Cyberpunk 2077 ile DLSS 3.5 Testi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
punk-2077-phantom-liberty-RTX-GPU-DLSS-Ray-tracing.jpg

Yazılım konusunda başka bir noktaya ulaşan NVIDIA, Gamescom 2023’ü fırsat bilerek DLSS teknolojisinin yeni bir sürümü olan DLSS 3.5‘i kullanıcılarla tanıştırmıştı. Yeni sürüm Ray Reconstruction (Yeniden Işın Yapılandırma) adı verilen bir teknolojiyle geliyor. Şirket DLSS 3.5’i ilk kez Cyberpunk 2077’de kullanmayı tercih etti, biz de hem oyunun hem de Ray Reconstruction’ın detaylarına yakından bakalım istedik. […]

Devamı: Cyberpunk 2077 ile DLSS 3.5 Testi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Frame generation 3000 serisinde çalışmıyor ama DLSS 3.5 ile gelen Ray Reconstruction (RR) çalışıyor.
Cyberpunk RR'yi sadece OverDrive modda yaptığı için Frame generation olmadan 3000 serisinde pek oynanabilir bir FPS vermiyor.

İleride bu sorun düzelmezse, NVIDIA güzel kazık attı hocam RTX 20 ve 30 serisine. Düzelirse çok iyi olur en düşük ayarda acınca vs.

RTX 4080 Performansını bugün denedim. DLSS 3.5 açınca normale göre (3.0) gerçekten FPS büyük ölçüde artıyor. Hiç drop yaşamadım. Gözüme takılan bozulma, dalgalanma vs olmadı. Ekteki bug dışında bir bug da görmedim :D

Dosya Ekleri

• Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.23 - 17.23.56.77.png
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2023.09.23 - 17.23.56.77.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 163
Büyük ihtimalle kullandığım kart benim gibi birçok kullanıcıda da olduğu için yazıyorum bu yorumu.

RTX 3050 Ti ile Path Tracing modunu denedim. Suya ve yere yansıyan ışıklar vs. çok daha net ve güzel gözüküyor kesinlikle ama FPS 5-10 arası değişiyor (60-70 civarı bir değerden düştü bende). Deneyecek olan arkadaşların haberleri olsun. Sadece fotoğraf çekmek için ideal sayılır.

Eklere koyduğum ekran görüntülerinde ilk ekran görüntüsünü Path Tracing modu kapalıyken çektim. Hemen altındaki ise Path Tracing ayarı açıkken çekildi.

RTX OFF-min.png

RTX ON-min.png

İleride bu sorun düzelmezse, NVIDIA güzel kazık attı hocam RTX 20 ve 30 serisine. Düzelirse çok iyi olur en düşük ayarda acınca vs.

Ortada bir sorun yok aslında önceden belliydi bunlar. Mining döneminde "kart alacağız" diye delirip 3000 serisine ederinin 1.5-2 katı para ödeyenler, NVIDIA 2022 Ekim ayında Frame Gen tanıtımı yapmasına rağmen hala 3000 serisi alanların kendi hatası biraz da.

RTX 2000 serisi kullanıcılarına gelirsek onlar fi tarihinden beri kullanıyorlar kartlarını, bu eksiklikten çok etkileneceklerini sanmam. Hali hazırda o kartların kas gücü hitap ettikleri çözünürlükte bayağı düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı