Custom Sıvı Soğutma Tanıtım Rehberi

@Firestorm.x92 , üsteki videoyu az izlemedim.(y)

Benim sıvı soğutma ürünlerim @arg-ist tarafından yurt dışından temin edildi . Fakat artık kendisinden örün almayacağım. Ee hayat bu, gün geliyor boynuz kulağı geçiyor.:D Biraz espri yaptım, kendisini çok severim... Gerekirse yine kendisine ürün aldıracağım.(y)
Ancak şunu da belirteyim, sıvı soğutma ya da başka bir ürünü yurt dışında almanın herhangi bir zorluğu yok. Yani herkes direk temin edebilir.

Custom Sıvı Soğutma sızdırır mı sorusuna cevap: Rekorlar iyi sıkıştırılıp akrilik borular iyi kesilip, bükülüp oturtulduktan sonra sızdırma şansı sıfır.(y)

@Firestorm.x92 , üsteki videoyu az izlemedim.(y)

Benim sıvı soğutma ürünlerim @arg-ist tarafından yurt dışından temin edildi . Fakat artık kendisinden örün almayacağım. Ee hayat bu, gün geliyor boynuz kulağı geçiyor.:D Biraz espri yaptım, kendisini çok severim... Gerekirse yine kendisine ürün aldıracağım.(y)
Ancak şunu da belirteyim, sıvı soğutma ya da başka bir ürünü yurt dışında almanın herhangi bir zorluğu yok. Yani herkes direk temin edebilir.

Custom Sıvı Soğutma sızdırır mı sorusuna cevap: Rekorlar iyi sıkıştırılıp akrilik borular iyi kesilip, bükülüp oturtulduktan sonra sızdırma şansı sıfır.(y)
Sızdırma gerçekten çok nadir benim bildiğim, özenli bakılırsa, 10 yılda bir belki :D Karşılaşanlara soruyorum ki, ne yapmışlar onu öğreneyim diye. Umarım hiç yaşamazsınız.
Akrilik borular benim de çok hoşuma gidiyor. Ne ile büktünüz boruları? Normalde hazır bükme aleti öneriliyor ama, çok az sayıda kullanılacak bir aleti almayı gerektirmeyecek, pratik bir yolu olsa daha iyi olurdu.

@Firestorm.x92, o dandik bükme setlerine onca para vermeye gerek yok. Bükme setini kendimiz de yapabiliriz. Ki ben öyle yaptım... Yaptığım bükme seti ile akrilikleri çok daha iyi bükebildim. Yaptığım sisteme bakarsanız, benden daha iyi büküm yapanı göremezsiniz, buna yabancılar da dahil. Kemdimi met etmeyi ya da met edilmeyi sevmem ama öyle.:D

Akrilik boru ile çalışmak zor ama imkansız değil. Akrilik boru ile Custom Sıvı Soğutma yapmak isteyen arkadaşların benimle burada irtibata geçmeleri yeterli.(y)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki buradaki kullanılan soğutma nedir ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Adam buz dolabını koymuş içine. :D

"Phase Change Cooling" Türkçesi "Faz Değişimli Soğutma" olan soğutma sistemidir.
@Saykopat Yaklaştın, çalışma prensibi buzdolabıyla aynı, ama buzdolabının içini açtığında arka dip duvar yüzeyinin soğutma yaptığını görebilirsin. Bu sistem ise daha düşük soğutma kapasiteli fakat, soğutma yüzeyi işlemci kadar olunca, inanılmaz soğutma (boşta -40 santigrat derece civarı) yapıyor. OC yaparken CPU' dan ziyade anakart nereye kadar götürür diye düşündürüyor artık :D GPU' ya da uygulanabiliyor. Ama ortalığı biraz ısıtıyor tabi. (Not: İngilizcesi olan videodaki adamı ,Linus Sebastian' ı(LinusTechTips ve TechQuickie kanalları), takip etsin, adamın zibil gibi videoları var bilgisayar konularında, ve sürekli (her gün) eklemeye devam ediyor. Forumları da var ayrıca. Kendisinin de söylediği gibi, onun dediğini yapın yaptığını yapmayın :D)
@er36po Son akrilik bükücü benim diyorsunuz yani :D Yapmak kısmet olursa, kesin irtibata geçerim :)

Arkadaşlar, özel (toplama) sıvı soğutma ne için alınır diye soranlar varsa videoya baksın :) Estetik için seçenek bol, videodaki gibi özel modlar yapanlar da var.
Tabi bunun yanında performansı olan soğutma sistemleridir. Özel sıvı soğutmada, alüminyum radyatör, düşük radyatör yaprak yoğunluğu ve zayıf pompa kullanan AIO (All-in One) sıvı soğutmalara karşılık, (tek veya çift çekirdekli, farklı ölçülerde) bakır radyatörler, daha yüksek radyatör yaprak yoğunlukları ve (sıvı soğutmalar için standart veya endüstriyel tip)güçlü pompalar gibi elinizi güçlendirecek seçenekler mevcut. İstediğiniz kadar bileşen ekleyip çıkarabilmeniz de cabası. İstediğiniz kadar derken, şaka değil, aşırı bir örneği de var.
@er36po Hocam, ben de az dolaşmadım FrozenCPUlarda :D Ekstra bir bilgisayar maliyeti görünce vazgeçmek zorunda kaldım, şimdiki X79' da kullanmayacağım kesin gibi. Bir sonraki Intel - E' de inşallah :) Siz nerelerden alışveriş yapmıştınız? Hiç sızıntı ile karşılaştınız mı? Bir de sıvı soğutma bileşenlerindeki marka önerileri konusunda düşünceleriniz nelerdir?

İlk videoyu izleyince içimden "keşke benim olsa!" demedim değil. :D

"Phase Change Cooling" Türkçesi "Faz Değişimli Soğutma" olan soğutma sistemidir.
@Saykopat Yaklaştın, çalışma prensibi buzdolabıyla aynı, ama buzdolabının içini açtığında arka dip duvar yüzeyinin soğutma yaptığını görebilirsin. Bu sistem ise daha düşük soğutma kapasiteli fakat, soğutma yüzeyi işlemci kadar olunca, inanılmaz soğutma (boşta -40 santigrat derece civarı) yapıyor. OC yaparken CPU' dan ziyade anakart nereye kadar götürür diye düşündürüyor artık :D GPU' ya da uygulanabiliyor. Ama ortalığı biraz ısıtıyor tabi. (Not: İngilizcesi olan videodaki adamı ,Linus Sebastian' ı(LinusTechTips ve TechQuickie kanalları), takip etsin, adamın zibil gibi videoları var bilgisayar konularında, ve sürekli (her gün) eklemeye devam ediyor. Forumları da var ayrıca. Kendisinin de söylediği gibi, onun dediğini yapın yaptığını yapmayın :D)
@er36po Son akrilik bükücü benim diyorsunuz yani :D Yapmak kısmet olursa, kesin irtibata geçerim :)

"Son akrilik bükücü" beni benden aldı. :D

Ve evet kendime bilgisayar toplayacağım zaman hayalimdeki bir şey. Mutlaka buraya danışıp Son akrilik bükücü abime ve diğerlerinize danışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam çok iyi yapıyor ya kanalı takibe aldım hayran kaldım. Hatta bir videosunda odasına ful su soğutma sistemi yapıyor dedim "nereden geliyor bu değirmenin suyu".

Adam çok iyi yapıyor ya kanalı takibe aldım hayran kaldım. Hatta bir videosunda odasına ful su soğutma sistemi yapıyor dedim "nereden geliyor bu değirmenin suyu".
O proje efsane oldu, adam küvete konumlandırdığı endüstriyel tip bir su pompası kullandı oradan geliyordu değirmenin suyu :D Ayriyeten her kasada da Laing D5 pompa var tabi. Şimdilerde taşındıkları için sık çıkmıyor videolar, o merkezi sıvı soğutmayı nasıl taşıyacaklar onu merak ediyorum :D Neticede bunu bile yapmana imkan tanıyor işte sıvı soğutma :)

Geri
Yukarı