Custom anakart için kasa ve PSU önerisi

saison

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. AA3000+ Amiga replika anakart siparişi verdim.

Kasa standartları gelişmesinden önceye dayandığı için bir standartı yok. Genelde Amigaları Dremel ile Mid towerlara expansion yuvalarını keserek kasalıyorum ama bu anakart bigbox makinelere ait, o yüzden Full Tower ve mümkünse E-ATX destekleyen bir kasa gerekiyor ve bu konuda hiçbir fikrim yok. Kartları daughterboard üzerine oturuyor ve dikey kalıyor. Slot sayısı bu yüzden önemli. Tüm yuvaları kesip tasarlayacağım shieldı CNC ile kestireceğim, orada bir problem yok. Tek kaide kasanın oyunculara yönelik olmaması veya fazla cam, RGB vs. barındırmaması ve en az harici 2 tane 5.25, eğer olabiliyorsa 1 tane de 3.5 slotu olması. Fikir edinilmesi açısından bulduğum ATX moduna ve anakarta ait fotoğrafları ekliyorum. Bunun için verebileceğim maksimum rakam 2000 TL. Eğer seri sonu, endüstriyel veya ikinci el olacaksa fark etmez, USB 2.0 olması işime gelir.

3.jpg
2.jpg
1.jpeg

PSU için ATX çeviricim var ama Molex desteği olması (sanırım bunun için tam modülerlik gerekiyor) önemli çünkü piyasada elime geçen tüm Molex-Sata çeviriciler başıma bela oldu. Verebileceğim maksimum rakam 1000TL.

Her şey için teşekkürler, kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı