Cyberpunk 2077 Haritası, Witcher 3’ten Çok Daha Küçük Olacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Cyberpunk 2077 Haritası, Witcher 3’ten Çok Daha Küçük Olacak
cyberpunk_2077_gamescome_screens_10-450c-1920x1080.jpg

CD Projekt RED’in yeni oyunu Cyberpunk 2077, şirketin bir önceki oyunu olan The Witcher 3 ile karşılaştırıldığında, çok daha küçük ama çok daha kompleks ve detaylı bir haritaya sahip olacak. Yapımcı firma çok daha yoğun ve oyuncuyu sürekli şaşırtan bir oyun dünyası inşa etmek için, genel haritayı kırpmaya karar vermiş. Oyunun harita yüz ölçümü, Witcher […]

Devamı: Cyberpunk 2077 Haritası, Witcher 3’ten Çok Daha Küçük Olacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Daha küçük olacak ama kaliteli alanın kapladığı alan çok daha fazla olacak. Bende büyük bir Witcher hayranıyım ama sonuçta fantastik RPG ler de haritaların büyük kısmını doğal olarak dağ, orman ve boş araziler oluşturuyor.

Witcher orta çağda yatay genişlemiş bir haritada geçiyor, Cyberpunk 2077 dikey şehirleşme zamanında geçiyor eğer katmanları yatay yayarsak Witcher 3'le aynı harita boyutuna ulaşabiliriz.

Harita genişletmek için ekstra bir para alırlar bence. FORZA HORİZON 4 seziyorum bunda da.
Witcher orta çağda yatay genişlemiş bir haritada geçiyor, Cyberpunk 2077 dikey şehirleşme zamanında geçiyor eğer katmanları yatay yayarsak Witcher 3'le aynı harita boyutuna ulaşabiliriz.
Dağlık alanların sürekli aynı nesnelerden oluşması vs.

Harita genişletmek için ekstra bir para alırlar bence. FORZA HORİZON 4 seziyorum bunda da.

Dağlık alanların sürekli aynı nesnelerden oluşması vs.
DLC konusunda yapımcının herhnagi bir sabıkası yok Witcher 3'te iki tane büyük DLC vardı sadece. Dağlık alanları farklı yapmaları biraz zor çünkü bir bakıma gereksiz kaçıyor çünkü "Casual" denen beni elimden tut oyunun sonuna götür oyuncuları çoğalmaya başladı benim gibi %100 yapıcam haritada kapalı yer kalırsa sinir krizi geçiyorum tayfası az.

Harita genişletme konusunda ETS 2 ve ATS gayet berbat bir politika izliyor sen yolculuk oyunusun harita genişleme DLC'lerini para ile satamazsın. Adında Euro geçiyor hala Avrupa ülkelerini koyamadılar koysalar bile para istiyorlar eksik çıkardıkları ürüne.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı