Custom Sıvı Soğutma Tanıtım Rehberi

Merhaba dostlar ben ucuz fiyata custom sıvı soğutma işine girmek istiyorum, şu seti buldum:
EK-KIT S240 – EK Webshop

acaba nasıldır ve benim düşündüğüm kasa bu:

Thermaltake View 27 600W 80 Plus USB 3.0 4 Fanlı Panoramik Cam Pencereli Kasa | ITOPYA
Kasaya sığar mı? Kasanın orasını burasını demek zorunda kalır mıyım? boruyu kesmek zorunda kalacağım ya ekmek bıçağı ile kessem olur mu olmazsa kuzenimde el matkabı var o olur mu? Ve son olarak boruyu kaç cm keseceğimi nasıl anlayacam? Umarım derdimi anlatabilmişimdir ve nasıl monte edebileceğimi ayrıntılı anlatan video varsa gönderebilir misiniz?

Aslında bakım dediğimiz olay şu; Sıvı zamanla özelliğini yitirdiğinden ve blokların bozulma riski olduğundan, sıvıyı en az yılda bir kere değiştirmek gerekiyor. Sıvıyı değiştirmek çokta zor değil aslında, pompa çıkışına bağlanan vana vasıtasıyla eskimiş sıvıyı tahliye edip yeni sıvı ilave edilir. Birde Radyatörlerin tozu alınır.

@MF hocam, aslında bu konuyu açma isteğimi size (yönetime) bildirmek istemiştim ancak özel mesaj bölümü olmadigindan, yeni konu açıp sormak ta ne kadar doğru olurdu onu da bilemedim açıkçası. Eğer sizce bir sakıncası varsa konuyu kilitleye bilirsiniz.:(
Selamlar sizinle özelden konuşabileceğim bir platform varmıdır ?

Geri
Yukarı