Cyberpunk 2077 PS5 ve Series X versiyonu grafik değerleri nasıl olur?

Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an geriye uyumlulukla çalışıyor malumunuz.
Kasım'da yeni nesil sürüm geliyormuş bakalım hayırlısı.
Bu konsolların donanımı ve optimizasyonu işin içine aldığınızda oyun nasıl çalışır sizce?
Grafik ayarları nasıl olur?

Cyberpunk'ın mı yeni sürümü geliyor? Açıkçası o oyunun düzelebilmesi için en az 1 yıl daha lazım. Bitmemiş, alpha sürümü gibi oyunu piyasaya sürdüler. Toparlamarı hali ile uzun sürer. Belki de toparlayamazlar. Yüksek sisteme sahip olmama rağmen doğru düzgün tadını alarak oynayamadım. RTX 3080 ile 50 FPS'leri görünce insanın hali ile siniri bozuluyor :)

Konsol tarafında 30 FPS'e sabitleme yoluna giderlerse (Şu an PS5 için öyle mi bilmiyorum) PC'ye göre daha rahat ve stabil oynatacaklarını düşünüyorum. Yalnız CDPR konsol tarafında pek tecrübesi olan bir firma değil. Yani yine batırabilirler. Asıl önem verdikleri platform PC. Yine de ellerinden geleni yapacaklardır. Dediğim gibi 30 FPS sabit olarak güzel bir deneyim sunabilirler.

Cyberpunk'ın mı yeni sürümü geliyor? Açıkçası o oyunun düzelebilmesi için en az 1 yıl daha lazım. Bitmemiş, Alpha sürümü gibi oyunu piyasaya sürdüler. Toparlamarı hali ile uzun sürer. Belki de toparlayamazlar. Yüksek sisteme sahip olmama rağmen doğru düzgün tadını alarak oynayamadım. RTX 3080 ile 50 FPS'leri görünce insanın hali ile siniri bozuluyor :)

Konsol tarafında 30 FPS'e sabitleme yoluna giderlerse (şu an öyle mi bilmiyorun). PC'ye göre daha rahat ve stabil oynatacaklarını düşünüyorum. Yalnız CDPR konsol tarafında pek tecrübesi olan bir firma değil. Yani yine batırabilirler. Asıl önem verdikleri platform PC. Yine de ellerinden geleni yapacaklardır. Dediğim gibi 30 FPS sabit olarak güzel bir deneyim sunabilirler.

Yeni nesil konsollarda 60 FPS oyun. Yeni sürüm dediği bug veya oynanış yenilemesi değil konsolların Ray Tracing özelliğinden yararlanılabilecek bir sürüm gelecek. Arkadaş oyunun nasıl görüneceğini sormuş sanırım, izlemeden göremeyeceğiz. 😔

Yeni nesil konsollarda 60 FPS oyun. Yeni sürüm dediği bug veya oynanış yenilemesi değil konsolların Ray Tracing özelliğinden yararlanılabilecek bir sürüm gelecek. Arkadaş oyunun nasıl görüneceğini sormuş sanırım, izlemeden göremeyeceğiz. 😔

PS5'te 30 diye biliyorum malum PS4 Pro'daki gibi çalıştırıyor. Series X'de FPS Boost geldi ama faydası var mıdır bilemem. Işın izleme ile 60fps görmek istiyorum
Series X'in grafikleri daha güzel. PS5 sanki kötü gibi.

Şu an ikisi de geriye uyumlulukla oynatıyor. Series X - One X PS5-PS4 Pro'daki gibi oynatıyorlar.
Yeni nesil sürüm çıkınca görün DualSense uyumluluğu + Xbox'tan çok daha hızlı yükleme süreleri olsun geçecektir. Tek Cyberpunk değil geriye uyumlulukla çalışan oyunlarda Series X öndedir.
Bug falan bence bayağı bayağı azaltılır.

60 FPS oynatabiliyorlar mı peki? 60 FPS olmaması gerektiğine vurgu yapmak için 30 FPS'e sabitlemeleri gerektiğini söylemiştim. Çünkü PC'de bile FPS sorununu çözemediler daha. 3080 ile 50 FPS'leri gördüğüm yerde, konsolların 60 FPS nasıl oynattığını çok merak ediyorum açıkçası. Düzgün kalite ve performans alabilmek için 30 FPS yapmaları gerekir diye düşünüyorum. Veya 60 alabilmek için bütün grafikleri çöp etmişlerdir. O da yeni nesile yakışacak bir hareket değil :)

60 FPS oynatabiliyorlar mı peki? 60 FPS olmaması gerektiğine vurgu yapmak için 30 FPS'e sabitlemeleri gerektiğini söylemiştim. Çünkü PC'de bile FPS sorununu çözemediler daha. 3080 ile 50 FPS'leri gördüğüm yerde, konsolların 60 FPS nasıl oynattığını çok merak ediyorum açıkçası. Düzgün kalite ve performans alabilmek için 30 FPS yapmaları gerekir diye düşünüyorum. Veya 60 alabilmek için bütün grafikleri çöp etmişlerdir. O da yeni nesile yakışacak bir hareket değil :)

Hocam şu anki sürüm çöp 60FPS falan değil zaten 30FPS.
Ancak genelde PS5'te 3 tip grafik opsiyonu oluyor.
1-4K 30FPS+RTX
2-4K 60FPS PERFORMANCE
3- 1080P 60FPS+RTX
Bunlar olacak mı diye merak ediyorum.

PS5'te 30 diye biliyorum malum PS4 Pro'daki gibi çalıştırıyor. Series X'de FPS Boost geldi ama faydası var mıdır bilemem. Işın izleme ile 60FPS görmek istiyorum.

Şu an ikisi de geriye uyumlulukla oynatıyor. Series X - One X PS5-PS4 Pro'daki gibi oynatıyorlar.
Yeni nesil sürüm çıkınca görün DualSense uyumluluğu + Xbox'tan çok daha hızlı yükleme süreleri olsun geçecektir. Tek Cyberpunk değil geriye uyumlulukla çalışan oyunlarda Series X öndedir.

Oyun PS5'e ilk çıktığında 60 FPS'di gelen yamalarla performans daha da iyileşmiştir. Ancak tercihe göre değişir yüksek kalite istersen 30FPS tabii ki. Series X'e gelen FPS Boost her oyunda yok sanırım. Mesela Far Cry serisine geldi Far Cry 3, 4, 5 FPS Boost aldı. İstersen 4-2K çözünürlükte 30FPS oynuyorsun, istersen 1080p 60FPS. YouTube'da izlediğim videolarda özellikle belirtiliyor FPS Boost upgrade olduğu. Diğer oyunlar normal 30 FPS.

Oyun PS5'e ilk çıktığında 60 FPS'di gelen yamalarla performans daha da iyileşmiştir. Series X'e gelen FPS Boost her oyunda yok sanırım. Mesela Far Cry serisine geldi Far Cry 3, 4, 5 FPS Boost aldı. İstersen 4-2K çözünürlükte 30FPS oynuyorsun, istersen 1080p 60FPS. YouTube'da izlediğim videolarda özellikle belirtiliyor FPS Boost upgrade olduğu. Diğer oyunlar normal 30 FPS.

PS5'te 60FPS alıyor mu Cyberpunk? 30diye biliyordum ama.

PS5'te 60FPS alıyor mu Cyberpunk? 30diye biliyordum ama.

Yüksel kalite modunda 30FPS. Şahsen bende PS5 olsa 60FPS dururken 30FPS oynamazdım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı