Cyberpunk 2077 Hakkında Yeni Açıklama Yapıldı

IMG_20201214_110000.jpg

Birkaç dakika önce Cyberpunk 2077'nin resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan açıklamada PlayStation ve Xbox'ta oyunu alıp oynayamayanlar için 7 gün boyunca iade seçeneği olduğu açıklandı.

"Özür dileriz, her şeyi düzelteceğiz, bize bir şans daha verirseniz memnun oluruz..." diye başlayan ilk cümle aslında yazıyı özetliyor. :D

Onun haricinde güncellemelerin sıkı şekilde geleceği de belirtilmiş.

Önümüz indirim dönemi zaten. Sağlıklı şekilde oynayamadıysanız iade edebilirsiniz.

Bence bu oyunu bir önceki nesil konsollara çıkarmak yanlıştı. İlla getirilecekse sonradan birkaç yıl içerisinde geliştirilip kullanıcılara daha stabil olarak sunulabilirdi. Onun haricinde düzeltilmeyecek sorunları yok aslında.

Güncelleme: Başta eski nesil konsollara çıkacak denildi ve evet oyun bu şekilde çıktı. Burada hata CD Project'e ait ve zaten sorunluluğu üstlendiler bu konuda. Benim sinirime giden "PS4 ve Xbox One çok eski konsol böyle olur ne bekliyorsunuz?" gibi savunmalar. Koskoca oyun şirketi bunu akıl edemiyor oyuncu ediyorsa burada ciddi manada sorunlar var.

Güncelleme 2: Arkadaşlar neresi rezillik yazının sonunda adamlar iade edemiyorsanız kutulu halini veya iade konusunda sıkıntı yaşıyorsanız şu mail adresinden yardımcı oluruz bizlere ulaşın yazmışlar. Daha oyuncuyu ne kadar düşünebilirler sizce?

Oyunun 5 farklı sonu var nasıl etkisiz seçimler var?
AC içinde RPG diyenler var bağıra bağıra ve kimsenin AC'e lafı çıkmıyor :)
bu bahsettiğiniz hatalar 2-3 ay sonra kalmayacak büyük birçoğunluğu. Witcher'da hatalar ile başladı, 4 ay sonra çok azalmıştı. Pandemi sürecindeyiz, tüm işleyişler yavaş. Dijital ortamda bile olsa her şey yavaş gelişmekte.

Hikaye bakımından şahaser. Ha yok illa en ufak kıl tüy bahane bulup her yerden gömmek istiyorsanız, gömün.
Hikayesi gerçekten çok iyi.
Ben oyunu 20-25 FPS'lerle bitirdim.
Hatta yayın bile açtım ancak çok sorun oldu doğru düzgün yayın açamadım.
Hem 20-25 FPS hem de çözünürlük 1360X768. TV monitörü.

Hikayesi gerçekten çok iyi.
Ben oyunu 20-25 FPS'lerle bitirdim.
Hatta yayın bile açtım ancak çok sorun oldu doğru düzgün yayın açamadım.
Hem 20-25 FPS hem de çözünürlük 1360X768. TV monitörü.

Doğru. Şöyle diyeyim, bu kadar hatanın yarısını ben başka oyunda görsem 10 dakika durmam siler atarım (Skyrim hariç). Hikaye o kadar gerçekçi ve bağlayıcı ki hatalar pek umrumda olmadı.

İnsanlar çok mükemmel oyun aramakta, haklılar ama bugün yıllarını oyuna veren şirketler, tecrübe üstüne tecrübeye sahip şirketler bile saydığımız hataları yine tekrar tekrar yapıyorlarsa, bu oyuna bu kadar yüklenmenin manası yok. RDR 2, aldım 1 saat sonra iade ettim. Bu oyunu ise etmem. Bu oyunu ben birkaç kere daha bitiririm. Mesela AC serisinde genel olarak iade etmişimdir bir tek Black Flag duruyor o da hakkaten sağlam oyun.

Doğru. Şöyle diyeyim, bu kadar hatanın yarısını ben başka oyunda görsem 10 dakika durmam siler atarım (Skyrim hariç). Hikaye o kadar gerçekçi ve bağlayıcı ki hatalar pek umrumda olmadı.

İnsanlar çok mükemmel oyun aramakta, haklılar ama bugün yıllarını oyuna veren şirketler, tecrübe üstüne tecrübeye sahip şirketler bile saydığımız hataları yine tekrar tekrar yapıyorlarsa, bu oyuna bu kadar yüklenmenin manası yok. RDR 2, aldım 1 saat sonra iade ettim. Bu oyunu ise etmem. Bu oyunu ben birkaç kere daha bitiririm. Mesela AC serisinde genel olarak iade etmişimdir bir tek Black Flag duruyor o da hakkaten sağlam oyun.
Aynen öyle. Bunların hepsi düzelecek oyunda kalıcı olarak kalmayacak ancak ne zamana kadar düzelir bilemem. Adamlar böyle bir oyuna Türkçe altyazı getirmiş yani gerek insanlarla diyaloglar gerek seçenekler vesaire olmasaydı desteklemezdim. Türk oyuncularını düşünen bir firma.

Çıkmadan demiştim size Balonpunk diye. İnsanları resmen dolandırdılar. Şu oyunu savunan insanları gördükçe verdikleri paranın etkisinden çıkamadıkları ortada.

Geri
Yukarı