CS:GO'yu iyi bazen iyi oynuyorum bazen de kötü

Rekabetçi sadece aim bakmıyor oyun bilgisi taktik karşı takımı çözme psikolojik zarar verme anlık takım hataları bunlar maçı kazandırır ölüm maçında kill almak kolay kasmak kolay zaten.

Dostlar selam. CS:GO ölüm maçında yeri geliyor AWP ile üst üste 10 kill alıyorum, yeri geliyor M4A4 ile de tek seferde 14-20 kill arası alıyorum. Sadece bu değil neredeyse hepsi ile iyi oynuyorum. Ama nedense rekabetçi girince bir türlü adapte olamıyorum. Sizce neden oluyor?

Eki Görüntüle 1910799

Dostlar selam. CS:GO ölüm maçında yeri geliyor AWP ile üst üste 10 kill alıyorum, yeri geliyor M4A4 ile de tek seferde 14-20 kill arası alıyorum. Sadece bu değil neredeyse hepsi ile iyi oynuyorum. Ama nedense rekabetçi girince bir türlü adapte olamıyorum. Sizce neden oluyor?

Eki Görüntüle 1910799
Reis reko ile olum maçını karıştırma
Rekoda cogu kişi ciddi oynar ama ölüm maçında elini istmak istiyen eğlencesine vs. giriyorlar.

Eki Görüntüle 1910799

Genellikle ölüm maçı gibi rütbeye etki etmeyen oyunlarda insanın kafası rahat oluyor ve çoğu kişi çok ciddiye almadığı için stres yapmıyor, stres olmayınca da refleksler daha iyi çalışıyor. Rekabetçi modunda her zaman tetikte olmak ve kaybedince puan düşeceğini bilmek insanı strese sokuyor ve bu da odaklanma problemi, el titremesi, dalgın bir zihin gibi sorunlara sebep oluyor. Ben kendimden örmek verecek olursam World of Tanks oynuyorum, eğlence modu ile ranked ve turnuva arasında bende de sorunlar yaşanabiliyor. Dediğim gibi, her şey üstte bahsettiğime çıkıyor.

Eki Görüntüle 1910799
Çünkü dmde kimse kasmıyor, ama rekabetçi öyle mi? Acaba atılacak mıyım, kazanacak mıyız, rütbe atlayabileceğim mi falan bir ton dert oluyor. Size önerim: antrenmanınızı yapın 10-30 dakika ve rekabetçi girin. Takım arkadaşlarınızla hareket edin ve sakin kalın. Tryhard olmakla eğer yüksek rütbede değilseniz bir yere varamazsınız.

DM'de %200 sesle müzik açıp arkasına yaslanmış olarak oynayan adama karşı iyi oynamanız gerekiyor zaten, eğer oynayamıyorsanız bir sıkıntı vardır. Bu ahım şahım bir şey değil. Bunu şöyle bir kenara koyayım öncelikle.

CS:GO %40 aim, %60 zeka oyunudur. Utility kullanımı olmadan, takıma destek çıkılmadan hiç bir şey yapamazsınız. "abiĞ benim aimim iyi ya, ben bunu çıkar vururum diyerek oynamayı denerseniz bu oranlar normaldir.

Eğer yukarıda yazdığım gibi oynamıyorsanız ve takıma destek amaçlı, Utility on plana koyulmuş bir şekilde support oynuyorsanız zaten kill beklemeyin.

Ancak hem support oynamıyor hem de kendinize ve aiminize aşırı güvenerek peek atmıyor normal bir şekilde oynuyorsanız ve hala kill alamıyorsanız mekanik olarak iyi bir oyuncu değilsiniz. Başka bir açıklaması yok. O zaman da yapmanız gereken şey hem aim hem taktik olarak kendinizi geliştirmek. Buradaki arkadaşların yazdığı Yok heyecanmış, yok rütbe düşme derdiymiş bunlar saçma bahaneler. Bunların arkasına saklanmayın ve kendinizi geliştirin.

Her gün de iyi oynayamayacağınızı da unutmayın. Herkesin kötü günleri/maçları olur.

Sıkılıyorsun ve bundan kaynaklı olarak da soğuyorsun muhtemelen. Isınınca güçlenen biri olabilirsin. Ben de öyleyim. Valorant'ta da oluyor aynı şey.
Açıkçası bayadır CS'de de Valorant'ta da bayadır rekabetçi oynamadım ama son oynadığım zamanlarda o modu yakalamakta çok zorlanıyordum. Ne kadar o zaman aimim şimdikine göre çok geride olsa bile böyle oluyordu.
Sabredebiliyorum aslında istersem ama açıkçası sadece köşede bekleyip pusup fight kazanmak bana anlamlı gelmiyor(aynı şey sadece koş/vur yapmak için de geçerli) ve rekabetçi modlarda ne yazıkki bunu yapmak bir yerden sonra şart olduğu için o modları oynamıyorum. Ve gerçekten koşmak hadi neyse diyelim de sadece pusarak aldıkları killerden zevk alabiliyorlar mı gerçekten? anlamıyorum. (Pozisyon almak ayrı, ikisini karıştırmayalım)

Muhtemelen sizde de mesele bu.

Sıkılıyorsun ve bundan kaynaklı olarak da soğuyorsun muhtemelen. Isınınca güçlenen biri olabilirsin. Ben de öyleyim. Valorant'ta da oluyor aynı şey.
Açıkçası bayağıdır CS'de de Valorant'ta da bayağıdır rekabetçi oynamadım ama son oynadığım zamanlarda o modu yakalamakta çok zorlanıyordum. Ne kadar o zaman aimim şimdikine göre çok geride olsa bile böyle oluyordu.
Sabredebiliyorum aslında istersem ama açıkçası sadece köşede bekleyip pusup fight kazanmak bana anlamlı gelmiyor(aynı şey sadece koş/vur yapmak için de geçerli) ve rekabetçi modlarda ne yazık ki bunu yapmak bir yerden sonra şart olduğu için o modları oynamıyorum. Ve gerçekten koşmak hadi neyse diyelim de sadece pusarak aldıkları Killer'den zevk alabiliyorlar mı gerçekten? Anlamıyorum. (pozisyon almak ayrı, ikisini karıştırmayalım)

Muhtemelen sizde de mesele bu.

Hocam depremden dolayı aşağı mahallede enkaz kaldırma işlemi tamamlanmak üzere ve elektrikleri kesip duruyorlar ara sıra. Bu yüzden rekabetçi girme imkanım olmuyor. Basit eğlence giriyorum SSG +five seven kullanıp 20 kill alıyorum yarın kendimi rekabetçide deneyeceğim.

dm atarken kaybedecek bir şeyin olmadığı için rahat davranıyorsun ve korkmadan peekliyorsun. Aynı rahatlığı rekabetçi maçta da (aşırıya kaçmadan) göstermeyi denemelisin

Eki Görüntüle 1910799

Sevgilinle az dmleş düzelir. D

Geri
Yukarı