bitip bitmediğini aktiflik ve gündemde olup olmaması belirler mesela örnek
call of duty 4 daha çok oynanıyor diyelim
CS den ama oyunun ismi geçmiyor yada crackli serverde oynanıyor diye bahsedilmiyor
Cs nin mantığı aynı ilk 5 6
Mermiyi yukarda sık sonra karakteri ey sonrada aimi rakipin gövdesinden bacağa kaydır bu kadar her güzel şeyin sonu var

Her güzel şeyin sonu var.

Bu kisima katiliyorum fakat oyun hala aktif bir sekilde bircok kisi tarafindan oynanmakta. 2012'de cikan bir oyun icin günlük 1 milyon oyuncu muazzam diyebilirim. Counter-Strike zaten hicbir zaman öyle sahim yenilikler veya güncellemeler isteyen bir oyun olmadi. Oyun sürekli basit bir mantiga sahipti. 10 sene güncelleme almasa bile oynayan olacaktir.

Valorant dedigimiz oyun daha yaklasik 2 senedir piyasada. Mecbur aktif tutacaklar.

CS GO bırakılmaz ara verilir. Valorant bana göre oynanmaz derecede "arcade". Resmen ilk okul 3. sınıftakiler de oynasın gibi recoil koymuşlar. Senelerdir aynı.

Gerçek oyun arayan R6 oynasın. Ekran kartınız ve kolunuz iyiyse sizi de R6 lobilerine alalım.

Bende alacağım indirimde R6. Valorant'tan sıkıldım, arkadaşsız çok sıkıcı artık.

Bu arada CS:GO ölecek bir oyun değil.

CS:GO için ömrü az kalmış demek bence çok yanlış onun yerine Valorant bu gidişle ne olacak deseniz daha doğru olurdu hocam. Valve'da durum kıraathane kafasında. Kış da olsa yaz da olsa bir operasyon veya minik güncellemeler ile 400bin oyuncuda hala sağ kalabiliyor ama Valorant öyle değil. Valorant'ta drop sistemi yok. İster TR sunucusunda oyna ister Frankfurt veya Paris direkt rütbe başlangıcın gümüş 1SE çok seri bronz 3-2 arası cebelleşirsin. CS:GO durumu daha iyi bazen kafası esiyor bir oyunda hile tespit ettiği anda senin rütbenin içine edebiliyor. En önemlisi çöp bilgisayarda bile oynatırken Valorant DX 11 destekli kart veya GPU istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı