Cyberpunk 2077 İncelemesi

Aradığım karanlık atmosferi, bi' nebze olsun farklı ve tahmin etmesi zor hikayeyi bu oyunda buldum. Bu aradıklarımı en son Resident Evil, TLOU 2 ve CoD Black Ops 1'de bulmuştum. Bu tür oyunlar tek tük çıkıyor. Yani benim için aranan kan gibi bir şey oldu bu oyun.
Ben oyunu çok beğendim. Beğenmemenin üstüne çıkıp Cyberçöp Cyberbug diyenleri de anlamıyorum. Şu bölümlerini beğenmedim demek neden yetmiyor? Beğendim demeniz için kusursuz olması mı gerekiyor? Öyleyse hiçbir oyunu, hiçbir şeyi beğenmeyin.
Güzel bir inceleme olmuş.

Son düzenleme:
Teknik anlamda hala çok sıkıntılı bir oyun. 45 saatlik tecrübeme dayanarak diyorum.

Düzeltilirse tam anlamıyla bitireceğim. Teknik sıkıntıları haricinde çok hoşuma gitti.

Aradığım karanlık atmosferi, bi' nebze olsun farklı ve tahmin etmesi zor hikayeyi bu oyunda buldum. Bu aradıklarımı en son Resident Evil, TLOU 2 ve CoD Black Ops 1'de bulmuştum. Bu tür oyunlar tek tük çıkıyor. Yani benim için aranan kan gibi bir şey oldu bu oyun.
Ben oyunu çok beğendim. Beğenmemenin üstüne çıkıp Cyberçöp Cyberbug diyenleri de anlamıyorum. Şu bölümlerini beğenmedim demek neden yetmiyor? Beğendim demeniz için kusursuz olması mı gerekiyor? Öyleyse hiçbir oyunu, hiçbir şeyi beğenmeyin.
Güzel bir inceleme olmuş.
Sırf oyunu hataları dolayısıyla eleştiriyorlar. Birinin de çıkıp hikayenin şu kısmı olmamış gibi şeyler dediğini görmedim. Çünkü oyunu hiç oynamadılar.

Dostum daha kaç kere bu oyunu inceleyeceksin bilmiyorum ama inceleme böyle olmaz bilgin olsun. Bu bir ön inceleme için bile çok zayıf ve taraflı bir yazı. Ben bu yazından sadece oyunu beğendiğini anladım ancak kesinlikle objektif bir eleştiri görmüyorum inceleme olarak bile değerlendirmiyorum.

Dostum daha kaç kere bu oyunu inceleyeceksin bilmiyorum ama inceleme böyle olmaz bilgin olsun. Bu bir ön inceleme için bile çok zayıf ve taraflı bir yazı. Ben bu yazından sadece oyunu beğendiğini anladım ancak kesinlikle objektif bir eleştiri görmüyorum inceleme olarak bile değerlendirmiyorum.
GTA V ilk izleniminde neden o puanı verdiğimi açıkladım sadece.

Bilerek yüzeysel geçtim her yeri, oyundan kimse spoiler yemesin diye. Taraflı olsaydı yapay zekanın puanı daha yüksekte olurdu. Bir oyunun kötü yanlarını isteyenle beraber gömerim, abartılırsa her oyunu savunurum. Bu oyun isterse CoD BO II olsun istersen Minecraft olsun.

En sonda söylediğim şeye takılıyorsan bence haklıyım, eğer elimdekine bakarak değerlendirmesem hiçbir oyuna 5 puan üstünü vermem.
Oyuna yapay zeka güncellemesi gelmiş, güncelleme ile yapay zeka puanını 7 yapıyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle biraz geç kaldı fakat oyuna karşı oluşan gereksiz ön yargıyı yıkmak için yazıyorum bu incelemeyi. Sosyal'deki ilk incelemem. (Yüklediğim her SS bana ait, spoiler yememeniz için bazı bölümleri hatta çoğunu yüzeysel geçtim.)

OYNANIŞ (9/10):

Çok beğendim, gizli gidip arkadan Z bıçaklarıyla adamları kesmeyi, istediğim zaman pat diye dalıp etrafa sıkmayı, akıllı silahlar ile çatışmayı, ping hızlı hack özelliğini kullanarak düşmanların yerini görmeyi ve duvar arkasından kafalarına sıkmayı. Anlatabileceğim daha onlarca şey vardır.

Tabii ki yapay zeka oynanışı baltalıyor fakat tamamen engel değil.
Eki Görüntüle 1024230

YAPAY ZEKA (6/10)

Daha kötü yapay zekaya sahip oyunlar oynadım. Bence ortalama, ne iyi ne kötü. Oyunu oynama amacı açık dünyada dolaşmak olan varsa oyuna 0 bile verebilir ama benim açık dünyada pek işim olmadı, 70 saatlik oynama süremde 5-6 saat dolaştım.

HİKAYE (9/10):

Sunumu ve kendisi çok iyi, Keanu Reeves'in hikayeye daha çok dahil olmak istemesi üzerine bazı yerlerinde kopukluklar oluşmuş. Bu yüzden 1 puan kırdım.

Eki Görüntüle 1024234

ATMOSFER (10/10):

Atmosferi kitap olarak okutulmalı, görevdeyken dalıp şehri, etrafı izlediğim oldu. Özellikle Johhny Silverhand bölümleri. Oyuna girip sadece manzaraları izledim. 2077 yılına gittim.

Eki Görüntüle 1024259

GRAFİKLER (9/10):

Ultra 1080p'de DLSS'i fulleyip eşsiz manzaralarla karşılaştım. Her şey gerçek gibiydi ama bir noktaya kadar. Kaplama hataları bazen oluyor ve kısa süreliğine de olsa mahvediyor. Örneğin bol antep fıstıklı baklavanın içinden kıl çıkması gibi. Oynanışımı bozan bir bug olmadığı için az puan kırdım.

Eki Görüntüle 1024271

BUGLAR VE OPTİMİZASYON:

Evet, Cyberpunk 2077 buglu bir çıkış yaptı fakat geçen ay gelen 33GB'lik güncelleme ile neredeyse toparlandı, optimizasyon olarak da beni rahatsız eden bir şey olmadı.

GENEL PUAN:

8,6/10.

Oyunu elimdeki ürüne bakarak değerlendirdim ve bence doğru eleştiri bu şekilde yapılır.
Merhaba, 20 yıldır oyun oynamıyordum bu Oyunu zevkle oynadım ve bitirdim. bu görüntü kalitesine sahip ve oynanış olarak da bu seviyede başka fps önerisi alabilir miyim?

Merhaba, 20 yıldır oyun oynamıyordum bu Oyunu zevkle oynadım ve bitirdim. bu görüntü kalitesine sahip ve oynanış olarak da bu seviyede başka fps önerisi alabilir miyim?
Benim icin Fallout ,The Witcher ve The Outer Worlds ten sonra cidden oynayani icindeki dunyasinda yasatan bir oyun oldu CP2077.
Bu oyun seviyesinde olacak bir oyun suan icin yine CP2077 genisleme paketleriyle gelir gibi gorunuyor ,ama Dying Light 2 nin oynanisini oldukca benzetmistim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı