Custom Sıvı Soğutma 2 [Magnum SMA 8 / Üst Düzey Soğutma]

@Dryus ve @B0BiaSS, sizin sevk duygularınız iflas etmiş
Bu ve diğer kasanın, ne soğutma malzemeleri (temel soğutma parçaları) ne de tasarımı yakından uzaktan birbirleriyle alakalı değiller...
Diğerinin GPU'sunu 240'lık radyatör soğuturdu ve sistemde köşe rakor yerine büküm tercih etmiştim. Bunda ise 560'lık radyatörler ve iç köşelerin tamamında köşe rakor kullandım.
Yani karşılaştırmanız yanlış olmuş.
Hoş, siz o tasarımı da beğenmeniştiniz ya neyse

@er36po oncelikle kasan cok guzel olmuş. Bir de onun icindeki su kac gün/ay/yılda bir degistiriliyor?

@er36po öncelikle kasan çok güzel olmuş. Bir de onun içindeki su kaç gün/ay/yılda bir değiştiriliyor?
Teşekkür ederim.
Sıvı değiştirme işlemini yılda bir kere yapmak yeterlidir.
Önceki sistemde Antifriz+ saf su kullanmıştım. Yaklaşık olarak 1.5 yıl sonra, yani bu sisteme geçtikten sonra değiştirdim ve sıvının hala bozulmadığını ve donanımın da (bloklar, vs.) en ufak bir zarar görmediğini gördüm.

@Silinen üye, konunuza gerekli cevaplar verilmişti zaten. Ben de önerimi yaptım
Bu arada, Bayram tatilindeydim, gittiğim yerde AVEA/Telekom'un mobil interneti çekmiyordu, o yüzden geç cevap verdim.

Son düzenleme:
Allah (cc) nazarlardan saklasın. Sizin gibi yaptığı işten övünmeden bahseden insanlar sayesinde biz de gerçekten mutlu oluyoruz, bunu her zaman bilin. Elinize sağlık, çok beğendim inşAllah bize de birgün nasip olur.

Yok artık. Biz en son hangi konu da konuştuk? Büyük bir inceleme yapacağım vs falan konuşmuştuk. Ben bu konuna yorum yaptım diye hatırlıyorum ama. Neyse yine senden beklendiği gibi döktürmüşsün abi. Ama sıvı soğutmaya bu kadar para veriyorken ekran kartlarinida degistirsen artik? 4k ya girsen ufaktan olmaz mi?

Sen dur sağlam bir şekilde rakip olucam 1-2 aya. Bir aksilik çıkmaz ise yine custom buluşacağım. O çok farklı olacak ama. @er36po

Son düzenleme:
Arkadaş hayranlıkla izledim. Sorması ayıp kasa toplam maliyeti ne kadar?

@er36po Abi ben de heves ettim bu işe. Senin kasadaki sadece soğutma için ne kadar para harcanın. Yalnız ben tek ekran kartı, ve tek ram modülü için.

@Mehmet Emre BOŞÇA, teşekkür ederim. Mevcut donanımın daha en az 2 sene gideri var. (Şu an için beni fazlasıyla idare ediyor. Ama maddi sıkıntım olmamış olsa, elbette değiştirirdim onları da. Ama ilerde soğutma dışındaki tüm donanımı değiştireceğim tabi.) Açık söylemem gerekirse; ben resmen soğutma hastasıyım, öyle ki sığdırabilsem 4x 560'lık radyatör sığdırırdım
Ayrıca, Şu sıcak havalarda yalnızca sistemi değil, kendimi de serinletiyorum bu yeni sistemle Gerçekten düşük RPM'de bile radyatörlerden akan o serin havanın zevkini anlatamam
Şu 4K olayı beni pek sarmadı açıkçası (Vatan mağazasında 2 ve 4K karşılaştırmış ancak herhangi bir fark görmemiştim. Hatta bendeki monitör (27 inç Asus PG278Q) diğer karşılaştırdığım 4K monitörlerden çok daha akıcı ve kaliteli görüntü sunuyordu, tabi oyun amaçlı.

@reddragon, an itibariyle o kadar etmese de; yaklaşık 30 bin TL'nin üstünde bir para harcadım

@Fırat Yapıcı, böyle bir soğutma size ortalama 10 bin TL'ye mal olacaktır. (Seçilen ürünlerin markası ve rakor sayısına göre değişir...)

@Silinen üye, UPS'yi daha önceki sistemde almıştım, ancak UPS'nin değirmen gibi sesine katlanamayıp geri iade etmiştim. (Ancak, müstakil bir ev olacak ve UPS için ayrı bir bölüm yapılırsa olurdu.)
Bana soracak olursanız UPS'ye hiç de gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…