CSGO Düşük FPS Sorunu

Hasan Genç

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
CSGO oyununda 150 FPS civarında oynuyordum. Fakat oyunu kapayıp açtığım zaman FPS 40'lara kadar indi. Artık oyun oynanmaz hale geldi. Her şeyi denedim ama nafile. FPS arttırmanın yolu yok mu ? Yardımlarınızı bekliyorum.

CS:GO'nun dosyalarında birikmiş gereksiz kırıntılar var. Bence şunu bir dene, bunda CS:GO'nun ayarlarını sıfırlıyorsun kısaca.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar.
CSGO oyununda 150 FPS civarında oynuyordum. Fakat oyunu kapayıp açtığım zaman FPS 40'lara kadar indi. Artık oyun oynanmaz hale geldi. Her şeyi denedim ama nafile. FPS arttırmanın yolu yok mu ? Yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşım eskiden 60 alırken sonrasında 10 alıyormuş, kendi öyle demişti. Format ve bilgisayar temizleme işlemi sonrası sorunu kalktı. Deneyin bence.

Konuyu biraz geç gördüm lakin cevap verme gereği duydum,

Daha önce böyle bir sorunla karşılaştım ve sorunu gayet basit ve anlaşılır.
Öncelikle CS:GO dediğimiz oyun %60 %70 CPU odaklı bir oyun, görüntü ayarlarında ayarları düşüğe (shader detayları vb.) İşlemcinize daha fazla yük bindirecek ve sorun yaratıcaktır.

Sadece oynadığınız çözünürlüğü (1280x1024 sakın kullanmayın) düzenleyip diğer ayarları sade ve rahat bırakın. Çoklu CPU kullanımının açık olmasına dikkat edin.

Oyun içinde ki konsola FPS Max 0 olarak girin, FPS sınırlaması yapmayınız.

Oyuna girmeden önce bir yapmanız gereken bir ayar daha var.
Steamdan CS:GO'ya sağ tıklayıp alt taraftaki başlatma seçeneklerine.

-Nod3D9ex1 -novid kodlarını aynı şekilde kopyalayıp yapıştırın.

Maalesef CS:GO'da optimizasyon sorunu olduğu için bu ayarları yapmanız gerekli.

Ayrıca NVIDIA veya Radeon ekran kartlarınızdaki programları üzerinden görüntü odaklı ayarlarla oynamayın.

Sorun devam ediyorsa sisteminizin sıcaklık ve kullanım değerlerini paylaşın donanımsal olup olmadığına bakalım.

Konuyu biraz geç gördüm lakin cevap verme gereği duydum,

Daha önce böyle bir sorunla karşılaştım ve sorunu gayet basit ve anlaşılır.
Öncelikle CS:GO dediğimiz oyun %60 %70 CPU odaklı bir oyun, görüntü ayarlarında ayarları düşüğe (shader detayları vb.) İşlemcinize daha fazla yük bindirecek ve sorun yaratıcaktır.

Sadece oynadığınız çözünürlüğü (1280x1024 sakın kullanmayın) düzenleyip diğer ayarları sade ve rahat bırakın. Çoklu CPU kullanımının açık olmasına dikkat edin.

Oyun içinde ki konsola FPS Max 0 olarak girin, FPS sınırlaması yapmayınız.

Oyuna girmeden önce bir yapmanız gereken bir ayar daha var.
Steam'den CS:GO'ya sağ tıklayıp alt taraftaki başlatma seçeneklerine.

-Nod3D9ex1 -novid kodlarını aynı şekilde kopyalayıp yapıştırın.

Maalesef CS:GO'da optimizasyon sorunu olduğu için bu ayarları yapmanız gerekli.

Ayrıca NVIDIA veya Radeon ekran kartlarınızdaki programları üzerinden görüntü odaklı ayarlarla oynamayın.

Sorun devam ediyorsa sisteminizin sıcaklık ve kullanım değerlerini paylaşın donanımsal olup olmadığına bakalım.

Ben oyunu tamamen bütün dosyalardan silip geri yükledim ve sorun bu şekilde çözüldü. Gene de teşekkürler. 1280x1024'te oynuyorum, hala ortalama FPS 230'larda şu an.

Ben oyunu tamamen bütün dosyalardan silip geri yükledim ve sorun bu şekilde çözüldü. Gene de teşekkürler. 1280x1024'te oynuyorum, hala ortalama FPS 230'larda şu an.

1280x1024 için önermiyorum, yapı çok geniş kalıyor ve bu sebepten oyun deneyimini yavaşlatıyor.
Mm oynadığım zamanlar bu farkı anlamamıştım fakat FACEIT'e geçtikten sonra anladım ki gerçekten çok yetersiz. 1024x768 veya iyi bir monitörün varsa kesinlikle 1280x960 öneriyorum.

1280x1024 için önermiyorum yapı çok geniş kalıyor ve bu sebepten oyun deneyimini yavaşlatıyor.
Mm oynadığım zamanlar bu farkı anlamamıştım fakat FACEIT'e geçtikten sonra anladım ki gerçekten çok yetersiz. 1024x768 veya iyi bir monitörün varsa kesinlikle 1280x960 öneriyorum.

27 inç monitör, 24'e geçersem 960 yaparım.

Ekranın herhangi boş bir yerine sağ tık yap, NVIDIA Denetim Masası'na tıkla. Orada sol üstlerde PhysX yapılandırması var, ona tıklayıp çıkan ekrandan CPU'yu seç, her oyuna girdiğinde de fps_max 0 kodunu gir. FPS'in düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı