Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

recepEmirhan

Hectopat
Bildiğiniz üzere oyunun sistem gereksinimleri açıklandı ama bazı kişiler bu gereksinimlerin pek de mantıklı olmadığını söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Minimum requirements:

64-Bit Windows 7 or 64-Bit Windows 10. DirectX® 12 is necessary to run the Game.
Processor: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310. Finding a CPUs performance hierarchy chart or comparison website and comparing One's CPU with our minimum is suggested.
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 780 3GB or AMD Radeon RX 470. Finding a Graphics Card performance hierarchy chart or comparison website and comparing One's video Card with our minimum is suggested.
RAM: 8 GB
Disk space: 70 GB HDD (SSD recommended)

Recommended requirements:

64-Bit Windows 10. DirectX 12 is necessary to run the Game.
Processor: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB or AMD Radeon R9 Fury
RAM: 12 GB
Disk space: 70 GB SSD

Gülesim geliyor zor tutuyorum kendimi. Bende rtx 2070 kullanıyorum amd r9 3900x ile beraber. Oyun çıktığında tekrar konuşalım seninle bakalım önerilen sistem gereksinimlerinde ki arkadaşlar hangi ayarlar hangi fps ile oynayabiliyorlar oyunu o zaman tartışalım. Bahsettiğin tüm oyunlarıda oynamış birisi olarak söylüyorum bunu.

Ayrıca; bahsettiğin oyunların her biri farklı grafik motorları kullanıyor neye göre neyle neyi kıyasladın onuda anlamış değilim, sanırsın hepsi aynı grafik motorunu kullanıyor, hepsi aynı derecede detay seviyesine sahip vs. ve sen kıyaslayabiliyorsun.
Hortlatalım bu konuyu 2 ay sonra.

Gülesim geliyor zor tutuyorum kendimi. Bende RTX 2070 kullanıyorum AMD R9 3900X ile beraber. Oyun çıktığında tekrar konuşalım seninle bakalım önerilen sistem gereksinimlerinde ki arkadaşlar hangi ayarlar hangi FPS ile oynayabiliyorlar oyunu o zaman tartışalım. Bahsettiğin tüm oyunları da oynamış birisi olarak söylüyorum bunu.

Ayrıca; bahsettiğin oyunların her biri farklı grafik motorları kullanıyor neye göre neyle neyi kıyasladın onu da anlamış değilim, sanırsın hepsi aynı grafik motorunu kullanıyor, hepsi aynı derecede detay seviyesine sahip vs. ve sen kıyaslayabiliyorsun.

YA kardeşim hala yazdığın seylere bak. Gülesin geliyor kendini zor tutuyorsun ha? Sana önerilen sistem gereksinimleri Cyberpunk 2077 ile aynı 3 tane oyunun Benchmark sonucu videolarını aldım. Cyberpunk gibi GTX 1060 öneren ekran kartıyla hugh-Ultra'da 60 FPS üstü alındığını kanıtlarıyla gösterdim.
Oyunun sistem gereksinimleri resmi olarak açıklanmış hala gelmiş "oyun çıktığında görüşürüz o sistem gereksinimleriyle o ayarlarda oyunu oynayabileceğini sanna varsa yanılıyorlar" yazıyor adam.
Kardeşim ciddi ciddi soruyorum. Sen şaka mısın?
Troll müsün?
Sen CD Project Red'de mi çalışıyorsun, oranın CEO'su musun?
CDPR'in baş mühendisi misin?
CDPR'in baş oyun tasarımcı mısın?
Koskoca firma kendi sitesinde önerilen sistem gereksinimleri yazmış ve bunların yalan veya yetersiz olduğunu söylüyorsun hala.
Söylesene üstte yazdıklarımdan biri misin?
O sistem gereksinimlerinin yetersiz olduğunun kanıtı nedir?
Hala gelmiş oyun çıktığınde görüşürüz diyor oyun çıktığında da gelirim merak etme ama şu an için önerilen sistem gereksinimlerin oyunu BELİRTİLEN ayarlarda (1080p - high) akıcı çalıştırmayacağı iddianın KANITINI bekliyorum.
Lütfen laf yerine aşağıda kanıtla bunu bana oyunun çıkmasını dört gözle bekleyen milyonlarca insanı yanlış sistem gereksinimleri açıklayarak yalan söyleyen, insanları budala yerine koyan müstakbel CDPR CEO'su. Bekliyorum.
Bu sistem gereksinimlerinde elbette ki oyunu oynayabileceksiniz. 1080p yüksel ayarlarda gibi, ama bu önerilen sistem gereksinimleri ile oyunu yayınlanan trailer larda ki gibi oynayabileceğini sananlar varsa çok büyük hayal kırıklığına uğrar.

Söylediklerini mantıklı bulanlar olmasına rağmen aşırı saçmalamışsın söylediklerinin hiç bir teknik tarafı yok, bunu not al oyun çıktığında tekrar konuşalım seninle. Önerilen sistem gereksinimleri ile oyunu rtx kapalı olmasına rağmen ve 1080p de bile en yüksek ayarlarda oynayabileceğini sananlar çok büyük hayal kırıklığı yaşayacaklar senin gibi. Önerilen sistem gereksinimleri neredeyse her zaman için 1080p medium ayarlar için geçerlidir.
E kardeşim insanlar zaten önerilen sistem gereksinimleri ile belirtilen ayarlarda 1080p de akıcı oynayabileceği için seviniyor.
"Trailerlarda gösterilen kalitede oynayacaklarını sanıyorlar yanılıyorlar"
E soruyorum sana kim bunlar? İnsanlar trailerlarda gösterilen oyunun 4k ultra kalitede olduğundan haberi yok mu zannediyorsun? Adam elindeki GTX 1060 kartla zaten trailerlardaki gibi 4k ultra 60 fps oynamak gibi bi amaci yok. Adam 1080p de high-ultra ayarlarda oynamak istiyor oyunu. Nerden nereye kıvırmışsın söylediklerini.
Bana önerilen sistem gereksinimleriyle 4k ultra 60 fps oynayabileceğini sanan bir kişi bul getir bana göster. Kendi kendine gelin düvey oluyorsun.

"Bu sistem gereksinimlerinde elbette ki oyunu oynayabileceksiniz. 1080p yüksel ayarlarda gibi"

Bu cümleyi yazan adam hemen altında "önerilen sistem gereksinimleri çoğu zaman 1080p medium ayarlar için geçerlidir." yazıyor
Yazdıklari birbiriyle bu kadar çelişen başka birini görmedim heralde şu forumda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı