CS2 vs Valorant

CS eski nesilin (genelde +20) kişilerin tercih ettiği oyundur çocukluğunu onunla geçiren kişilerin onu seçmesini normal olarak karşılıyorum ancak şu anki nesilden CS yükleyip oynayan sayısının Valorant yükleyip oynayandan çok daha az olduğu bir gerçek tabii ki toxic kitle bazı arkadaşların dediği gibi var ancak her oyunda bir toxic kitle olduğuna inanıyorum çok babacan sohbeti saran adamlar da vardır iki oyunda biribirini bitiremez iki oyun da döneminin en iyilerindendir aksini iddia edenin fanboy olduğunu düşünüyorum.

CS eski nesilin (genelde +20) kişilerin tercih ettiği oyundur çocukluğunu onunla geçiren kişilerin onu seçmesini normal olarak karşılıyorum ancak şu anki nesilden CS yükleyip oynayan sayısının Valorant yükleyip oynayandan çok daha az olduğu bir gerçek tabii ki toxic kitle bazı arkadaşların dediği gibi var ancak her oyunda bir toxic kitle olduğuna inanıyorum çok babacan sohbeti saran adamlar da vardır iki oyunda biribirini bitiremez iki oyun da döneminin en iyilerindendir aksini iddia edenin fanboy olduğunu düşünüyorum.
CS GO ve BF 3 , BF 4 Gibi oyunlar 2010'da ve 2015'te gençliğini yaşayanların mazi oyunları olduklarından oynanması normal ama kitle olarak iki oyunun kötü olduğunu görüyorum sürekli küfür ve rusça duymaktan gerçekten sıkıldım her iki oyun keşke EA'in kitlesi gibi olsa BF 5,BF 1,BF 4 ,BF3, BF2 , BF Vietnam , BF1942 oynadım ve hiçbirinde böyle bir kitle yoktu hala EA oyunları benim gönlümde online tarafta taht kurmuş bir oyun olması normal... Galiba oyun ücretsiz olunca kitle de oyunun fiyatına göre şekileniyor...

Valorant'ın ne farkı
Valorant çok mu farklı?
Az bi düşünün bakalım valorantta her ajan ile farklı taktiksel oynanışlar sergileyebilirsin cs oynamak artık saçma geliyor bırakın bu nostaljik abartılmışlığı az yenilikçi içeriklere alışmaya çalışın bende sevmezdim öyle uçmalı kaçmalı skill atmalı şeyleri ama ön yargımı kırıp oynadığımda aslında o kadarda kötü olmadığını fark ettim gidin valorant oynayın demiyom yine cs oynayın ama gelipte alışamadığınız veya anlamadığınız bi gameplay tarzına iyi olmasına rağmen sırf aklınız basmadığı için çöp kötü demeyin

Az bir düşünün bakalım Valorant'ta her ajan ile farklı taktiksel oynanışlar sergileyebilirsin CS oynamak artık saçma geliyor bırakın bu nostaljik abartılmışlığı az yenilikçi içeriklere alışmaya çalışın bende sevmezdim öyle uçmalı kaçmalı skill atmalı şeyleri ama ön yargımı kırıp oynadığımda aslında o kadar da kötü olmadığını fark ettim gidin Valorant oynayın demiyorum yine CS oynayın ama gelipte alışamadığınız veya anlamadığınız bir gameplay tarzına iyi olmasına rağmen sırf aklınız basmadığı için çöp kötü demeyin

Her ajan her maçta farklı yetenekler mi sergiliyor? Hayır. Bir yerden sonra yine kendisini tekrarlıyor.

Her ajan her maçta farklı yetenekler mi sergiliyor? Hayır. Bir yerden sonra yine kendisini tekrarlıyor.

Ya panpa bak şimdi zaten farklı skill sergiliyor diyen olmadı. Bir el Reyna aldıysan diğer Jett alırsın bu bile oynanışını etkiler çünkü iki karakter ile yapılabilecekler taktikler vs farklı onu demeye çalışıyorum.

İki oyunuda oynuyorum zaten

Soru mu bu tabii ki eski CS hepsinden zevkliydi şu an için Valorant'ı veled oyunu görüyorum.

İki oyunun da kendisine göre farklılıkları var, kim neyi seviyorsa onu oynar bu kadar basit arkadaşlar takıntı yapılacak bir şey değil, iki oyunu da oynuyorum.

Valorant'ta nedense bana velet çok nadir denk geliyor rank yükseldikçe yaş ortalaması, zeka seviyesi ve saygının arttığını, toxicliğin azaldığını bariz bir şekilde düşük ve yüksek ranklı hesaplara girince fark ediyorum. Valorant'a toxic ya da velet dolu diyenlerin muhtemelen çıktığı max rank plattır. Sorunun cevabına gelecek olursak çocukluğu CS ile geçmiş 25 yaşında biri olarak Valorant'taki vuruş hissiyatına alıştıktan sonra CS çok basit geliyordu ve yeni güncelleme ile baya iyileştirilmiş gözüküyor. Sırf pazar sistemi olduğu için yeni hissiyat yeterli olursa geri CS'ye dönebilirim.

Oyunun yapımcıları bu kadar oyunu savunmaz. 2-3 tane Valve çalışanı yazar ve 2-3 tane de Riot çalışanı yazar kendini yemiş burada.

İki oyunun da yeri farklıdır bunu kafanıza sokun artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı