Cyberpunk 2077 Hakkında Yeni Açıklama Yapıldı

IMG_20201214_110000.jpg

Birkaç dakika önce Cyberpunk 2077'nin resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan açıklamada PlayStation ve Xbox'ta oyunu alıp oynayamayanlar için 7 gün boyunca iade seçeneği olduğu açıklandı.

"Özür dileriz, her şeyi düzelteceğiz, bize bir şans daha verirseniz memnun oluruz..." diye başlayan ilk cümle aslında yazıyı özetliyor. :D

Onun haricinde güncellemelerin sıkı şekilde geleceği de belirtilmiş.

Önümüz indirim dönemi zaten. Sağlıklı şekilde oynayamadıysanız iade edebilirsiniz.

Bence bu oyunu bir önceki nesil konsollara çıkarmak yanlıştı. İlla getirilecekse sonradan birkaç yıl içerisinde geliştirilip kullanıcılara daha stabil olarak sunulabilirdi. Onun haricinde düzeltilmeyecek sorunları yok aslında.

Güncelleme: Başta eski nesil konsollara çıkacak denildi ve evet oyun bu şekilde çıktı. Burada hata CD Project'e ait ve zaten sorunluluğu üstlendiler bu konuda. Benim sinirime giden "PS4 ve Xbox One çok eski konsol böyle olur ne bekliyorsunuz?" gibi savunmalar. Koskoca oyun şirketi bunu akıl edemiyor oyuncu ediyorsa burada ciddi manada sorunlar var.

Güncelleme 2: Arkadaşlar neresi rezillik yazının sonunda adamlar iade edemiyorsanız kutulu halini veya iade konusunda sıkıntı yaşıyorsanız şu mail adresinden yardımcı oluruz bizlere ulaşın yazmışlar. Daha oyuncuyu ne kadar düşünebilirler sizce?

Ya sabır. Arkadaşım ben oyunun elementlerini savundum mu? Size şu oyunun hikayesi güzel işlenişi güzel bu süper oyun mükemmel oyun şaheser oyun dedim mi? Fanboy örneği var Sosyal'de git o örneklere bak istersen. Ben 7 yıllık bir emeğe balon denmesine karşıydım sırf optimizasyon yüzünden böyle denmesi haksızlık. Her oyun sorunlu çıkar üstelik bu büyüklükteki oyunların hepsi. Buna rağmen fanboysam tamam sen ne dersen de. Gerektiğinde eleştiriyorum gerektiğinde övüyorum beğenmiyorsan senin bileceğin iş. İyi sosyaller.

Şunu anlasalar.

Boş verin hocam. Bu arkadaş "PS2 bozuldu." Diye yalan söyleyen arkadaş değil mi?

Evet, bazı insanlar 8 yıldır geliştiriliyor hala çözememişler mi diye yorum yapıyor. 8 yılda sabit kalan ne var ki teknoloji hızla değişirken sürekli oyunu da ona adapte etmeye de çalışıyorsunuz. Bence tamamen hazırlanmadan çıkmamalıydı.
İşte burada hata CD Project'de ve oyuncularda. Oyuncular tutturdu çıkarın artık diye bunlar da oyuncu baskısına dayanamayıp ne olursa olsun dedi. Oynayan oynuyor oynayamayan hemen yapıştırıyor linçi. Ben hem oyun çıksın diye linçleyen hem de oyun çıktıktan hatalı diye linçleyen kesime sinir oluyorum. Halo Infinite'in yaptığı gibi belirsiz bir şekilde 2021'e ertelemelerini tercih ederdim açıkcası.

Açıkçası oyunun optimize sorunları bir şekilde halledilir. Ben oyunda hikayeye çok müdahale edemediğimizi düşünüyorum. Bu konuda yanlış düşünüyor olabilirim. Eğer hikayeye hükmedebileceksek biri nasıl hükmedebileceğimizi anlatsın aydınlanayım.

Yine oyunu patlatanlar gelmiş, bir bitmediniz. Sizi Turbox marka PSU konusuna alalım.

Bunları geçecek olursak oyunun kendisi gerçekten başyapıt seviyesinde. Optimizasyon sorunları da giderilince tadından yenmez. En baba RPG’lerden Skyrim bile bug mevzusundan çok çekti. Aceleye geldi, tat kaçırıcı bir mevzu ama toplanamayacak bir sorunu yok. Fakat PC optimizasyonu ve eski nesil konsol versiyonu cidden sorunlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı