Curved vs Flat and IPS vs VP

hayatikadir

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
SolidWorks, ANSYS Fluent, Catia, AutoCad gibi tasarım ve analiz programlarını sıklıkla kullanmaktayım bunun yanı sıra CSGO, Fifa,LOL, PUBG gibi oyunlar oynuyorum. 144hz 1ms bir monitör almak istiyorum ancak Curve mu alsam yoksa flatmi karar veremedim çünkü oyunlardan ziyade tsarım programlarında saçmakavisli bir parça görüntüsü ile karşılaşmaktan korkuyorum curved ekranda solid kullanan varmı veya ANSYs bir yardımcı olurmusunuz?

Arkadaşlar merhaba,
SolidWorks, ANSYS Fluent, Catia, AutoCad gibi tasarım ve analiz programlarını sıklıkla kullanmaktayım bunun yanı sıra CSGO, Fifa,LOL, PUBG gibi oyunlar oynuyorum. 144hz 1ms bir monitör almak istiyorum ancak Curve mu alsam yoksa flatmi karar veremedim çünkü oyunlardan ziyade tsarım programlarında saçmakavisli bir parça görüntüsü ile karşılaşmaktan korkuyorum curved ekranda solid kullanan varmı veya ANSYs bir yardımcı olurmusunuz?

Bana göre İPS Panel oldukça başarılı...Düz modeli

Dosya Ekleri

• 2C73148F-6837-4F98-B344-1B153B6A89B2.jpeg
    2C73148F-6837-4F98-B344-1B153B6A89B2.jpeg
    87,2 KB · Görüntüleme: 44
MSI MAG241CR kullanan biri olarak size Flat IPS’in daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Az önce sipariş verdim, bayağı bir araştırdım hem film, hem iş, hem de oyun için gayet yeterli bir monitör, tavsiye ediyorum.Eki Görüntüle 496270
Biz bu monitörü Kasım'da İtopya'dan 999₺'ye aldık, hala kullanıyoruz.

Alabileceğin en pahalı fiyata almışsın. Bizzat QP'nin sayfasında daha ucuz (1399₺):
İncehesap'ta 1360₺:
İtopya'da 1299₺:
Sinerji'de ise 1260₺:

Son düzenleme:
Alabileceğin en pahalı fiyata almışsın. Bizzat QP'nin sayfasında daha ucuz (1399₺):
İtopya'da 1299₺ şu an:
Sinerji'de ise 1260₺:
Şunu da belirteyim, biz bu monitörü Kasım'da İtopya'dan 999₺'ye aldık, hala kullanıyoruz.
Biliyorum ama diğer sitelerden daha önce satın almadım ve güvenmediğim için Hepsiburada'dan aldım, şimdiye kadar ne kadar teknolojik alet aldıysam hep Hepsiburada'dan aldım ve hiç problem çıkmadı onun için en yüksek fiyata aldım, 1300 TL'nin çöp olmasından ise 300 TL daha vermeye razı oldum diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı