Özel Sıvı Soğutma Rehberi Serisi

dogant

Megapat
Süper Moderatör
En iyi cevaplar
43
Yer
Kadıköy
6600K da delid var mı ? 45 derece çok başarılı, stock hali mi ? 4.6 GHZ Cooler Master Seidon 120V ile Aida64 65 derece benim yaptığım testlerde.

Kerem Çakırca

Femtopat
En iyi cevaplar
0
@Ali Güngör Sıvı soğutucular fazla derece fark ettirmiyor. Bu kanıya nasıl vardın derseniz arkadaşım kullanmıştı. En fazla 3-5 derece fark ettiriyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
Ali Güngör

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
En iyi cevaplar
11
Yer
İstanbul Türkiye

Kerem Çakırca

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Doğrudur. Arkadaşım kullandığı için ondan fikir edindim. Tabi bu sistemler oldukça tuzlu, ama ısıda fark edici düşüş oluyor. Bencede olsun o kadar parayı verince :)

Bilgilendirme için teşekkürler @Ali Güngör

c3LaL

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Aynı kasa ve custom sistem.

Cofulancof

Picopat
En iyi cevaplar
0
CNC veya torna makinam olsa bakırdan kralını yaparım gerisi pnömatik fittings malzemesi zaten .Fabrikada Robotları kurarken bu malzemelerden bir sürü vardı. yere düşenleri almaya erindiğimden ayağımla vuruyordum.

ekrem816

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Gaziantep
@Ali Güngör Hocam QP bilişimin sponsorluğunda toplamış olduğunuz 9700k, 2080 TI'lı sistemde kullandığınız Corsair sıvı soğutmanın 360mm'lik modelini alıp, ona kendim ayrıca satın aldığım Corsair ll120 RGB fanları monte edebilir miyim?

Hidden Gem

Femtopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Karaman
Asus Phoenix RTX 2060 modeli için sıvı soğutma yada özel soğutma bloğu var mı? İnternette araştırdım bulamadım.

E.Drmş

Picopat
En iyi cevaplar
1
Seri tamamlandığında oynatma listesi haline getireceğiz.

Önce artık test sistemi olarak kullanmadığımız biraz daha eski nesil bir sistem ile özel sıvı soğutmalı toplama yapacağız. Ancak performans yine de yüksek olacak ve benzer sistemlerin kurulumunda örnek alınabilecek.

Ardından gelen ilgiye göre başka toplamalar olur mu değerlendireceğiz.
Merhaba Ali bey, benim bir sorum olacak. MSI GTX 1660 Ti X Gaming model ekran kartı kullanıyorum sistem boşta iken GPU sıcaklığı =50- 58 derece arası gösteriyor fanlar çalışmıyor ama. Sizce normal mi? Bana öneriniz var mı sıcaklığı düşürme konusunda?

Dosya Ekleri

Son düzenleyen: Moderatör:

TerabyteForever

Megapat
En iyi cevaplar
28
Yer
/dev/sda1
Merhaba ali bey benim bir sorum olucak.
MSİ Gtx 1660 ti X gaming model ekran kartı kullanıyorum sistem boşta iken Gpu sıcaklığı =50- 58 derece arası gösteriyor fanlar çalışmıyor ama. Sizce normalmi. Bana öneriniz var mı sıcaklığı düşürme konusunda.
Hocam sıcaklık(lar) gayet normal. Fan açmama sebebi de sessiz bir ortam oluştuma amacı. Belirli bir dereceyi geçince fan açıyor.

Yukarı