CS2 hayal kırıklığı değil

Aim için benim de atölyelerim var üstelik oyunu en son 5 6 ay once oynadım ve o zamanlar rus veletler micde troll şarkı açıyordu vurdum ölmedi muhabbetini de tick olarak düşün daha önce duyduğunu düşünüyorum ve valorantı savunduğum yok yanlış anlamışsın csgo iyilemesi yapmanı anlıyorum o oyuna uzun süre sadık kaldım 6 sene oynayarak ve valoranta karşı da çok fazla savunmuşumdur fakat şu an objektifim hileye gelince benim maçıma fazlaca geliyordu (prime olmama rağmen) rus trolleri ise bi ban sistemi getirerek küfredenleri troll ses açanları bi şekil tespit etmeliler vurdum ölmedi olayını zaten anlattım. Onun dışında cs ile bi derdim yok çocukluğumun kahramanıdır kendisi. Valoranta para yatırmış olsam bile yeni güncelleme beni tatmin ederse kürkçü dükkanıma dönerim diye düşünüyorum
Anladım vurdum ölmedi deyince oyunda farklılığından dolayı alışamadığın bir şey sandım. Tick source 2 de kaldırıldı tamamen. Bu senin açından bahsettiğin güncelleme olma yolunda bir adım o halde. Bana kalırsa hem pazarının olması hem oynayanın bu denli çok olması da gayet iyi. Burada yaptığın yatırım sana geri karşılık veriyor ancak valorantta aldığım asil vandallar oni phantomlar olduğu gibi kaldı. CS de en kötü tekrar satarsın skinleri burada o şans da yok. Birçok kişi buna dikkat etmiyor ama hevesin geçince rahatlıkla satabileceğin bir piyasası da var güzel bir şey.

Ne bekliyordunuz? Source 2 gelince süper bir yenilik olacağını mı? CS ciddi bir oyun arkadaşlar, "canavar geliyor" gibi çocukça replikler kullanan ajanlara sahip değil. Daha ciddi bir yapıda hazırlanmış. Herhalde bazı arkadaşlar mavi ejderhalı AWP gelmesini falan bekliyordu. Yılların eskittiği şeyleri yenilemişler. Yapmaları gereken buydu zaten. CS, Valorant'a yetişmeye çalışıyor diyen arkadaşlar var. Sizce CS'nin Valorant'a yetişmesine gerek var mı? Topluluk pazarı komisyonlarından ne kadar kazanıyor bu adamlar sizce? Yeni bir CS beklemeyin çok uzun bir süre gelmez. CS'nin Source 2 motoruna geçmesiyle Valve'ın artık diğer projelerine odaklanabileceğini düşünüp Half-Life 3 için heyecanlanın. Bu tarz gereksiz kavgalar yapmaya da hiç gerek yok. CS Valorant'tan daha köklü, daha iyi, daha ciddi, daha kaliteli bir oyundur. Aksini iddia edenlerin CS oynamayı beceremeyen insanlar olduğunu sanıyorum.

Demek istediğim şeyleri söylemişsin dediklerine ek olarak şunları da eklemek isterim. Yanlış anlaşılan bazı şeyler var insanlar bunu ikinci bir oyun zannediyor bu CS:GO için bir güncelleme ve ismi Counter-Strike: Global Offensive'den Counter-Strike 2 olacak bunun dışında zaten kimse size böyle böyle olacak her şey değişecek demedi sadece altyapı değişti Source 1 motorundan Source 2 motoruna geçildi bunun farkını göstermek için de birkaç şeyi değiştirdiler herkes bir anda kendi kendine tribe girdi çok kötü olmuş o kadar bekledik bu kadar falan mı? Diyorlar + olarak daha beta sürecinde çoğu sorun yazın çıktığı zaman düzelecektir ve daha fazla özellik ekleyeceklerdir.

