CS2 fare hassasiyeti yüksek mi düşük mü olmalı?

hayatzorgardas

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar değerli fikirlerinize açığım.
Fare 800 DPI.
Oyun içi 1.05 oynuyorum.
Yani 840 EDP'ı ile oynuyorum.
Bazen oyun içi hassasiyetimi 1040 EDP'ı çıkarmak istiyorum.
Bazen de uzaktaki adamları vurmakta zorlandığım için düşürmek istiyorum hakimiyet zorlaşıyor.
Şu anki hassasiyetle yakın dövüşlerde ve spraylarda rahatım lakin uzaktaki adamlara onetab atamıyorum fare titriyor üstelik Crosshair'im artı işareti ve büyük.
Ama ben her yere dönüp bakmayı seven biriyim yani ağresif oynamayı da seviyorum.
Masada kolumuz mu durmalı? Yoksa sadece elimiz mi durmalı pozisyon nasıl olmalı? Kafam karışık. Bununla ilgili tecrübeleriniz nelerdir? Bana neyle rahat ediyorsan öyle oyna demeyin bilsem sormam zaten.

Nasıl kolayca OneTap atıyorsan öyle ayarlıyorsun sorun ortadan kalkıyor. Gerisi çalışma ve zaman.

1000 DPI
2.0 sens

Fazla diyorlar ama bana cok rahat geliyor mesela o yüzden kimseyi dinleme.
Düşürdüğüm zaman onetap rahat atıyorum ama spray atamıyorum ve adam bir anda karşıma çıkınca mausu hareket ettirene kadar tahtalı köye gidiyorum

Size nasıl rahat geliyorsa öyle oynayın.
Dostum zahmet ettin sağol

Dostum zahmet ettin sağ ol

Şimdi konuyu tekrar okuyunca fark ettim böyle bir cevap istemediğinizi, ama öyle yani hani profesyonel oyunculara bakarsanız anlarsınız hepsinin farklı bir alışkanlığı var bazıları aşırı az hassasiyet ile oynar bazıları fareyi çok uzakta tutar koluyla hareket ettirmiş olur bazıları da normal hizada oynar yani bu tamamen öznel bir konu.

Tamamen alışma ile alakalı eskiden 1.05 sens 800 dpi ile oynardım ve çok iyi gelirdi. Şuan ise 600dpi 0.8 sens ile oynuyorum yine iyi geliyor fakat bazen acaba eskiden daha mı iyiydim diyip eski ayarlarıma geri dönmeye çalıştığımda çok hızlı geliyor.
Ama yine de hassasiyetinizi düşürmeniz daha iyi olur arttırmaya kıyasla.

Tamamen fare kullanımına bağlı. Elinin alışkanlığına göre değişir. Eğer değişiklik istiyorsan değerlerle biraz oynayıp antrenman yap ya da oyunda git oyun içi dene. En iyi ayarı bulursun.

Arkadaşlar değerli fikirlerinize açığım.
Fare 800 DPI.
Oyun içi 1.05 oynuyorum.
Yani 840 EDP'ı ile oynuyorum.
Bazen oyun içi hassasiyetimi 1040 EDP'ı çıkarmak istiyorum.
Bazen de uzaktaki adamları vurmakta zorlandığım için düşürmek istiyorum hakimiyet zorlaşıyor.
Şu anki hassasiyetle yakın dövüşlerde ve spraylarda rahatım lakin uzaktaki adamlara onetab atamıyorum fare titriyor üstelik Crosshair'im artı işareti ve büyük.
Ama ben her yere dönüp bakmayı seven biriyim yani ağresif oynamayı da seviyorum.
Masada kolumuz mu durmalı? Yoksa sadece elimiz mi durmalı pozisyon nasıl olmalı? Kafam karışık. Bununla ilgili tecrübeleriniz nelerdir? Bana neyle rahat ediyorsan öyle oyna demeyin bilsem sormam zaten.

Düşük hassasiyette One tap daha rahat atılıyor eğer uzaktan oynamak daha rahat geliyorsa peekini ona göre al ve One tap odaklı oyna yakın içinde fareyi biraz daha fazla hareket ettirmen lazım onu da zamanla aşarsın çoğu profesyonel oyuncu düşük hassasiyetle oynuyor ben Valorant'ta pek düşük hassasiyetle oynamıyorum çünkü hızlı ajanlarla oynamayı seviyorum Raze Neon gibi ajanları oynadığım için orta sens ile oynuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İngilizce biliyorsan burada çok güzel açıklıyor çoğu kişi DPI olayını yanlış biliyor ama DPI arttıkça gecikme azalır. 1600 DPI ayarı burada en iyi nokta.
E diyeceksin ben 800 DPI oynuyorum hızlı gelecek 2 katına aldım nasıl olacak?
Windows ayarlarında varsayılan olarak mouse imleci hızı 10'dur. 5e çekeceksin 800 de nasılsa 1600de aynı hissedeceksin ek olarak sana kazancı gecikme azalacak.
Sensivity ayarını rahatına nasıl geliyorsa öyle yapmalısın dpi 2 kat arttırdığın için oyunlarda da yarısına çekebilirsin sensivity ayarını.

Yeni konular

Geri
Yukarı