Özel Sıvı Soğutma Rehberi Serisi

mustafa havuz

Hectopat
Katılım
18 Mart 2016
Mesajlar
225
@Ali Güngör Hocam QP bilişimin sponsorluğunda toplamış olduğunuz 9700k, 2080 TI'lı sistemde kullandığınız Corsair sıvı soğutmanın 360mm'lik modelini alıp, ona kendim ayrıca satın aldığım Corsair ll120 RGB fanları monte edebilir miyim?

Evet corsair LL120 3 lü fan paketini kullanabilirsin. Mesela biz Arkadaşa sistem kuruyoruz 5 paket aldık inş. bitince bura dan paylaşıcam yurt dışından malzemeleri bekliyoruz.
 

orhantahan

Centipat
Katılım
2 Şubat 2020
Mesajlar
52
hocam merhabalar.doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum.benim şöyle bir problemim var,işlemci tam yükteyken 70 derecelere çıkıyor.kasa kapağını açınca 55 dereceye kadar düşüyor.kasa cooler master master case pro.önde iki adet içeri üfleyen arkada 1 adet dışarı üfleyen fan var.sıvı soğutma ise silverstone tundra td2e modeli.çift fanlı model ve fanları içeriden dışarıya doğru önünde radyatör olacak şekilde konumlandırılmış.sorun ne olabilir.kasa kapağını kapatınca neden ısınıyor olabilir.yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 

xdeliruzgar

Hectopat
Katılım
7 Şubat 2016
Mesajlar
99
Selamlar.
Bu video sıvı soğutmaya yeni başlayanlar için güzel bir rehber olacak. Daha önceki videolarda yapılmış bir sistem uzerinde teorik olarak konuşulduğu icin pratik videosu bekleniyordu.
Ersin bey yapılması gerekenleri gayet net olarak açıklamış kendisine teşekkür ederiz.
Hazır konu varken Tuf 3080 eklemesi yapayım.
 

Dosya Ekleri

  • cl1.jpeg
    cl1.jpeg
    96,9 KB · Görüntüleme: 42

veritech

Picopat
Katılım
22 Şubat 2021
Mesajlar
279
Makaleler
1
Çözümler
3
Yer
Ankara
Şeffaf borulara bayılıyorum. Oturup akvaryum izler gibi izleyebilirim şu kasaları :) bu arada kasamda ki soğutucuyu konumlandırma noktasında örnek vermek istiyorum. GT301 kasamda üst panele anakartımda ki ram slotlarının yukarıda olmasından kaynaklı radyatör ve fanları sığdıramadım. Radyatörü ön panele fanlar kasa içerisinden hava alacak şekilde monte ettim ve tepesine de hava alacak şekilde 2 fan bağladım. Kasa ön panelden ciddi derecede sıcaklık üflüyordu ve sıcaklık değerleri beklediğimden yüksek çıktı.
Görsel şu şekilde;
IMG_6166.JPG


Ancak böyle olmayacağını kısa bir denemeden sonra anladım ve radyatörü çevirerek fanlar dışarından içeriye hava alacak şekilde konumlandırdım. Sıcaklık neredeyse -10 derece daha fark etti. Kasa içerisinde hava sirkülasyonu sağlamak ciddi bir fark yaratıyor. Radyatör dışarıdan hava aldığı sürece daha rahat.
 
Yukarı