Anladım vurdum ölmedi deyince oyunda farklılığından dolayı alışamadığın bir şey sandım. Tick source 2 de kaldırıldı tamamen. Bu senin açından bahsettiğin güncelleme olma yolunda bir adım o halde. Bana kalırsa hem pazarının olması hem oynayanın bu denli çok olması da gayet iyi. Burada yaptığın yatırım sana geri karşılık veriyor ancak valorantta aldığım asil vandallar oni phantomlar olduğu gibi kaldı. CS de en kötü tekrar satarsın skinleri burada o şans da yok. Birçok kişi buna dikkat etmiyor ama hevesin geçince rahatlıkla satabileceğin bir piyasası da var güzel bir şey.
Çok haklısın pazar sistemine zaten lafım yok hatta oyunu oynamayıp topluluk pazarında bile çokca vakit geçirmişliğim, piyasayı takip etmişliğim var ve evet valorantta skinler elimizde kalıyor fakat vuruş hissiyatı olsun yetenekleri kullanma zevki olsun hoşuma gitmişti. Yine de güncelleme geldiğinde envanterimi doldurup csye dönmeyi düşünüyorum tick sorunu da çözülecekmiş. Valorant, kitlesi yüzünden epey soğuttu beni (başlayalı 2 3 ay olmasına rağmen).

Ne bekliyordunuz? Source 2 gelince süper bir yenilik olacağını mı? CS ciddi bir oyun arkadaşlar, "canavar geliyor" gibi çocukça replikler kullanan ajanlara sahip değil. Daha ciddi bir yapıda hazırlanmış. Herhalde bazı arkadaşlar mavi ejderhalı AWP gelmesini falan bekliyordu. Yılların eskittiği şeyleri yenilemişler. Yapmaları gereken buydu zaten. CS, Valorant'a yetişmeye çalışıyor diyen arkadaşlar var. Sizce CS'nin Valorant'a yetişmesine gerek var mı? Topluluk pazarı komisyonlarından ne kadar kazanıyor bu adamlar sizce? Yeni bir CS beklemeyin çok uzun bir süre gelmez. CS'nin Source 2 motoruna geçmesiyle Valve'ın artık diğer projelerine odaklanabileceğini düşünüp Half-Life 3 için heyecanlanın. Bu tarz gereksiz kavgalar yapmaya da hiç gerek yok. CS Valorant'tan daha köklü, daha iyi, daha ciddi, daha kaliteli bir oyundur. Aksini iddia edenlerin CS oynamayı beceremeyen insanlar olduğunu sanıyorum.
CS2'yi beklerken, Valorant'a benzesin gibi beklentimiz yoktu. Ama Source 2 motoruyla yapılmış, Half Life: Alyx'e baktığımızda, bir VR oyunu olmasına rağmen, grafik kalitesi, fizik kalitesi gördük. Bunları CS:GO'ya sentezlemek, Valve gibi bir firmaya zor gelmez herhalde. Muhtemelen sistem gereksinimlerini oldukça düşük tutup, oyuncu sayısında düşüş yaşamamak için o kadar büyük bir grafik güncellemesi gelmedi. Fizik motoru ise neredeyse değişmemiş. Silahı elimizden attığımızda hala göklere gidip düşüyor. Bir yerden atladığımızda fall damage aynı. Sadece karaktere bacak ekleyip, sis bombası fizikleri ve molotof maddesine göre renk ekleyip, "fizik motoru çok gelişti" demek saçmalık. Grafik olarak sadece parlalık arttırmışlar resmen. Silah görünümlerine çözünürlük güncellemesi gelmesi, el bombası patlaması zaten şaka gibi gözüküyor ileri yerine geri gitmiş resmen. Tüm bunların sonunda güncellemenin tek tatmin edici yanı, oyun seslerindeki değişim, orda Valve kalitesini cidden göstermiş. Source 2 motoru geliştirildiğinden beri, 2015'den beri gelişimin bu kadar az olması zaten beklentilerimizin altında kaldı. Ekstra bir oyun olarak çıkmayıp, bedava güncelleme olması tek tesellimiz. Ama bedava remake seviyesi güncellmelere baktığımızda, Witcher 3'de bedava remake aldı ve oyun ciddi anlamda değişti. Bu sadece geliştirme karşılaştırması yanlış anlaşılmasın. Dediğim gibi bedava olması güzel ama beklentilerimizi karşılayamadı.

Valorantın temeli neye dayanıyor size göre?
Bomba kurma ve 5v5 çalınabilecem bir özellik değil bir moddur, hiçbir oyuna 5v5 ve bomba kurma var diye şu şundan çalmış da denemez. Beta'dan beridir oynuyorum valoyu ve emin olun 2 yıl sonra bayıyor oyun. Cs de öyle elbette ama uzun bir ara verdikten sonra daha güzel oluyor. Fortnite asla bıktırmıyor o apayrı bir oyun.

Geri
Yukarı