Çürüğe Karşı Diş Macunu

Elysiony

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Tarih
Arkadaşlar dişimin çürümesinden, çürümeden dolayı sinire vuran ağrıdan bıktım. 4 dişim dolgu ve kanal tedavi oldu ama diğerleride teker teker çürüyor şimdi de başka dişim ağrıyor çürükten ne yapabilirim? Hangi diş macununu kullanabilirim? Parasında değilim artık diş ağrısından kurtulmak istiyorum.

Öncelikle diş fırçalama şeklinizi kesinlikle gözden geçirin internetten doğru fırçalama şekillerine bakın. Rastgele yapılan fırçalamanın etkisi oldukça düşük. Diğer husus diş fırçaladıktan sonra ağız çalkalama suyu kullanın. Çürümüş dişi fırçalamayla geri getiremessiniz ama diğer dişlerin çürümesine engel olabilirsiniz.

Ben bunu kullanıyorum gayetde memnunum.

Dosya Ekleri

• 5532C789-BDC7-4836-AF15-8289D6558A60.jpeg
    5532C789-BDC7-4836-AF15-8289D6558A60.jpeg
    11,6 KB · Görüntüleme: 82
Günde 2-3 defa yemeklerden sonra diş ipi yapıp 2 dakika dişinizi fırçalamanız gerekir. İpana pro expert önerebilirim. Fırça orta sertlikte bastırmadan fırçalayın. Fırçalama tekniklerini diş hekiminiz size uygulayarak gösterirse daha sağlıklı olur.

Bu kadar çok dişiniz çürüyorsa zararlı çok şey yiyip içiyor olabilirsiniz. İlk olarak bir kan tahlili yaptırın şeker ve D vitamini vb. vitaminleri gibi.
Ek olarak normal diş doktoruna değil endodonti polikliniğine başvurun ve durumunuzdan bahsedin, kemik yapınızı iyice incelemesini ve minelerinizi incelemesi için panaromik diş röntgeni isteyin.

Sensodyne diş macununu tavsiye ederim, günde bir defa yatmadan önce fırçalaman bile kafi ama genede günde en az 2 fırçalama öneririm, çünkü dişler çürük, ayrıca ağız çalkalama suyu ve diş ipi ile diş araları temizliğini de öneririm.

Bu kadar çok dişiniz çürüyorsa zararlı çok şey yiyip içiyor olabilirsiniz. İlk olarak bir kan tahlili yaptırın şeker ve D vitamini vb. vitaminleri gibi.
Ek olarak normal diş doktoruna değil endodonti polikliniğine başvurun ve durumunuzdan bahsedin, kemik yapınızı iyice incelemesini ve minelerinizi incelemesi için panaromik diş röntgeni isteyin.
Şuanlık Colgate Maksimum Anti-Çürük aldım. Kalsiyum değerlerini ve şeker asidi değerlerini dengeliyormuş. Dişimin ağrısı kesildi dünden beri eğer dişim daha ağrımazsa bunu kullanmaya devam edeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı