Çözüldü Cyberpunk 2077 oyunu kapatıp açınca dil İngilizce oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eray Alper

Kilopat
Daha fazla  
Cyberpunk 2077 Steam'de oyunu her açtığımda dil Türkçe'den İngilizce'ye değişiyor. GOG'dan alanlar için çözüm buldum ama Steam'den default Language'ı nasıl Türkçe'ye değiştirebilirim, bilen yardım ederse sevinirim.

GOG da nasıl yapıyoruz hocam bende de o sorun varda çok yardımcı olursunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videonun yorumuna yazmış adam

[Step 1.] Go to your Cyberpunk 2077 folder game. open file "goggame-1423049311.info" with notepad

[Step 2.] Find text "language": "Russian", "languages": [ "ru-RU"

[Step 3.] Change to "language": "English", "languages": [ "en-EN"

[Step 4.] Save file / close file / finnish.

Aynısını "Turkish" "tr-TR" yapsan düzelir herhalde ben de Türkçe kaynak bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videonun yorumuna yazmış adam.

[Step 1.] GO to your Cyberpunk 2077 folder Game. Open file "goggame-1423049311.info" with notepad.

[Step 2.] find text "language": "Russian", "languages": [ "ru-RU"

[Step 3.] change to "language": "English", "languages": [ "en-EN"

[Step 4.] Save file / close file / finnish.

Aynısını "turkish" "TR-TR" yapsan düzelir herhalde ben de Türkçe kaynak bulamadım.

Oldu, teşekkür ederim.

Çözüm
Bu problemi CD Projekt Red'e bildiren var mı merak ediyorum doğrusu. Steam'de oyun içi dil ayarlarında Türkçe seçeneği gözükmediği için İngilizce'ye dönüyor. Diğer dillerde sıkıntı yok. Yapmaları gereken şey sadece şuraya Türkçe'yi eklemek.

image_2020-12-20_172302.png

Geri
Yukarı